Lyra a Will hledají Willova otce. Paní Coulterová se setká s impozantním nepřítelem. (HBO Europe)

Anderton

Po predchádzajúcich dejovo aj tempom nabúchaných epizódach prichádza spomalenie, čo ale nie je pre zmenu na škodu veci, zase ide o povestný nádych pred finále. Čaká nás viacero krásnych záberov prírody, čo vždy poteší, najmä pri takto tajomnom fantasy. Inak je diel prepchatý dialógmi, dopredu sme sa posunuli najmä vďaka "odstráneniu" jednej z postáv ďalšou významnou postavou z cesty, čítaj jej usmrtením. 70% ()

LND

Předposlední epizoda je, stejně jako celá druhá série, skvěle nadupaná. Nicméně Willův otec a Lee jsou hodně osekaní a je to podle mě trochu škoda. Marisa a fantomové byli také vzatí dost hopem. Nejspíš to prošlo nějakým střihem, když přišli o osmou epizodu. Nacpat zbytek Jedinečného nože do jedné epizody se určitě nepovede a čekám, že si něco nechají do poslední série. Vlastně jsem nakonec ještě rád, že některé části této knihy byly již v sérii první, protože pak by to bylo ještě uspěchanější... :D ()

Khalia

Tak tady jako fanda knih už opravdu hodně cítím, nakolik chybí a bude chybět díl s Asrielem, který kvůli covidu nedotočili, takže museli částečně překopat chronologii 2. série. V tomto díle byly ty nejlepší věci vynechány, potlačeny nebo příliš uchvátány (*knižní spoiler?* povídání o fantomech ve Willově světě se nekonalo, velmi komplikované zaříkávání a příprava masti pro uzdravení ruky, které de facto nemělo pomoct - a v seriálu pomohlo..? Leeho snění-jasnovidectví a schopnosti Sayan Kötör... nic?). Andělé kromě teček na obloze také zatím nikde. Na druhou stranu - linka Coulterová-Boreal byla na jedničku. Věřím, že ty největší perly si nechávají na poslední díl, ale zamrzelo to. Mám trochu obavu, jak hodlají vše, co zbývá, nacpat do jednoho dílu, když teď vidím to prapodivné tempo... a obzvláště úplným chyběním jedné konkrétní postavy divoženky si myslím, že se odchýlili až příliš a jsem skutečně zvědavá, jak si s tím hodlají poradit. Uvidíme, jsem napnutá jako špagát. :) ()