Lyra, odloučená od svých přátel, musí využít všechny dostupné prostředky k tomu, aby oklamala svého nepřítele Iofura a zmařila jeho plány. Paní Coulterová mezitím plánuje další tah. (HBO Europe)

hygienik

Nebolo to dokonalé, ale dobré áno. Tá súčasná linka z nášho sveta má konečne spád. Z knižky pre deti sa stal plnokrvný konšpiračný seriál pre dospelých. Budiž. Pri minulom dieli som s piatou hviezdou veľmi váhal, tak dnes ju tam dám. Hlavne za ten prekvapivý koniec časti. ()

DarweyD

Asi zatím má nejneoblíbenější epizoda, strašně moc jsem tápal v tom co se teď vlastně děje, Začíná mě nudit linka matky a syna z našeho světa protože furt netušim kdo, jak a proč jsou, usazení Loreka na trůn bylo strašně zbrklé. Nepřišlo mi, že bych zaznamenal ani špetku build upu. Což je škoda, protože souboj byl celkem Epic. Konec s Asrielem mě nechal chladným, netuším o co se jedná... prostě to na mě v tomhle díle bylo moc zmatený a nedotažený. ()

Anderton

Predpríprava na finále je prekvapivo dejovo nabúchaná od začiatku do konca, a to vo všetkých dejových líniách. Užijete si boje medzi medveďmi, viac Ruth Wilson, stretnutie Lyry s hádajte kým a samozrejme aj dokonalej atmosféry. A vôbec nebudete maž pri úžasnej výprave dojem, že pozeráte seriál, tá je v pravom slova zmysle filmová. Len asi netreba očakávať vo finále, že nám spadne čeľusť, ale už si ani neviem predstaviť, ako by bolo možné, že by mohlo sklamať. ()