Mladý škótsky študent sa ocitne vo virvare historických udalostí a musí sa rozhodnúť, na ktorú stranu sa pridá. Škótsko na prelome 18. storočia. Krajina je rozdelená na dva tábory – na škótsku jakobitskú šľachtu a horalov, ktorí podporujú exilového kráľa, a na ľudí z nížin, lojálnych anglickému kráľovi Henrichovi II. V týchto búrlivých časoch sa náhle ocitne mladý študent David Balfour, ktorý pricestuje na škótsku vysočinu, aby vyhľadal svojho strýka Ebenezera, od ktorého má prevziať dedičstvo po otcovi. Ako sa dalo očakávať, ten žiadnu radosť z príchodu synovca nemá. Na to, aby sa mladíka zbavil, mu nahrávajú búrlivé, neprehľadné udalosti všade navôkol. Nie všetci účastníci bojov, či už z jednej, alebo druhej strany, majú ušľachtilé pohnútky. (oficiálny text distribútora)

flanker.27

Tenhle román R. L. Stevensona jsem viděl zfilmovaný asi 4x, a tohle je rozhodně nejblbější verze. Passerovi naprosto chybí cit pro dobrodružný příběh pro kluky všeho stáří. Ostatně jeho filmy se mi nikdy nelíbily a dle mého jde o zcela (pod)průměrného režiséra. ()