Historie nespoutaného hudebního žánru od jeho zrození až po současnost... Dokumentární cyklus Punk přináší historii tohoto hudebního i životního stylu. Jedním z výkonných producentů je výrazný představitel žánru Iggy Pop. Archivy bohatě naplněný cyklus obsáhne všechny období punku v Evropě i Americe a přináší rozhovory s největšími hvězdami. O své vzpomínky a zkušenosti se podělí třeba Marky Ramone, The Clash, Blondie, Michael Balzary, známý ze skupiny Red Hot Chili Peppers pod přezdívkou Flea, nebo sám Iggy Pop. (Česká televize)

Joker Punx

Skvělej dokument, ale sralo mě že tam ukazujou jenom skurvenou Ameriku a druhou vlnu punku co byla v Anglii po Sex Pistols tam vůbec nedali. No jo co jinýho čekat od debilních amíků. Ostatně jedinečnej a ten pravej punk byl stejně v Anglii. Rozhodně nejlepší je druhej díl o Sex Pistols - Johnny Rotten nám pěkně ztloustnul :D Když jsem ho viděl u nás v Praze v roce 2018 s kapelou Public Image Limited v Lucerně, ještě tak úplně vypasenej nebyl :D ()

Lukoboss

"Punk´s not dead!" Známá to hláška, na které vlastně opravdu něco je, i když se punk vyvinul už někam jinam, než kde byl na začátku. Výbornej dokument o tom, jak stál na začátku revolty Iggy Pop nebo Johnny Rotten (Sex Pistols), kteří už mají být asi tak 8x mrtví, ale pak se objevili další, mladší a celá scéna se posunula někam dál (občas až k mainstreamu, viz např. Green Day nebo The Offspring v posledních letech), což svým způsobem vůbec nemusí být na škodu. Ano, dneska už to není ten "čistokrevnej" a protestující punk, nicméně je to tam pořád, je to životní styl, je to zábava a to je neskutečně důležitý. Přestože tohle není můj styl, kde bych si rochnil ve tříakordových popěvcích, je skvělý vidět dneska ty zkušený a prošedivělý bardy, kteří to všechno zažili, kteří si tím vším prošli a mnohdy je to na nich i vidět (a nemyslím tím jenom tetování!), jak tím žijou i ve svým věku, jak mají ten elán a rebelii pořád v sobě! Takže punk opravdu není mrtvej, jenom se trochu transformoval a možná i zaujal víc lidí, než by si ortodoxní fanoušci přáli... což podle mě ale vůbec nevadí. ()

gizi

Styl dokumentu jako přes kopírák všech podobných USA dokumentů posledních let, tj. nic moc - spousta "slavných" bývalých muzikantů, novinářů a manažerů vypráví, jak to tehdy bylo, to vše prokládané výbornou muzikou a historickými záběry. Pro fanoušky této hudby určitě výborné. 75%. Druhý díl mě chytil víc, na 85%. Po shlédnutí všech dílů musím konstatovat, že se jedná o výborné zmapování punku od počátků až do současnosti. Jen bych uvítal víc hudby, ukázek bylo málo a krátké. ()

phamphi

Pěkný 4dílný dokument Punk, kde obecně nezazní o moc nic nového oproti jiným dokumentům o punku. Je ale třeba vyzdvihnout poslední díl, kde v rozhovorech lidi z Offspring, NOFX, Green Day atd. popisují začátky kalifornského melodického neo-punku v 90s a shodují se, jak stěžejní vliv mělo a vše začalo albem Suffer od Bad Religion, které jako první ukázalo, že punk jde dělat melodicky, s chytlavými lyrics a výborným zvukem (doslova říkají, že tohle album změnilo všechno). Celé to měl na svědomí kytarista Bad Religion, který do té doby dělal zvukaře ve studiu a věděl, jak ten do té doby syrový punk/hard-core nahrát tak, aby to znělo zvukově dobře a textům bylo rozumět, založil si label Epitaph Records a od té doby všichni jezdili nahrávat k němu, protože chtěli ten samý zvuk jako na Suffer.. a tak to všechno začalo. Pak se na to nabalila komerce Warped Tour, MTV a už to jelo... 👌 ()

Cimr

Na dokumentu mi vadila jistá americká popisnost. Když někdo řekne, že punk byl jako láva, co se vyvalila z vulkánu, přijde záběr na lávu, jak se valí z vulkánu. Co se týká formy, nejde o nic převratného, zkrátka různé osobnosti sedí na gauči a vzpomínají. Zábavné a zajímavé to je ale samozřejmě v tom, o JAKÉ jde osobnosti a NA CO vzpomínají. Žádné klidné rozhovory s operními pěvci na plovárně, ale drogy, mejdany, sex, alkohol, svoboda a pořádně ohulená hudba. Tvůrcům se podařilo vyzpovídat slušnou řádku exotů (v nejlepším slova smyslu) a člověk musí jen žasnout, jak byli mladí lidé v 60. a 70. letech odvážní a nekonformní vzhledem k dnešním korektním a slušným mileniálům. Ale jak se praví v posledním díle - dokud tu budou kapely, které hrají z čisté lásky k hudbě a ke svobodě, které se nechtějí prvoplánově nacpat do rádií a na stadiony, do té doby nebude punk mrtev. Člověk se dozví řadu zajímavých informací (třeba co znamenalo X na dlaních jistých návštěvníků rockových klubů, proč se na hudebníky plivalo nebo jak vznikl text ke skladbě Smells Like Teen Spirit), dokument ale nevytváří umělé hrdiny a naštěstí se nevyhýbá ani kontroverzím (neonacistické party na koncertech kapel jako Black Flag či vražda, kterou patrně spáchal Sid Vicious). A hlavně, přiznejme si - koho z nás liberálů nezahřeje u srdíčka, když v této superkorektní době na veřejnoprávní televizi slyší hlášky typu "Můžu říkat ´volizovat péro´, když je to dokument vo punku, že jo?". ()