Will hledá Lyru napříč světy, paní Coulterová prověřuje nového spojence a velká válka lorda Asriela proti Autoritě se blíží. (HBO Max)

TroiMae

Dawe2 – protože andělé, to se ví, musí být bílí :) A gayové? Vážně? Tady má někdo bujnou fantazii. Mimochodem Ježíš se se svými učedníky líbal. Gayové? :) Že nevadí, že andělé nejsou bezpohlavní bytosti? Nebo že nevadí, že nejsou zobrazeni realisticky dle bible, ale mají lidskou podobu? :) OMG proč ne? Proč, proč by všechno muselo být heteronormativní a bilé? Čarodějnice nevadí, nadpřirozené bytosti... ale že by někde mohl být gay? :D ()

Dawe2

Dva andělé, jeden bílý, druhý černý a ještě gayové, OMG proč? ... Přijde mi, že s knižní předlohou je společný jen nejhrubější základ. Věta inspirováno příběhem je poměrně přesná. Jinak ale nádherný vizuál, scény i hudba. ()

Anderton

Tretia séria sa neprekvapivo rozbieha dosť pomaly, ale napriek tomu epizóda rýchlo ubehne. Skáčeme medzi viacerými dejovými líniami, kde sa vedú dialógy v interiéroch, alebo na nie príliš vizuálne zaujímavých miestach. Ale to sa určite rýchlo zmení, keďže druhá séria, ako pre predlohami nepoznamenaného diváka, ma veľmi príjemne prekvapila vývojom celého príbehu, ktorý som poznal iba z filmu. ()

Khalia

"Gay" andělé byli samozřejmě i v knižní předloze, a když se políbili, zase mi zaplesalo srdce, že má ten seriál koule. :D A to pochopitelně neplatí jen o andělích, ale o ostatních tématech, která seriál dosud zpracovává na jedničku s hvězdičkou. Knihy jsem četla tolikrát, že už to ani nespočítám, a musím uznat, že tomu nechybí vůbec nic. Drobné úpravy například u Gallivespianů naprosto chápu a jsem s tím v pohodě. Není co řešit. Jen trochu pomalejší start. 4* ()

Martrix

Zcela záměrně jsem si počkal až budou všechny epizody venku a na dabing, protože druhá řada byla tak skvělá, že bylo utrpení čekat týden na další ep. Čekání na třetí řadu bylo dlouhé, takže dalších pár měsíců... . Jenže teď jsem zklamaný, tvůrci pojali úvodní epizodu velmi zeširoka, rozvíjí mnoho linií na úkor kompaktnosti a přehlednosti. Nicméně z hodnocení tady na CSFD vidím, že se vše zlepší. Takže nepanikařím, věřím, že se kouzlo Pullmanova světa, zase naplno rozzáří. ()

• Tato epizoda byla věnována zesnulé herečce Helen McCrory. Tato britská herečka, která prohrála v roce 2021 boj s rakovinou, propůjčila svůj hlas sněžnému leopardu Stelmarii, démonovi lorda Asriela (James McAvoy). (UhLee)