Chorý agent Bláha stále ešte operuje na území Československej republiky a pražská kriminálka sleduje jeho kroky, aby objavila ďalšie kontakty. Bláha sa pripravuje na návrat na Západ, a preto je v styku s manekýnkou Hanou Bízovou a jej mužom Arnoldom Hacklom. Nakoniec však skončí so zápalom pľúc a v horúčkach u osamelej vdovy Jiřiny Královej, ktorá nepozná jeho pravú totožnosť. Bláha je na konci so silami a jeho plány nevychádzajú. Aj tak si však chce pred opustením republiky ešte vybaviť starý účet so svojím dlhoročným sokom, kapitánom Zemanom... (TV Dajto)

Kakho-oto

Nepřátelé komunistů zlikvidovali policistovi a komunistovi Zemanovi nejen otce, ale i první manželku. Vrahem Lídy Zemanové nemohl být nikdo jiný než Pavel Bláha, který byl v Československu nelegálně dlouhých pět let, aniž by dosáhl nějakého úspěchu. Tvůrci cílili na city diváků, kterým měl Bláha připadnout jako nanejvýše odporný a zákeřný jedinec. Podle toho, co jsem četl, se jim to moc nepovedlo. Nedivím se, na mě Bláha v seriálu také nepůsobí příliš negativně. Nikdy jsem nečetl, že by nějaký agent chodec zastřelil manželku příslušníka SNB, navíc na podzim 1957, kdy již byla doba střelců (spíše agentů-chodců) skutečně již minulostí. ()

Ironfood

"Doba střelců dávno skončila" Nebo ne? Každopádně mi uniká, proč měl Bláha takovou pifku zrovna na Zemana, pravda, v tom osmačtyřicátém si sice zrovna nepadli do oka, ale že by to bylo na nějaké nepřátelství na život a na smrt, to teda né. Taky se nabízí otázka, co měl Bláha po návratu do ČSR vlastně dělat, zřejmě jen zlobit policajty tím, že se jim furt bude někde schovávat. ()

NinonL

Na scéně je znovu agent Bláha, tentokrát rozhodnutý znovu opustit republiku. Onemocní však chřipkou a agent cizí mocnosti Hackl ho ubytuje v ukryté chatě. Nechá ho tam však moc dlouho, nemocný Bláha uteče a na silnici mu zastaví starší žena Jiřina. Odveze ho do svého bytu, kde se ho snaží vykurýrovat. Bláha se zotaví a od zamilované ženy uprchne. Chce se znovu spojit s Haklem a emigrovat, předtím se ale ještě chce pomstít kapitánu Zemanovi. Sleduje ho v parku, kde je se svou ženou. Při střelbě na Zemana mu do rány vstoupí jeho žena a je zasažena dvěma ranami. Lékařů se nepodaří Lídu zachránit. ()

MM_Ramone

Štvrtá epizóda z druhej série československého kriminálneho televízneho seriálu "Tridsať prípadov majora Zemana" nesie názov "Koniec veľkej šance". Je to koniec imeprialistického tajného agenta Pavla Bláhu v Čechách. Je zneškodnený. Major Jan Zeman s ním urobí krátky proces, zastrelí ho ako psa. Viac už nebude pobehovať po ČSSR a rozvracať nám náš socialistický systém. Definitívne skončil. Škoda, že tento podlý, zákerný, podvratný živel stihne ešte pred tým zabiť Zemanovu ženu. Lída Zemanová sa chrabro vrhne do dráhy strely, ktorú Bláha vystrelil na jej hrdinského a milovaného manžela. ** ()

Snorlax

Kromě neexistujícího případu majora Zemana, nebo přesněji jen dokončení neustálého objevování se a mizení Bláhy, zde máme perfektní studii osamělosti stárnoucí ženy. Vztah Zeman x Bláha se konečně propracoval do finále. A skončil dle očekávání ztrátami na obou stranách. Zlí jazykové tvrdí, že po prvním výstřelu se Brzobohatý chytí za hýždě, to by musel mít zadnici sahající téměř ke kolenům, což určitě tenhle velice sexy chlap neměl. ()

• Přestřelka mezi Zemanem (Vladimír Brabec) a majorem Bláhou (Radoslav Brzobohatý) se příznačně natáčela na Střeleckém ostrově na Starém Městě. Jméno ostrova je po Sboru pražských ostrostřelců, který zde sídlil. (sator)
  • Když Bláha (Radoslav Brzobohatý) sleduje Zemanovy, jde kolem plakátů na zápas Kladna proti Spartě. V roce 1957 se ale Sparta jmenovala Spartak (celým TJ Spartak Praha Sokolovo). (rottencom)