Agent Pavel Bláha sa skrýva v kláštore, kde čaká na spojku. Tajným heslom je organová toccata, ktorá nakoniec v kláštornom kostole skutočne zaznie. Zeman práve vyšetruje v kláštore vraždu kňaza, ale má ťažkosti s matkou predstavenou. Nakoniec použije fígeľ, a s pomocou pravidiel rádu vykoná kolektívny výsluch mníšok na nádvorí. Morálny nátlak vyšetrovateľov jedna z nich nevydrží a všetko sa prezradí. Bláha však znovu uniká… (TV Dajto)

Wacoslav1

Proč mě sem vůbec vozili do týhle země? Co já tu můžu dělat? Jenom skrývat ten svůj blbej ksicht kterej zná každej esenbák v týhle svatý díře! Bláha opět na scéně a jeho úloha je po pravdě trochu nejasná, ale možná, že to byla snaha jak ukázat, že neschopné západní rozvědky nemůžou rozbít socialistický řád, protože jenom agent překročí hranice, tak už je jednou rukou v klepetech. Každopádně je fajn, že za vraždou kněze která se zde vyšetřuje nakonec není žádné politické pozadí, ale jedná se o běžnou loupežnou vraždu. Takže v rámci druhé řady se jedná o jeden z těch podařenějších dílů, ale zamrzí malý prostor pro Honzu Zemana. Nicméně Jelínek a jeho zrušení církevního řádu je rulez! To bez debat a přidává i tu čtvrtou hvězdu.70% ()

špaček421

Čtvrtý a desátý díl nestačily, je třeba církev očernit ještě jednou a pořádně. Munzara střelili do zad, nyní je umlácen svícnem coby fanatický kněz. Fanatičtější jsou ovšem jeptišky v blízkém klášteře, které ukrývají západního agenta Bláhu (takže je tu aspoň chvíli Brzobohatý, což je fajn) a chtějí, aby byl zničen komunistický režim. To tak Zeman, Hradec a Stejskal nemohou nechat. Na závěr vystoupí mladá jeptiška (Marta Vančurová) z řady a omdlí a následně Hradec zruší celý řád. Tak je to správné, tak to má být. Kromě pánbíčkářů jsou nebezpeční také památkáři, studují, rozumí věcem, které dělník nepotřebuje, to se taky musí zatrhnout. Od tohoto dílu se také v titulcích objevuje dlouhý, nudný a zbytečný úvodní komentář a díly jsou o deset až dvacet minut delší než dosud byly. Vemte si to. Skvělí Hříšní lidé města pražského - 35 - 60 minut maximálně. Zeman se protahuje na 70 - 80, občas skoro i devadesát. Proč??? ()

Salvator

Do církve si komouši museli kopnout za každou cenu. Jinak díl přináší začátek příběhu agenta Bláhy po jeho návratu do republiky. Vedle toho parta Honzy Zemana s agilním Jirkou Hradcem tradičně bravurně vypátrá ostatní zločince, zde vraha faráře. Zajímavostí je opětovné obsazení Luďka Munzara - viz epizoda Vyznavači ohně. ()

subic

Rok 1954. A je to tu, druhá série a budovatelské kecy během počátečních titulků, ty mě neskutečně serou. Na scéně se opět objevil Bláha, který se tu ukrývá v ženském klášteře. Zároveň na vedlejší faře probíhají restaurátorské práce a řidič z pamáťáku je tak trochu vykuk, krade církevní fragmenty a prodává je někde v Plzni a toho faráře zabíjet nemusel. Jinak by to totiž nepřijel vyřešit Honza Zeman a nepřišli tak na stopu Bláhovi. ()

NinonL

Ve vesnici Krásné Pole je kostel se slavnými varhanami a slavnou Křížovou cestou. Poblíž je klášter, který působí ještě podle starých, nekomunistických pravidel. Do kostela přijíždí opravář varhan a má za úkol také vložit obálku pro agenta Bláhu, který se zde skrývá, pod jistý obraz Křížové cesty. Obálku však objeví zdejší farář a zničí ji. Byly v ní peníze pro agenta, který se takto dostane do velkých problémů. Abatyše z kláštera mu však nabídne pomoc, ubytování v klášteře na Moravě a plastickou operaci, kterou provede bratr tamní matky představené. Faráře však najdou v sakristii mrtvého a přijíždí poručík Zeman se svou squadrou, aby případ vyřešili. ()

• Jiří Vala (Michálek) tvrdí, že ide opravovať do dedinky Krásné Pole varhany z roku 1793, ale v skutočnosti sa jednalo o chrám Narození Panny Marie v Doksanoch, kde boli barokové varhany z roku 1732, ktoré však boli odvezené do Národného múzea českéj hudby v Prahe a tak v záberoch môžeme vidieť iba nové varhany z roku 1929. (Raccoon.city)
  • Kožená taška, se kterou přijíždí Michálek (Jiří Vala), má na straně opravenou díru po rozpárání. Jedná se o tutéž tašku, která byla použita v epizodě Rubínové kříže (1975). (Winster)

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

03.10.2021

Ve věku 91 let zemřela herečka a malířka Blanka Bohdanová. Již jako malá chodila do baletu a v dětských rolích vystupovala na jevišti v rodné Plzni. Po studiu na obchodní škole vystudovala brněnskou… (viac)