Rue zkouší štěstí s novým podnikatelským záměrem a zároveň pomáhá navázat přátelství mezi Jules a Elliotem. Cassie si zvyká na rutinu a Lexi se s plným nasazením pustí do přípravy školního představení. (HBO Max)

David.Darco

Neviem či sa zo mňa stáva zaslepený fanúšik, ale zatiaľ som ani z jedinej epizódy doteraz necítil ani najmenšie zaváhanie. Milujem osemdesiatky, aj keď ani zďaleka nie som ich znalec, dlhodobo ma vábia. Asi je na čase sa dovzdelať. Labrinth klasicky kraľuje epizóde, z ktorej mi bolo pri jej závere snáď až fyzicky zle. Je zvrátené a zároveň fascinujúce, že vo mne niečo podobné (čo sa mi v konečnom dôsledku páčilo) vyvolalo dokopy nie viac audiovizuálnych diel, ako som schopný zrátať na prstoch dvoch rúk. Myslím že to už o čomsi vypovedá. ()

Botič

Never tear us apart. Druhou sezónu Euphorie zatím silně charakterizuje slovo "vystřízlivění". Třpytky tu nahrazuje pot a krev. Sam Levinson ale dobře dráždí úvodní romancí. Ta dává Calovi úplně jiný rozměr. Tohle by si zasloužilo klidně celou jednu epizodu a nebo rovnou celovečerák. Snad se Sam ke Calovi a Derekovi ještě vrátí. Toxic masculinity at its best. ()

castor

Nejeden divák by nejraději chytil Rue za ramena a zatřásl s ním ve snaze přimět ji, aby viděla, že ničí to, co je mezi ní a Jules. Jenže žádný jednoduchý vypínač neexistuje. Její taneček směrem do kuchyně je každopádně skvostný. Nejprve ale prolétneme vysokoškolský život Cala (otec Natea), který s nerozlučným kámošem sdílel vše včetně sexuálního života. Intenzivní návštěvu baru následujícího rána změní jeden osudový telefonát. Proměnlivou sexualitu má i Elliot, nový kamarád Rue a Jules. Milostný trojúhelník Maddy, Natea a stále labilnější Cassie začíná nabírat na síle. Sydney Sweeney poslední zmiňovanou hraje skvěle. To přepínání mezi scénami, liniemi a náladami je působivé. Stejně jako důraz na detaily. Snad Levinsonovi neujede kompaktnost celé série. ()

DJ_bart

"Yoooo, you telin' me you had a sex with Jewel?" "Who's Jewel?" ________ Skvělá oddechová epizoda na téma 'teenagers doing teenage stuff'. Backstory Cala navíc nabídlo lidský vhled do jeho sociopatickýho charakteru, Lexi si zaslouží víc screen-timu, bully Ash je prostě priceless, a Fezův mámvpičismus je absolutní comedy gold. Víc takových feel-good epizod. ()

Anderton

Zatiaľ najlepšia epizóda druhej série. Nie je iba najzrozumiteľnejšie a bez omáčky prerozprávaná, ale je aj najlepšie zostrihaná, najlepšie zahraná a proste najviac k veci. Milovníci osemdesiatok by mali spozornieť, predovšetkým fanúšikovia INXS, ale zaznie aj DM, Erasure a ďalšie klasiky. Prológ je nezvyčajne dlhý, ale aj zábavný a opodstatnený. Podobne je to aj so zvyškom stopáže. ()

