Mladý gay s mozkovou obrnou se vymaní z izolované existence, aby konečně začal žít podle svého. (Netflix)

Mr.Ward

Zajímavé a originální téma. Příběh postiženého gay kluka nesedne každému, u mě je ale každý originální námět vítán a jsem rád, že jsem zkusil i tohle. Nasmál jsem se totiž celkem hodně. Vedlejší postavy jsou více či méně karikatury, to ovšem ničemu nevadí. Spíš mi vadil konec, který není koncem. Tím pádem je tam jákási pachuť nedotaženosti, a to hodně seriál sráží. Pokud by byly další díly, věřím že se má seriál kam posouvat a i jeho hodnocení by bylo určitě vyšší. ()

kollis

Samotný problém Special není v tom, že jsou postavy dotaženy k naprosté karikatuře, mnoho jiných seriálů a filmů s tím nemá problém. Aby seriál fungoval, musí ovšem obsahovat i jiný prvek či další hodnotu, kterou by se ty karikatury staly funkčními. Bohužel se zde pracuje jen po povrchu, všechny postavy jsou sebestředné a stokrát viděnou zlou a povrchní šéfku módního časopisu můj mozek už nepobral. A ne, "nastavování zrcadla" zde nevidím. ()

Sinner.

Čekal jsem zábavný komediální seriál s ne úplně typickým gay hrdinou. Místo toho se mi však dostalo téměř sociální drama o postiženém člověku a jeho matce. Kéž by se tvůrci dokázali podívat na problémy lidí s mozkovou obrnou s více odlehčujícím nadhledem a vtipem… Zaplať pánbůh za vedlejší postavy, které tíživý příběh dokázaly alespoň částečně zpříjemnit. (1. série 40 %) Druhá série u mě zabodovala mnohem lépe, tady už jsem nadmíru spokojen! (2. série 80 %) ()

hansel97

Napůl dopečený seriál, který má potenciál, a to rozhodně i do dalších řad. Je to fresh a zajímavé, ale bohužel to moc nedokáže vybrousit rozdíly mezi komedií a dramatem, což je škoda. ()

Stanislaus

Spešl těží zejména z námětu založeném na životě tvůrce/scenáristy/herce Ryana O'Connella, jemuž se milým způsobem podařilo přivát do žánru vztahových (tragi)komedií trochu toho čerstvého vzduchu - a to tím, že nás nechal nazírat svět optikou gaye s mozkovou obrnou, se všemi úsměvnými, ale i vážnými momenty. Na seriálu se sympaticky "jednohubkovou" stopáží se mi líbilo, že se tvůrci vedle LGBT a MO věnovali i jiným tématům (rodinné vztahy, kulturní asimilace, krize středního věku atd.), i když je teda pravda, že mi sem tam přišel vývoj postav a jejich vztahů poněkud zbrklý (nejvíce mě to bilo do očí v případě vztahu Karen-Phil). O největší porci zábavy se poctivě starala Kim, v závěsu s cynickou Olivií, zatímco Ryanovy partnersko-rodinné vztahy hrály na vážnější notu. Ve výsledku bych seriál ohodnotil 3,5 hvězdičkami, v tomto případě ale přidám. ()