Buchananovci, bohatí susedia Nataliiných rodičov zomreli za záhadných okolností pri automobilovej nehode a Monk vyšetruje ich smrť v dome, ktorý teraz patrí ich synovi Paulovi, v prestrojení za sluhu. Ten Paulov bol totiž nedávno zavraždený. Natalie má podozrenie, že by Paul mohol mať s týmito úmrtiami niečo spoločné. Zaistí dôkaz, ale Paul ju sleduje a pod hrozbou, že ublíži jej rodičom, ju odváža so sebou preč. (TV Doma)

Grogan

Nemám rád u detektivů předpojatost, že když je někdo urazí nebo jim nesedí, tak hned o té osobě usoudí, že musí být něčím vinná a snaží se je dostat. U Natalie to v průběhu seriálu bylo nejméně třikrát, i tady mi vadilo, jak hned nasazuje na svého bývalého spolužáka, protože "ji na střední rozplakal" (tady cituji přímo kapitána). My jako diváci bohužel od začátku víme, že je vinný, což je škoda, trochu kontroverze a nejistoty bych vedle její "jistoty" uvítal. Nicméně pan Monk jako pečlivý komorník válel a v Seanu Astinovi byste hrdinského Sama z Pána prstenů možná ani nepoznali, toho arogantního zbohatlíka hrál výborně. Je tady pár povinných stupidních náhodiček (oběd u Nataliiných rodičů, kde popíší zločin tak přesně, že v tom Monk hned vidí díry) a chabých důkazů (signál mobilu - ten může být pěkně nepředvídatelný i na stejném místě, tak mohl zrovna náhodou být). Nejvíc mě točil ten závěrečný důkaz - tak záporák ho jen tak nechal rok viset v garáži, i když se ho mohl dávno zbavit. No dobře pro Monka, jinak by se po roce nic nedokázalo.... Nicméně jinak dobrá epizoda, tyhle povinná stupidní vodítka jsou holt pevnou součástí seriálu, takže je zmiňuju spíš jen ze zvyku, v dobrých epizodách je v pohodě překousnu. ()

Peddro

Zavražděný komorník padá k zemí dřív, než přijde výstřel. A Winston Churchill se stal premiérem v roce 1940, kdy mu bylo 66, nikoliv 60, jak tvrdí Dr. Kroger. Ale i tak dobrý díl... ()

• Monk (Tony Shalhoub) dlouze upravuje slavnostní tabuli. V 18. minutě svou pozornost přesune na sklíčka lustru nad stolem. Ve střižně se ale do záběrů úpravy lustru vloudil dvouvteřinový záběr na okolo stojící lidi, kde je vpravo vidět část Monka, jak sehnutý upravuje stůl. (Amper01)