Umění napodobuje život, když parta z East Highland sleduje, jak se jejich složité vztahy odrážejí v Lexiině dlouho očekávané hře. Fezco se připravuje na svou účast. (HBO Max)

MarySan

Všimla jsem si tu mnoha recenzí komentující absenci posunu v ději. Je pravda, že by mi nevadilo,  kdybychom se už posunuli,  protože mám pocit, že se toho má ještě mnoho stát a stále se moc dál nedostáváme. Máme však příležitost si díky této epizodě doplnit obrázek o Lexi, která v tomto dílu září a má na svědomí naprosto dokonalé divadelní představení. Jakožto milovnice divadla, jsem si tento díl velmi užila, obzvláště obdivuji dokonalou práci světel. Velmi mě bavilo prolínání divadla a reality a především reakce lidí,  kteří se poznali v příběhu. Měli možnost nahlédnout na poměrně šokující možná někdy příliš přehnanou realitu. Za mě byl tohle rozhodně skvělý díl,  který jsem si velice užila, protože mě baví hraní si s možnostmi,  které natáčení takovéhoto seriálu nabízí. ()

MiniMinion

Čtu tady, jak jsme se v epizodě nic nedozvěděli a nikam jsme se neposunuli. To druhé může být sice na první pohled pravda, ale musíme se podívat hlouběji. Hlavní hvězdou dnes byla Lexi (dokud si prostor neukradl Ethan ve své taneční scéně že?), a poprvé jsme se doopravdy dozvěděli, jak fabuli tohoto seriálu vnímala ona. Dříve šlo vždy o pár pohledů či poznámek, tady však šlo o rozbor její postavy, o nahlédnutí do její hlavy. Viděli jsme z jejího pohledu její vztah se sestrou, doplnila se nám představa o její historii s Rue, tak trochu i s její matkou, víme, jak vnímá postavy jako Maddy a Nate, a hlavně sama sebe. A je nám to zobrazeno velice stylizovaně, jakožto divadelní hra, a funguje to parádně. Dobré prolnutí mezi realitou a divadlem, a do toho se samozřejmě přidal klasický prvek nespolehlivého vypravěče. Občas to působilo trochu nedotaženě, například tančící Kat byla celkem zbytečná - buď ji tam nedávat, nebo jí dát nějaký ten payoff. Přišla také krátká vložka s Rue a Jules, ta byla i na Euforii hodně zkratkovitá - také, buď ji tam nedávat (klidně mohla počkat do příští epizody bych řekl), a nebo ji více rozvést. Rue vypadá čistě a zdravě mimochodem, za což jsem rád. No a Fezcova věta "Do you think other people will think that I look handsome?" mě málem dohnala k slzám. Takže celkově vzato jsme se relativně nikam dopředu neposunuli, ale doplnili jsme si historii, Lexi dostala konečně prostor, a dobře máme připravenou půdu pro finále. 8/10 ()

castor

Jeden velký experiment pod sebevědomou taktovkou Sam Levinsona. Ač na diváka tentokrát dvakrát nemyslí, to bych rád podotknul. Na řadě je totiž premiéra hry s třeskutým obsahem, kdy Lexi sice změnila jména postav, ale to je asi tak celé. Cynismus šlape na maximum. Vzpomíná se tu na otce, na to být šťastnou rodinou, na to, jak byla Rue nejlepší kamarádkou s Lexi. Fezco, který má být už dávno v sále, má doma neohlášenou návštěvu. Když publikum propuká v jásot a potlesk, nejednomu z aktérů není příjemně. Práce se svérázným vizuálním a hudebním mixem pokračuje. Příště tu máme závěr. Doufám, že se na uzdě držet nebude. Tady slabší 4 hvězdy. ()

bvlrm

Nekonzistentný bordel na ktorý sa nedalo ani fyzicky pozerať. Kto tomu dal 4* alebo 5* by si mal konečne prestať honcovať pod stolom a napiť sa pohár vody, aby z tohto premotivovaného fuckfestu neodpadol. Beuys povedal že každý je umelec, a ja som si dnes uvedomil že mal asi pravdu, keďže HBO a A24 posadia na direktorskú stoličku zjavne hocikoho. Bruh. ()

DJ_bart

"Okay, this is it people! It's fucking showtime, let's go!" ________ Zábava musí být. Maude Apatow je underrated herečka, protože Lexi, hrdinka introvertů, konečně získala screen-time, kterej si její charakter odjakživa zasloužil. Sedmá epizoda je nejen komediálně teatrální over-the-top revizí života hlavních postav, ale i velkolepá předehra k znepokojivýmu finále stylizovaná do divadelní hry, u který jsem se po celou dobu královsky bavil a smál od ucha k uchu jak Howardovic máma. Austin Abrams který se chopil několika různých rolí zároveň je za mě nepřekonatelnej highlight – geniální muzikální číslo nevyjímaje. No a Cannibal Holocaust znělku v závěru jsem vůbec nečekal. #FEXI si každopádně zaslouží vlastní seriálový spin-off..... Emocionální realismus at its finest. Sam Levinson, you're a fucking G! ()