Živelný Punk urazil od svého zrodu pořádný kus cesty. Na své cestě z okraje společnosti dorazil až vrcholky hitparád. Z kapel, které se netajily svou náklonností k punku, jako například Nirvana, Bad Religion nebo Green Day se staly celosvětové ikony. Stranou ale nezůstaly ani ženy, které se chtěly projevovat víc a víc. Kapely jako Bikini Kill a L7 mají mezi příznivci tohoto hudebního stylu nezastupitelné místo a svou tvorbou pomohly vzniku neformálního hnutí Riot Grrrl. O jeho významu v závěrečném dílu cyklu pohovoří Kathleen Hanna z Bikini Kill a Donita Sparks z L7. Dave Grohl zase přiblíží vznik grungeového zvuku v Seattlu a připomeneme si vznik legendární Nirvany. Stranou ale nezůstane odkaz a budoucnost punku. (Česká televize)

gizi

Poslední díl přináší přehled, kam se punk posunul až k současnosti. Stává se více komerčním ve smyslu mainstreamově úspěšným, ale stále je svým, i když prošel různými formami přes hard core, grunge apod. 80%. ()

Marze

Zde se tvořila historie a základy punku."Nehráli jsme, abychom měli baráky, auta, baby" říká člen punkové kapely. "Kdo někdy bydlel v Seattlu, pochopí, proč je tahle hudba odsud skutečně temná. Drogy, hodně alkoholiku... V Seattlu všichni muzikanti vypadali jako pumpari od benzinky. Přínos grunge byl, že odsunul rock na vedlejší kolej". Zmínky o epidemii interupci, vysvětlují, proč v současné Americe polovina bílých obyvatel vymrela a byli nemilosrdně nahrazení přistěhovalci. Kdy a kde jsem poprvé slyšel Nirvanu si také vzpomínám.V druhé polovině se dokument věnuje období počátku dnešních slavnych kapel. "Offspring zneli jako mírně naštvaní a zkreslení Beatles. Většina písní byla o tom, že jste ztracené, ale užíváte si to". ()