Podivuhodné příběhy muže s buřinkou.  V další sérii příběhů se pan Tau ocitá v početné rodině Urbanových (Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík). Se zájmem sleduje, jak všichni, každý po svém, vzpomínají na syna, bratra, švagra a strýce Alfonse, který se toulá kdesi ve světě. Jeho pokoj v rodném domku, plný roztodivných vynálezů, pana Tau velmi zajímá. Když zjistí, jak je mu Alfons podobný, dostane chuť se s ním osobně seznámit. Najít ho bude pro muže s buřinkou jistě hračka. (oficiálny text distribútora)

Yarwen

První díl druhé série, jež byla točena tři roky od té první, nás uvádí do nové rodiny s Vladimírem Menšíkem a Jiřinou Bohdalovou. Trochu specifickou postavou je zde František Filipovský, který si zahrál ve vůbec prvním díle první série, kde šéfoval psímu salónu, ale tato spojitost je zde již "zapomenuta". Pan Tau nalézá úzkou podobu s Alfonsem, bratrem Vladimíra Menšíka, který před dlouhou dobou odešel, a rozhodne se navrátit jej zpátky do rodiny. (52%) ()

otík

Druhá série začíná příletem pana Tau do nové rodiny v čele s tatínkem Menšíkem, maminkou Bohdalovou a dědou Filipovským. Tato rodinka obohacená dvěma dětmi už mnoho let postrádá strýce Alfonse, který jednoho dne bráchovi Menšíkovi zpronevěřil skleněné kuličky a od té doby je mimo domov. V tomto díle se zatím Alfons moc neřeší, spíše uvidíme trampoty Menšíka s kamny, rourami, popelem, apod. Na Alfonse se vzpomíná, protože slaví svátek. Pan Tau zjišťuje, že Alfons je na něj velmi podobný a rozhodně se jej navštívit. Proto si vyčaruje létající balon a odletí v něm vstříc dobrodružství. ()

Šandík

Dlouhé roky jsem Pana Tau znal pouze takhle a měl jsem ho rád. Pak padlo embargo a soudruzi "odtajnili" starší díly s Werichem, od té doby mým milovaným, a tyhle "nové díly" v mých očích díky tomu zůstaly tak nějak "ve stínu". Neměl jsem je rád, stejně jako jsem neměl rád některé "normalizační" pohádky či seriály. Dnes, po dalších třiceti letech, můžu říct že to je záležitost silně nadprůměrná, rozhodně vyváženější než první řada a ne o mnoho horší než díly s Werichem, místy velmi vtipná a originální... Celkový dojem: 75% ()

triatlet

Pilotní díl 3. řady. Pan Tau pilotuje svůj stoj a přistává na komínu vilky rodiny Urbanových v Praze. Takže otec má místo nudlí s mákem nudle s popelem. Místo slavnostní tabule u příležitoti svátku Alfonse (světoběžník, který si je s panem Tau podobný) jsou topinky. Vtipnou roli hraje František Peterka (soused). ()

blackrain

Nám se taky jednou stalo, že nám v domě vypadla roura od kamen, když bylo všechno naklizeno včetně vypraných záclon. Ovšem, červené saze jsme neměli. Rodina Urbanových byla příjemná a civilní. František Peterka neměl chybu. Jen jsem ho trošku litovala, když musel pochodovat s tou rourou na hlavě nebo co to vlastně bylo. ()