Pan Tau - Série 1 (1971) (séria)

Pan Tau a neděle (S01E04)

(epizóda)
  • Západné Nemecko Pan Tau und der Lange Sonntag

"Pan Tau", řada 1, 4/13 V koprodukci bylo nejprve natočeno třináct středometrážních filmů o panu Tau, které byly uvedeny nejprve v kinech, vesměs v pásmech, složených ze dvou dílů a doplněných animovaným snímkem. V ČST byly filmy uvedeny až v prosinci 1972... Pan Tau se v rodině malého Emila dobře zabydlel, a tak se s ní vypravil i na chalupu. Rodiče o jeho existenci, zdá se, nemají ani potuchy. Odjezd na chalupu organizuje tatínek, ne všichni však měli na neděli stejné plány. Pan Tau ale zařídí, aby se každému podařilo trávit svůj víkendový pobyt podle svého, a tak jsou nakonec všichni spokojeni. Díky panu Tau všechno klape jako na drátkách a rodina ve zdraví přežije i tatínkovy organizační schopnosti a kutilské pokusy. (Česká televize)

blackrain

Tak chatařský a chalupářský fenomém se odrazil i v tomto příjemném příběhu. Taky jsme takhle směle vyjížděli na chatu a samozřejmě chtěl každý dělat o volném dni něco jiného. Jen jsme neměli toho šarmantního pána s buřinkou, který by všechno pohotově zařídil a vyřídil tak, že by každý měl příjemný den a užil si ho podle svého. ()

curil

"Chata není rekreace, chata je práce" - to platilo dříve a platí dodnes. Osobně mám nejraději díly seriálu tzv. "rodinné", ať už s rodinou Jiřího Sováka, nebo později Vladimíra Menšíka (samozřejmě i s panem Werichem). Hlavní roli hraje klasická česká komedie a vtip, slovní humor. Nevadí, že je někdy pan Tau jen v pozadí. ()

codeas

Aneb jak si každý z hrdinů představují tu svoji neděli jinak. Má to naprostou výbornou atmosféru typického českého národa - trávení neděle na chatě s tranzistorovým rádiem na barevných lehátkách :) nádhera ;) ()

Šandík

V první sérii tenhle seriál fakt neví čí je. Pro změnu tu máme "tepání zložádů". Ale jo, není to špatné. Navíc citát "chtělas chatu, máš chatu", ten by se měl skoro tesat ;o) Celkový dojem: 75% ()

• Nepřístupný film, na který chce jít Emil s kamarády a kterému říká Divoké pušky, je ve skutečnosti Hodný, zlý a ošklivý (1966). (pávek)
  • Otec, kterého ztvárnil Jiří Sovák, si v jedné ze scén ze studny bere pivo v zelené lahvi, ale pije ho z hnědé. (pávek)
  • V jednom záběru je za oknem kulisa se sněhem, když rodina vyjde ven před dům, tak prší, děj se odehrává na podzim. (M.B)