Frajer42

Spoilery! Pythagoras ze Samu by nad seriálem jistě pohonil nadšením, neboť tolik trojúhelníků, které zde narýsoval Sam Levinson jistě neviděl za celý svůj život. Trochu pohádka, ale to zpracování je zkrátka prvotřídní. Naprosto žeru ty úvodní cesty do minulosti, které nám představují jednotlivé postavy. Je to tak skvěle udělané, že člověk snadno odpustí i nějakou tu transku nebo buznu. Šaškování 30kilového kida s brokovnicí už bylo trošku navíc a působilo směšně. Místy to připomíná spíše divoký západ, než civilizovanou společnost, kde už si lidi přeci jen trošku nevykli na stanovené zákony. Horko těžko věřím postavám jejich zcela iracionální chování a nedomýšlení důsledků. Pro diváky to ovšem vytváří tu správně šílenou atmosféru a nemohu říct, že bych se u seriálu nudil. Trošku mi však vadí, že chování postav začíná být hodně rozkolísané a tvůrci si ho upravují, jak se to zrovna hodí k dosažení co největšího wow efektu. [79 %] ()

Necrotongue

Po minulém zaváhání tvůrci zase o něco přizvedli laťku a tato část příběhu se jim za mě dost povedla. Pravda s vizuálem jsem měl trochu problém, protože tu bylo už zase poněkud přepenisováno, a (nejen)podle mého názoru vypadají nazí chlapi dobře zezadu nebo zepředu do pasu. Pak už jsou trochu legrační, protože ta skupina zvonkovitých výrůstků působí legračně nebo nepříjemně. Proti tomu působí nahé ženy nádherně sošně ze všech stran, protože jejich tvary zjevně navrhl větší talent. To, co jsem napsal se týká standardně vypadajících jedinců; nechtěl jsem zacházet do nechutností. Navíc jsem se ještě dozvěděl, že je Rue oblíbenou postavou, což jenom dokazuje, že nepatřím do cílové skupiny tohoto seriálu. / Poučení: Hlavou pažbu neprorazíš. ()

chrispe

Noo tam už i u Cala máme trochu tlaky na to, aby nám ho vlastně bylo i trochu líto. Chudák se honí za svým CD s dětským pornem a vlastní krev mu lže. Popravdě v tomto díle ve mě vyvolávala emoce hlavně prolhaná Rue, věřící, že je génius, ať už jde o maskování drog, nebo kauf století. ()

oasismanik

Zendaya tu bola fakt vo všetkých svojích podobách absolútne rozkošná. Daľšia skvelá časť, nemám opäť veľmi čo vytknúť, baví ma každá jedna linka /aj keď najmenej asi práve tá Zendayina/ a úvod bol absolútne perfektný so skvele vybratou hudbou, teplejšie to snáď už byť nemohlo :) A rozhovor na ženských záchodoch bol snáď ešte viac epický. ()

Amalberga

Úvodní scénu s Calem jsem nepochopila. Přišla mi zdlouhavá a zbytečná. Taky moc nechápu, kam míří Kat. Od té doby, co si nehraje na dominu, tak jí seriál moc nevěnuje pozornost. Druhá série je zatím mírně nadprůměrná s hodně dobrými vizuály. ()

Still_I

Začátek epizody, kdy vidíme minulost postav, má dovysvětlit a zároveň tím posunout děj. Tahle s Calem byla zdlouhavá a celkem zbytečná. Všichni jsme věděli, co se tam stane. Tím pádem to nic nikam neposunulo. První půlka působila dost překombinovaně i na Euphorii. Rue mi přijde jako ženská verze Jacka Sparrowa, jen místo rumu má fentanyl.... Druhá půlka to ale velmi zdařile vyšvihla a je to VELKÝ. Fezco vs. Cal je jedna z nejlepších scén ever. ()

jirikzaboj

Damn, mistrovská střihačská práce. Rozdávají se konečně partie všem postavám příběhu a už tradičně se některým dostává větší pozornosti s novou epizodou a pomáhá to pochopit různé kroky a postupy. Zendaya si konečně opět osedlala plátno a hraje tu víc pestrých rolí, ve kterých je stunning. Agnus jako Fez má ve 2. sérii větší prostor a všechny scény patří hlavně jemu. Úvodní sekvence byla skvělá a bath scene s děvčaty taky. ()