Pennyworth

• USA Pennyworth: The Origin of Batman's Butler
USA, (2019–2022), 26 h 37 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Jack Bannon, Ben Aldridge, Hainsley Lloyd Bennett, Dorothy Atkinson, Paloma Faith, Jason Flemyng, Ryan Fletcher, Ian Puleston-Davies, Polly Walker (viac)

Pennyworth je americký dramatický televizní seriál z DC Comics univerza, který mapuje minulost Batmanova sluhy a majordoma Alfreda Pennyworthe. Alfred (Jack Bannon) v 60. letech 20. století založí v Londýně bezpečnostní agenturu a začne spolupracovat s Thomasem Waynem (Ben Aldridge). (j00ckie)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (3)

Pennyworth (2019)

1. řada:**** Překvapilo mě jak minimálně komiksový dojem to celé dělá (s návazností na Batmana prakticky vůbec). Přece jen se setkáváme s komorníkem Batmana, otcem Batmana a matkou Batmana taky. Odehrává se to v dost morbidní Anglii, kde se zamyká do klády a popravuje jako ve středověku, ale střílí z Beretty 92 vyrobené v roce 1975 (?!) a stejnému roku odpovídá i věk Královny... Vůbec morbidita je celkem všudypřítomná a překvapila mě i celkem dobře natočená akce. Hodně milý je i více než malý počet nečekaných zvratů (velice často spojených s nějakou nechuťárnou). Bohužel také dost často děj ujede do klasických úchyláren (ta satanistická párty) a na můj vkus se dost žvaní o hovadinách. Co mě doslova štvalo byly ty Alfího halucinace. 2.řada:** Sešup po všech stránkách. Děj pokračuje rok po událostech první řady a polevil ve všech směrech. Morbidního násilí značně ubylo, děj se vleče a nečekané zvraty zmizeli komplet. Prostě to co balancovalo v první řadě nudu je pryč. Zůstala jen ta nuda a přibyly Alfieho halucinace. Jsou delší a otravnější (jo a přestal klátit Královnu = už není frajer). Co vše totálně zabilo je závěr. Vrchol idiocie (tak to spolknu!). 3.řada:* skok +5 let a celkem vtipné, jak během pěti minut zdánlivě zazdili tu idiocii, ze závěru minule. Jakoby znatelně se zabrzdilo a vydalo se v duchu první řady. Bohužel ne moc dlouho (a opravdu některé postavy jsou retard až moc). Asi největší mazec nastal v polovině řady. Napojit Pennyworthe na V je celkem nečekaná záležitost. Bohužel tím se i spustila spirála dalších šaškáren (parodie na X-meny) a místo využití naznačeného potenciálu (vznik Norsefire, představení Adama Susana) se věnuje kravinám. Prakticky čím déle to běželo, tím víc mě to rozčilovalo (karaoke modrého exota v německém mundůru byl definitivní hřebíček do rakve). ()

Season 1 (2019) (S01)

Překvapilo mě jak minimálně komiksový dojem to celé dělá (s návazností na Batmana prakticky vůbec). Přece jen se setkáváme s komorníkem Batmana, otcem Batmana a matkou Batmana taky. Odehrává se to v dost morbidní Anglii, kde se zamyká do klády a popravuje jako ve středověku, ale střílí z Beretty 92 vyrobené v roce 1975 (?!). Vůbec morbidita je celkem všudypřítomná a překvapila mě i celkem dobře natočená akce. Bohužel také dost často děj ujede do úchyláren (ta satanistická párty) a na můj vkus se dost žvaní o hovadinách. Co mě doslova štvalo byly ty Alfího halucinace. ()

The Lion and Lamb (2021) (S02E10)

Tak tenhle závěr kompletně podělal celý seriál. Už jen ta parodie na Vadera v kolečkovém křesle aby nebyla dost. Ale to co vylezlo na konci z dodávky byl vyloženě hnus. ()