O osmi vojácích zapomenutých válkou na malém ostrově.  Rok 1941. Osm italských vojáků obsazuje ve jménu Mussoliniho malý řecký ostrov kdesi v Egejském moři. Po zuby ozbrojení vojáci najdou v opuštěné vesnici jenom pár slepic. Čas míjí a nikdo se neobjevuje. Vojáci přestávají držet hlídky, odkládají uniformy i rozkazy. Povinnost se mění v prázdniny. Nic se na tomto stavu nezmění ani po návratu vesničanů z hor. Na ostrůvku není ani rádio, a tak nepřicházejí žádné zprávy. Válka je kdesi daleko, nikdo ani neví, jestli už neskončila. A náruč krásné Vasilissy přináší zapomnění... (oficiálny text distribútora)

easaque

docela zajímavý film s protiválečným námětem. Líbil se mi jeho styl i vyprávěný příběh, jen trošku nevýrazní mi přišli herci, ale i tak byli dostatečně přesvědčivý. Hlavně je však natočený s nadhledem a špetkou humoru, která do té "poetické" atmosféry skvěle sedne. A film se u mě dostal těsně nad 4hvězdičkovou hranici. ()

Tsunami_X

Sterilní a utrápeně poetický kýč, který je krajně nevhodný pro diváka se zdravě vypěstovaným cynismem. S obrovskou tolerancí se dá tohle televizní extempore přestát, ale pokud by jste v něm hledali epickou šíři či vnitřní hloubku, budete notně zklamání. Latexové masky v samotném a hlavně zbytečně vysvětlujícím závěru už berou veškeré iluze. Průměrné hodnocení za některé epizodní vtípky a ucházející pohodovou letní atmosféru. Ideální záležitost do autobusu směřujícího na dovolenou ke středozemnímu moři. ()

B!shop

No jako Oskarovej film mi to neprislo, ale zabava to je vyborna. Samotnej napad je hodne originalni a dobre zpracovanej. Sice je to valecny,ale vubec se tu nevalci (jen o valce mluvi) a spis je to o tom jak se vojaci seznamujou s obyvateli ostrova. I kdyz nich tu je 8 tak mi vyraznejc v pameti utkveli jen 4, protoze ti ostatni jsou takovy nevyrazni, ale vsichni zahrali dobre. I kdyz se tu vlastne nic nedeje, vojaci se jen tak poflakujou a rozmlouvaj spolu, tak jsem se ani na okamzik nenudil a nektery forky jsou fakt vyborny. Prislo mi to jako takovej mix mezi Bazanti jdou do boje a Zachrante vojina Ryana. Hodne se mi libila hudba, ktera i kdyz neni nijak velkolepa a porad se opakuje, tak skvele doplnuje dej. Jediny co se mi moc nelibilo je ten uplnej zaver, kdyz se tri po letech potkaj, to je takovy navic, ale jinak k tomuhle filmu nemam zadny vyhrady. Od Stredozemi jsem nic moc necekal a dostalo se mi vyborne valecne komedie. ()

Silverluv

Příjemný film. I tímto zajímavým a nevšedním způsobem se dá prožít válka. Skupinka italských vojáků si svoji misi určitě nepředstavovala jako celkem příjemnou a klidnou dovolenou na jakémsi řeckém ostrůvku osídleném pouze ženami a starci. Škoda jen toho zbytečného konce s příšerně namaskovanými dědky, kteří vypadali jako Zedníček s Nárožným v 2.sérii Arabely. Jinak bych hodnotil i výše. ()

meave

Keď pošlete capa do susedovej záhrady alebo Janíka na vojnu bode každý jeho počin aspoň trochu komický. Ako tento film. Humor príjemne bezzubý - netrhá uši ani netne do živého. Človek si oddýchne - ani nezmúdrie, ani neohlúpne. Na piatok po šichte je to fajn. Dalo mi to iba jedno - už viem, na čo je seržant - aby vrieskal. Po tomto filme nebudete. Ale ani nadšením. ()

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)