The Sound is Innocent

• Česko Zvuk bez viny (viac)
Dokumentárny / Hudobný
Česko / Francúzsko / Slovensko, 2019, 68 min

Dokumentárny film The Sound Is Innocent predstavuje súčasnú elektronickú hudobnú scénu a rozpráva nedávnu históriu zvukového experimentu. Vo svojom celovečernom debute prevedie Johana Ožvold divákov tajomnou výskumnou inštitúciou. V archívoch sa nachádzajú spomienky a útržky zásadných okamihov vývoja elektronickej hudby. Film tak osciluje medzi frekvenciami ladenými za železnou oponou, konfrontačnou francúzskou avantgardou a mnohými priekopníkmi zvukových experimentov. (Filmtopia)

Azurose

Tento bohatě výpravný film zaujme nejen vizuálem, ale i výborným sound designem. Snímkem provádí samotná režisérka Ožvold, jejíž komentář přidává snímku další rozměr. Velice oceňuji souhru faktů, filosofie a fotogenie. Je náročné nerozplývat se nad obrazem na úkor poslouchání výpovědí jednotlivých účinkujících. Avšak způsoby, jakými byly "mluvící hlavy" do snímku zakomponovány - formou přehrávání na televizích či pomocí projektorů - je dle mého názoru geniální. Film si bez pochyby zaslouží zhlédnutí a zaslání napříč divákům z celého světa. "A teď. Titulky." ()

hela.vl

Stylistickou stránkou tento dokument o mnoho převyšuje všechny jeho kolegy. To byl také důvod, proč jsem se na něj těšila. Líbil se mi i styl, jakým byl filmem prokládán komentář paní režisérky, a také to, že mě tento dokument zavedl do neznámých vod experimentální hudby. - zhlédnuto v rámci AFO 2020 ()

Fifer

Trochu jsem se bál typických mluvících hlav, ale J. Ožvoldová není žádná začátečnice. Je to zkušená herečka (nejen), která se ve světě filmu pohybuje už nějaký pátek. Vizuál filmu je perfektní. Zajímavé prostřihy, netypické lokace a invenční a hravý přístup. Vidět film v kině je zážitek. Takhle nějak by měl vypadat nový druh dokumentů nové generace filmařů, který můžeme s hrdostí poslat do světa. ()

xxmartinxx

Jsem na vážkách s hodnocením - jestli se přiklonit k úctyhodnému audiovizuálu, který mě bavilo sledovat a užil jsem si jeho ambice, nebo k faktu, že jsem vlastně necítil potřebu moc poslohuchat, co k tomu říkají. 3 a 1/2 hvězdičky a cítím k tomu sympatie. ()

Dny evropského filmu startují již za pár dní

Dny evropského filmu startují již za pár dní

14.06.2020

Dny evropského filmu (DEF), které se zaměřují výhradně na současný evropský film, letos představí 40 filmů z téměř 30 evropských zemí. Hlavní část programu DEF proběhne od 16. do 23. června v Praze,… (viac)