Autor kontroverznej knihy o hviezde bojového umenia Sonnym Chawovi, ktorý pred šiestimi rokmi zomrel, je zavraždený. Fanúšikovia nikdy neverili, že Sonny je naozaj mŕtvy. Domnievali sa, že svoju smrť len fingoval. Teraz navyše všetko nasvedčuje tomu, že vraždil práve on. (TV Markíza)

Grogan

Začátek super, pobavilo mě i nadšení Dishera pro Sonnyho Chowa a zápletka je tentokrát zajímavá - tajemný kung-fu vrah, indicie ukazují na dávno mrtvého a i když jsem nevěřil tomu, že Sonny Chow žije, tak otázka "proč by někdo chtěl obvinit dávno mrtvého?" držela zajímavost dál, protože jiný potenciální motiv a jiní podezřelí nejsou zhruba do poloviny rozebíráni. Člověk zpozorní v momentě objevení Marka Shepparda na scéně, ale pořád není žádné jasné spojení mezi ním, mrtvým spisovatelem a Sonny Chowem. Finální rozuzlení je pak vcelku jednoduché, ale docela uvěřitelné a rozhodně lepší než nějaký totálně překombinovaný nesmysl jako v jiných dílech, kdy usvědčení zařídila stovka náhodiček. Jen to finální hledání Monka a jeho hovory se ženou už byly poněkud nudnější... ()

topi80

Asi nejvtipnější díl, ve kterém tvůrci zúčtovali se všemi specifickými vlastnostmi Monka i týmu kolem něho. A rada velkého mistra, pokud jde o to, co proplácet asistentce, je skutečně k nezaplacení :-) ()

• Keď je spod zeme vykopaná truhla, v ktorej leží Monk (Tony Shalhoub), drží sviečku, ktorého voskom má poliatu celú ruku. V ďalšom zábere však má ruku čistú, bez kvapky vosku. (p0uNc3r)