Sedmnáctiletá Rue se vrací domů z léčebny, aniž by měla v plánu zůstat čistá. Na večírku u McKaye potká Jules, která se právě přistěhovala do města. Nate nasadí McKayovi brouka do hlavy poté, co zjistí, že se mu Cassie líbí. Nate a Maddy, kteří se opět rozešli, se v sobě navzájem snaží probudit žárlivost. Kat mezitím cítí nutkání něco ztratit. (HBO Europe)

dragoliz

Priznám sa, že po prvej epizóde som bol pomerne skeptický. Euphoria na diváka vystrelí síce ostro, no s pre mňa vtedy nie úplne jasnou ambíciou. O pozornosť sa ale báť nemusí. Po 13 Reasons je tu seriál, ktorý opäť prichádza s niečím dovtedy nevideným, čo trhá bariéry najbežnejších tabu. Ktorý z dvoch seriálov o utrápenej mládeži je lepší, nie je podstatné. 13 Reasons je výborný v tom, ako dokáže byť (tradične) dramatický. Euphoria odvážne vsádza na menej konvenčný, skúmavo-experimentálny prístup. A je to výborné. Najvzácnejšie pre mňa je, ako odpovedá na otázky “Prečo?” - úplne prostým, poriadne provokatívnym výkrikom “Lebo!”. Teším sa na finále série (a dúfam, že i seriálu)! ()

castor

Zatím netuším, jak to má Rue s utíkáním před vlastním strachem, každopádně ona „tenhle systém nestvořila, ani ho nezkurvila.” Prostě je tady a snaží se nějak přežít. I pomocí chlastu a všemožných drog. Což je pro její vrstevníky děsivá norma. Velkou část uplynulého léta strávila na odvykačce. Nechala tu několik přátel, nové zřejmě nyní získala. Zejména Jules, která se přistěhovala z města, když se její rodiče rozvedli. Žije s otcem, který nemá ani potuchy o tom, čím se dcerka baví. A podobně „zoufalých” rodičů bude víc. No, HBO se nahoty, peprného slovníku nebo drog nebojí. Uvidíme, jak se tvůrcům bude dařit příběhově. ()

Frajer42

Nemohu se zbavit pocitu, že tento seriál je zacílen především na majitelky vagín a zejména tu část z nich, která teprve objevuje jejich multifunkční využití. Je to plné odporných a prohnilých charakterů, což je zřejmě zásadní důvod proč mě seriál nebaví. Nedovedu se zde vůbec s nikým ztotožnit. V některých momentech seriál tlačí přehnaně na pilu a snaží se být velmi extrémní. Od 9letých drogových dealerů až po soutěž všech slečen o to, kdo bude ta největší děvka. Nějak si neucvrkávám při sledování zdegenerované nevděčné a zhýčkané generace, která musí být zákonitě generací poslední. Pár dílů tomu ovšem šanci ještě dám. Kozy tam jedna ženština měla slušné. [30 %] ()

Sany33

Príbeh: Klasický príbeh stredoškolákov v Amerike. Drogy, sex a po novom aj sila sociálnych sietí. Hlavná postava je podľa všetkého Rou, ktorá potrebuje drogy aby sa dostala do stavu kedy je ochotná akceptovať vlastnú existenciu. A potom tú máme Jules, ktorá sa evidentne sama ešte hľadá. Prevedenie: Najskôr to dobré, je to vynikajúco natočené a v podaní Rou ako rozprávačky je to aj dosť pútavé. Seriály pre mladých sa od doby kedy som och sledoval dosť zmenili a sú plné násilia, sexu a drog. Osočovania a šikany. Seriál je natočený veľmi pútavo ale odrádza ma od neho tá téma a prostredia do ktorého je zasadený. Viem že sa tieto veci vo svete dejú ale v takejto koncentrácií to je možné asi iba v Amerike. No a tak okrem kozičiek Sydney Sweeney (nar. 1997, USA) nie je v prvej časti moc na čo sa pozerať. 70% ()

LachtanShows

REWATCHED: Viděno napoprvé hned v srpnu 2019, kdy mě seriál z jakéhosi teď nepochopitelného důvodu vůbec nechytnul a hned jsem se od něj odvrátil. A byla to velká chyba. Cítim tady v jistých polohách podobu s mou oblíbenou Elitou a jelikož těhle nekompromisních středoškolských věcí není zrovna nepřeberně mnoho, rozhodně jedu dál. ()

• Vo flashbacku, v ktorom Rue (Zendaya) vysvetľuje, že si nespomína na nič z veku 8 až 12, prejde okolo nej mladý Nate (Jacob Elordi). (dwdb)
  • Keď Nate (Jacob Elordi) prechádza v aute okolo Rue (Zendaya), zahlási repliku: "I'd do it for Rue!" a potom zdvihne do vzduchu tri prsty. Ide o narážku na film Hry o život (2012). (dwdb)