Kendža no mago

• Japonsko Kenja no mago (viac)

Mladý muž se ocitne v dopravní nehodě a narodí se znovu v jiném světě, avšak vzpomínky z předchozího života mu zůstanou. Když je ještě mimino, jeho rodiče jsou zavražděni a ujme se jej Merlin Wolford, známý čaroděj. Chlapce pojmenuje Shin, vychovává ho jako svého vnuka a naučí ho magii. Když je Shinovi 15 let, vyjde najevo, že Merlin svého vnuka nenaučil nic než jen magii. Shin nastoupí na magickou akademii, aby se naučil něco o světě a seznámil se se svými vrstevníky. (Sirenie)

SonGokussj

[First Impressions EP01] Pokud v závěrečné znělce uáží 8 ženských seřazených podle velikosti poprsí, představí hlavní hrdinku tak, že jí napřed kamera snímá poprsí a 15-ti letý hlavní hrdina nemá přehled vůbec o ničem, protože ho to jeho děda, prý zapomněl, nenaučil (neumí nakupoval, nebyl nikdy ve městě, netuší, kdo je v zemi králem), tak se tu schyluje k takovým klišé, že to prostě není možné. Hluboké zklamání, zrovna na toto se prej lidi těšili. Dám tomu 3EP. Edit 27.06.2019 Mno, dal jsem tomu (občas trochu přeskakované) všechny episody. Zajímalo mne, v co se to vyvine. Lepší jak začátek. To musím uznat. Stejně však utterly sh*t... Ecchi na každém místě, deus ex machina ve stylu mladého Wolforda, naprosto nepodstatný antagonista, nezapamatovatelné postavy, Shin jako OP charakter vše vyřeší a ostatní jsou tam na nic. Generic Isekai 30 % ()

Jeoffrey

Obrovská škoda, protože záblesky pár zajímavých nápadů by se tu i našli, jenže skoro každý je totálně nedotažený a skoro se vším se tu hodně špatně pracuje. Četl jsem i názor, že tohle jsou takový animovaní fantasy Avengers. Sice i trošičku chápu, jak na tohle pisatel přišel, ale je to jako srovnávat diamant a grafit, kde jsou sice oba modifikací uhlíku, ale... No na VŠCHT jsem kdysi neuspěl, takže zpátky k tomuto anime - chceme tu mít cool podívanou, ale spousta momentů, které by měly být cool působí směšně. Komické vložky, které by měly to cool napětí uvolňovat působí zase často až trapně a co si mám myslet o týmu, který ani nevěří svému vlastnímu jménu?!? Z postav pro mě byl nejzajímavější hlavní záporák a jeho přítelkyně (která mi zachránila dojem z posledního dílu) a vůbec celá vznikající rasa Démonoidů je asi jedinou věcí co mě nějak víc zaujala. Hlavní hrdina je totálně přehnaný, v každém díle to musí někdo minimálně 2x zmínit a to že "nezná míru" má být zábavné, ale není. Romantická linka bude hlavním důvodem, proč s tím skončí fanoušci harému a tím, jak přitroublá je, s tím skončí i mnozí další. Ale zase pořád lepší než...... No a co se zbylých kladných postav týká, tak se vsadím, že na velkou většinu z nich do týdne zapomenete, nebo jinak - já na ně do týdne zapomenu... Ach jo a přitom s trochou fantazie, lepšími hrdiny a trochu kvalitním zpracováním to mohl být třeba i slušný průměr (protože některé souboje vypadaly docela dobře), ale takhle je můj dojem na 3,5/10 ()

DaweForeman

Po shlédnutí posledního dílu jsem z tohohle (anime) počinu celkem rozčarován. Dá se na to koukat, jenže je tu spoustu drobných rozdílů (detailů) a jinak interpretovaných událostí než v manze, což ve výsledku se nastřádá do nepříjemného zážitku. Velkou část toho činí grafické rozdíly, kdy anime verze je ochuzená o propracovanost prostředí a atmosféru některých situací a obecně animace není nic moc, protože je docela hodně zjednodušená, kdy především u designu postav je to vidět. Když to budu hodnotit obecně, tak tahle první rozjíždějící se příběhová část není zrovna ničím moc zajímavá, kdy až následující události jsou trochu napínavější a jediné, které tu mohou člověka zaujmout nemají takovou hloubku, aby si je člověk užít. Jinak je to obecně příběh o isekai reinkarnaci ve fantasy světě, kdy hlavní hrdina je zase příliš overpowered, takže v tomhle ohledu je to nevyvážené, protože skoro nic pro něj neznamená moc velkou výzvu. Po romantické stránce je to tu trochu otravné, kdy tu máme zase takovou tu strašně stydlivou atmosféru, a po komediální stránce se tu člověk občas pobaví, ale bez některých momentů by se to obešlo, a obecně by to chtělo poladit trochu psychologii některých postav. Po hudební stránce je to celkem ucházející. Obecně bych to hodnotil jako trochu odfláklé a chtělo by tam spousta věcí poladit, ale řekl bych, že když člověk nemá co sledovat, tak to neurazí na jedno shlédnuttí. ()