Sewajaki kicune no Senko-san

• Japonsko 世話やきキツネの仙狐さん (viac)

Člověk by neměl obětovat vše své práci, protože jeho život pak trpí a přepracovanost se negativně projeví na jeho náladě i zdraví. Své o tom ví Nakano, který je zaměstnán jako úředník pro jednu velkou firmu a který pracuje skoro každý den od rána do večera. Nezná, co je to odpočinek, většinou spí zhruba jen 4 hodiny, nemůže si pořádně ulevit, protože je v práci někdy i přes víkend... Není proto divu, že jeho aura je temná a šíří se kolikrát i kolem něj. Této aury a jejího možného negativního dopadu na okolí si naštěstí všimnou samotná božstva a sešlou mladému muži liščí pomocnici Senko (800letá napůl dívka a napůl liška). Senko má za úkol Nakana rozmazlovat a zajistit, aby během těch jakkoli krátkých chvil doma zapomněl na svou práci, uvolnil se - zkrátka aby se pročistilo jeho tělo i mysl. (Jeoffrey)

Scalpelexis

Věčně nápomocná Senko je klasický iyashikei, kterému nechybí nic a zároveň nemá vůbec nic navíc k nabídnutí. Kvůli tomu podobně generický bude i můj komentář, protože Jeoffrey víceméně shrnul vše, o čem to je a já nemám moc co přidat. Pokud máte mírnou úchylku na huňaté ocásky a nevadí Vám sledovat ideální šablonku otaku manželky, asi Vám to bude vyhovovat - koupání, masáže, uklízení, vaření, Senko je věčně pozitivní a to se opakuje defakto díl co díl. Suwabeho hlasu bylo pro Nakana škoda, nicméně aspoň vyvažuje poměrně neatraktivní vizuální provedení (trochu moc hranaté a Nakanovy oči jsou až strašidelné). Nejprůměrnější průměr. ()

Jeoffrey

Senko bude pro spoustu diváků splněným snem o ideální ženě. Kdo by si nepřál být pravidelně rozmazlován roztomilým a chápajícím partnerem, to se pak rádi vracíte domů a přežijete skoro cokoliv. Navíc díky posledním pár minutám každého dílu se můžete sami zkusit vžít do kůže hlavního hrdiny a nechat se (díky pohledu kamery z první osoby) nejen od Senko rozmazlovat dle libosti. No a pokud máte rádi chlupaté a měkké věci, pak nejspíš pochopíte i Nakanovu posedlost po liščích ocáscích. Já se však tentokrát tak úplně opít tím kouzlem a roztomilou atmosférou nenechal. Ač byla Senko neskutečně roztomilá a i její kamarádka Shiro měla své kouzlo a já si říkal, že by bylo fajn nechat se rozmazlovat v tomhle hezky nakresleném barevném světě, nějak se mi na tváři neobjevoval ten spokojený úsměv, který značí, že si něco užívám.Čím to bylo? Možná tím přehnaným zaměřením hlavního hrdiny na chlupaté a měkké věci, protože mě se při slovech liščí ocas vybaví jen něco o tření liščího ohonu o ebonitovou tyč. Nebo že by to bylo tím, že se většinou dělo pořád nějak jen to samé? Nebo se na mě negativně podepsal fakt, že vím, že v reálu někdo jako Senko asi neexistuje? Ať je to cokoli, prostě na víc než na 6,2/10 to u sebe nevidím. ()