Potulný samuraj Kenšin: Konec

• Japonsko Ruróni Kenšin: Saišúšó The Final (viac)

V roce 1879 se Kenšin a jeho spojenci musí postavit zatím nejmocnějšímu nepříteli: Kenšinovu bývalému švagrovi Enišimu Jukiširovi a jeho poskokům, kteří přísahali pomstu. (Netflix)

EvilPhoEniX

Díky Netflixu je už k dostání vyvrcholení velkolepé Japonské samurajské Ságy a je to solidní byť pár výhrad mám ! Ruróni Kenšin je série, která mi nikdy nedokázala pořádně přirůst k srdci, je to sice nádherně natočené, choreo soubojů je důkladně propracované, sleduje se to velmi dobře, ale vadí mi hlavní hrdina, který složil slib, že už nikoho nezabije a to je u mne kámen úrazu. Sledovat samuraje, který bojuje proti stovkám protivníkům, ze kterých nestříká krev ( tupá čepel) je docela škoda a taky trochu výmluva proč z filmu neudělat pořádné Rko. Dokázal bych si zde představit fatality jak z MK, pořádnou řežbu a nejspíš bych se při sledování vrněl blahem, takhle mě to nechává docela chladným a to mě mrzí, protože té konkurence zrovna není moc.Film má téměř 2 a půl hodiny a pořádná akce začne až v závěrečné třetině ( během první hodiny a půl) toho moc není a trochu se to projevuje na tempu i zábavě. ( Postavy ani samotný příběh mě zde nikdy moc nezajímal), takže jsem konverzační pasáže prozíval a čekal až se to žačne opět řezat.Líbí se mi, že Japonský rukopis je zde hodně znát, ty manga-anime prvky tu jsou cítit na každém kroku a nejvíce mě potěšili různorodí záporáci- nejsou to žádni pěšáci, ale každý má svůj vlastní styl boje, zbraň, šílený účes- tohle se mi hodně líbí. Vizuál je taky velkolepý, peníze zde jsou znát a jak jsem už psal choreografie je strhující, jde vidět, že se tam všichni pořádně zapotili, je to hodně rychlé a efektní tedy i oku lahodící, ale ta krev tu k úplnému nadšení bohužel chybí.Možná se jí dočkám v Prequelu, kde by Kenshin měl své protivníky už zabíjet, byť se bojím, že z toho udělají romantické drama o jeho ženě, což bych teda nepřekousl.Příběh 4/5, Akce 4/5, Humor>Ne, Násilí 2/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5. 7.5/10. ()

Elerrina

Po dlouhém odkládání jsem se nakonec dokopala i ke shlédnutí Kenshinovského finále a je bohužel přesně takové, jaké jsem se obávala že bude. Což znamená, mimo jiné: dlouhé tragické čumění do blba skrze přerostlou ofinu, soubojové scény zrychlené na Mach 1 aby to bylo co nejvíc kůl, dialogy pojaté pouze jako krátké berličky podpírající chatrný děj, vedlejší postavy z předchozích filmů objevující se deus ex machina, a ta šílená diference mezi reálně historicky pojatými kladnými postavami a wtf komiksovými záporáky je ještě výraznější než kdykoli předtím. Zachraňuje to jen finální souboj, který je skutečně velmi osobní a emocionální. ()

Claw

Chronologicky 5. a poslední díl velkolepé Japonské samurajské ságy. Upřímně jsem zůstal ohromen tím, co jsem právě sledoval. Nevěděl jsem, že by tato filmová série mohla překročit hranice kinematografie ještě výš, než je laťka, kterou nastavily předchozí filmy, ale s radostí musím říct, že se jim to nejen podařilo, ale tímto dílem ji doslova převálcovali a překonali očekávání ve všech aspektech filmu. Souboje byly nadpozemsky ohromující. Líbilo se mi vidět v akci i více vedlejších postav, které také zazářily svými vynikajícími bojovými scénami. Kamera byla úžasná, film opravdu září jako plnohodnotné, dobře propracované akční drama. Dramatickou stránku v tomto díle zvládli dokonale, lépe než v předchozích dílech a rád se na to znovu podívám. Atmosféra byla tak hustá, že se nedala krájet ani katanou a film mě bavil od začátku do konce. Jakkoli jsou předchozí tři filmy skvělé, "Finále" celou sérii krásně zakončilo. Yukishiro Enishi a jeho parta byli tak děsiví a hroziví, že jsem si je oblíbil do posledního detailu. Psaní záporáků bylo prostě perfektně zvládnuté. Eniši a jeho parta jsou přesně takoví, jací chci, aby záporáci byli. Co víc říct, perfektně obsazení a provedení od shora až dolů. Všichni herci a herečky excelovali v každé své roli a vnesli do své postavy novou hloubku. Tenhle film a série je opravdu dokonalost sama a Japonsko v nejlepší formě. To vše podpořeno totálně úchvatnou nakopávací hudbou, která dodává filmu až "epickej feeling"!! To ve finále zatřáslo u mě i prvním "Zátahem" a málem ho sesadilo z TOP 10, ale nakonec jsem si uvědomil, že by to byl nesmysl... Každopádně jedna z TOP řežeb Asie, co jsem kdy viděl. /100% + FILM ROKU/ ()

Flopik

Koniec Kenshina bol teda veľkolepý. Rozhodne sa jednalo  o najtemnejší a najemocionálnejší diel série, kde sme sa dozvedeli Kenshinovu minulosť. Akcie mi prišlo, že je poskromnejšie, ale to vynahradilo finále, kde som mal až zimomriavky. Najprv som si myslel, že pôjde Kenshin sám proti všetkým, ale príchod jeho skupiny a do toho starý známy soundtrack ma teda skoro postavili zo stoličky. Vizuál je samozrejme skvelý, tu išlo kopec peňazí no a o choreografii sa asi ani nemusíme baviť. Záporák sa mi páčil, jeho motivácia pochopiteľná, no a finálový súboj opäť nemal chybu. Možno tak zázračné prežitie hlavného hrdiny. Soundtrack počas celého filmu nádherný. Ja nemám ukončeniu tejto série čo vytknúť, na konci sme uzavreli aj hlavnú romantickú linku a Kenshina som si teda zamiloval. U mňa nadšenie a 5* jasných. ()

jarah

Zhliadnutie filmu som dlho odkladala. Veľmi som sa naňho tešila a zároveň som si bola vedomá, že ak si ho pozriem, bude to naozaj "Final". Na príbeh je tento diel asi zo všetkých najchudobnejší, aj keď téma je pomerne silná. Dej sa v prvej polovici vlečie a tomu je prispôsobený aj soundtrack. Lenže paradoxne sa toho povie najviac medzi riadkami. Tu sa zbiehajú všetky nitky predchádzajúcich dejov. Rurouni dospel, sype zo seba jednu múdrosť za druhou a dokonca sa naučil usmievať. Nie som si istá, či ma uspokojil záver. Naozaj som nečakala: "... a žili šťastne až kým nepomreli..." Jednako, moja divácka duša je uspokojená. Skvelé herecké výkony. ()