Od zákulisních kontroverzí až po záhadná úmrtí a nevyřešené vraždy – tento seriál zkoumá nejtemnější příběhy profesionálního wrestlingu a snaží se najít pravdu na křižovatce, která odděluje fantazii a realitu. (TheSpearCZ)

GTS_PUNK

Profesionálny wrestling je nielen výborným športovým a športovo-zábavným odvetvím, ktoré baví milióny ľudí po celom svete, ale takisto aj temným biznisom, ktorý počas rokov napísal množstvo smutných či kontroverzných príbehov. Dokumentárna séria televíznej stanice Vice sleduje tie, ktoré sa najväčšmi zapísali do povedomia wrestlingovej verejnosti. Pútavo rozprávané skutočné príbehy tragických úmrtí, nevyriešených vrážd, zrád, pômst, steroidov, úderov, kopancov a krvi predstavujú unikátne nahliadnutie do zákulisia wrestlingového sveta. Prostredníctvom rozhovorov s wrestlermi, ich kolegami, priateľmi či rodinnými príslušníkmi sa pred divákom otvára nefalšovaný pohľad na tú ktorú tému či osobu wrestlera, čo dodáva celej dokumentárnej série oveľa osobnejší nádych. Veľkým plusom je aj skutočnosť, že tvorcovia sa jednotlivé osoby či udalosti nesnažia vykresliť vo vyložene zlom svetle (no matter what), ale takisto ani nijako neprikrášľujú realitu. Jednoducho ju ponúkajú takú, aká v skutočnosti bola alebo je. Ako v prípade každého seriálu, aj tu sa striedajú lepšie epizódy s tými horšími, avšak na vyložene slabý či nezaujímavý diel tu divák nenarazí. Navyše, aj dlhoročným wrestlingovým fanúšikom viaceré epizódy pomôžu rozšíriť ich obzory o histórii tohto unikátneho športového biznisu. Dark Side of the Ring vďaka svojmu obsahu s najväčšou pravdepodobnosťou zrejme nepriláka k wrestlingu veľa nových fanúšikov. Avšak pre tých, ktorí naň nedajú dopustiť, je táto dokumentárna séria skutočným klenotom, odhaľujúcim, že efektná šou v ringu je neraz prekrytá vrstvou pozlátky, pod ktorou sa nachádza pošramotená realita skutočného sveta. P.S. Vince McMahon je najväčší heel wrestlingovej histórie. ()

kiddo

Oceňuju, jak pomalu každým dílem zaměřeným na WWF/E se v pozadí vine téma "Vinci McMahonovi se povedlo dotáhnout psychopatii na dříve nemyslitelnou úroveň". ()

TheSpearCZ

Pro mě jako pro člověka, který se zajímá a baví wrestlingem již nějaký ten pátek je tohle seriál, na který jsem dlouho čekal. Vždy mě zajímaly příběhy, osudy a incidenty těch známých (i méně známých) wrestlerů, a tenhle seriál byl pro to přímo stvořen. Všechny epizody sice nejsou na té nevyšší úrovni (přeci jen, našel jsem tu i příběh, který mě úplně nebavil, a to příběh bratrů Von Erichů (S01E04), který ale musím uznat, že je dost jedinečný, jen mě osobně asi úplně nesednul. Na druhé straně tu ale máme příběhy jako legendární Montreal Screwjob (S01E02), kontroverzní Fabulous Moolah (S01E06) a také dvojdílnou epizodu o Chrisu Benoitovi (S02E01, 02), z jehož příběhu opravdu běhá mráz po zádech. Celkově se jedná o seriál, kteří uvítají v první řadě fanoušci wrestlingu, ale v těch příbězích si něco najde i běžný lajk. 1. série - 80% Druhá série už se nám pořádně rozjela, má 10 dílů a celkově se zabývá zajímavějšími příběhy, které mě daleko více bavily, především dvojdíl s Benoitem a poslední díl s Owenem Hartem, kteří jsou z těch příběhů i nejznámější, ale poté se tu našly i překvapivě výborné skvosty jako turnaj Brawl for All, který jsem znal jen okrajově a poté příběhy Davida Schultze a Herba Adamse, které jsem si vyloženě užíval. Druhá série je rozhodně obrovským přínosem a jako wrestlingový fanoušek hltám každý díl. 2. série - 95%, Tak zpočátku jsem měl ze třetí série obrovskou radost, že dostaneme rovnou celých 14 dílů a s tím i nové a zajímavé příběhy, které jsme opět dostali, ale poprvé tu jde jasně vidět, že kvalitativně už to není ono. První dva díly o Brianu Pillmanovi jsou tu jednoznačně nejlepší a nejzajímavější, ale poté se přechází na buď naprosto no name nezajímavé příběhy nebo na díly, které měly být dobré, ale z nějakého důvodu nejsou (Collision in Korea a závěrečný Steroid Trials zklamaly nejvíce). Naopak co překvapilo, byl díl s Onitovou FMW. 3. série - 70% Jsem velice rád, že po slabší třetí série se ubralo z epizod a dostalo se na známé příběhy, které se také zkvalitnily, osobně mi nesedl jenom díl o dynastii Grahamů, ale zbytek je teda famózní, vypíchnout musím překvapení v podobě dílů o Adrianu Adonisovi a Magnum T.A., o kterém jsem neměl nejmenší tušení, potěšily také jistoty Junkyard Dog a Abdullah the Butcher a grálem této série je dění na Bash at the Beach 2000, u toho jsem ani nedýchal. Samozřejmě už se jedná o čtvrtou sérii, takže doufejme, že pro nás tvůrci i do pětice něco udělají. Příběhů z wrestlingového světa je ještě nespočet. 4. série - 85% ()

• Seriál byl v roce 2021 seriálem s nejvyšší sledovaností v historii na stanici Vice. (TheSpearCZ)
  • Několik aktivních (v době uvedení seriálu) kanadských wrestlerů hraje v rekonstruovaných scénách role svých slavných vrstevníků. (TheSpearCZ)
  • Majitel WWE Vince McMahon nechtěl, aby byl seriál natáčen. V mnoha epizodách je častokrát kritizován. (TheSpearCZ)