Urusei jacura

• Japonsko うる星やつら (viac)
Japonsko, (1981–1986), 81 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Rumiko Takahaši (komiks)

Tošio Furukawa, Fumi Hirano, Ičiró Nagai, Kazuko Sugijama, Ken'iči Ogata, Majumi Tanaka, Šigeru Čiba, Bin Šimada, Hirotaka Suzuoki, Keiko Jokozawa (viac)

Atarua čeká tvrdá zkouška. Byl náhodně vybrán, aby porazil mimozemského vyzyvatele, zachránil tak pozemšťany, a oženil se s půvabnou Shinobu. V cestě mu však stojí překrásná dcera vůdce čertů. Jediné, co mu stačí k vítězství, je chytit její růžky, což ovšem nebude vůbec snadné, protože Lum umí létat a sesílat blesky. Na otázku, jak moc se jeho život změní, dokáže-li to, a do jeho života vstoupí spousta vesmírných osob, jež chtějí sice různé věci, ale společně se shodují v tom, že Ataru je hlupák, odpoví anime podle stejnojmenné mangy od Rumiko Takashi. (Tsukikage)

Marius

Predstavte si, že ste najväčší looser na planéte a keď jedného krásneho dňa prídete domov, čaká Vás tam špeciálna jednotka a cca trojmetrová hlavohruď z vesmíru, ktorá vnútila zemi strelenú stávku : ak chytíte za rohy jeho dcéru do desiatich dní, nebude Zem okupovaná...tak Ataru je na tom rovnako, avšak len kým zistí že slečna mimozemšťanka Lum je mimoriadne atraktívna a zapracujú jeho erotomanské vlohy. Nejak tak začína (u nás) menej známe anime Urusei Yatsura podľa mangy Rumiko Takahashi, ktorej meno je dostatočnou zárukou správne úchylnej zábavy. 9/10 ()

Honza__St.

Byly doby, kdy jsem se divil, jaktože u nás v časech socialismu z onoho nepřeberného množství japonských animáků nešlo nic (s výjimkou koprodukční západoněmecko - japonské Máji, která se taky ráda počítá do anime rodinky). Dneska už se nedivím. Věci jako tohle skutečně nejsou nic, co by bylo vhodné vysílat v Pionýrské vlaštovce, Studiu Kamarád, Magionu nebo Veze (resp. kdekoliv jinde než v kině, kam by pustili jen ty, co už mají občanku). Už v prvním díle nás čeká pohled na odhalená prsa oné mimozemšťanky, ta se pak v jednom kuse snaží mít sex s hlavním hrdinou, ten se zas v jednom kuse snaží mít sex se svou původní holkou a s celou horou dalších pozemských i mimozemských fešand, a spousta dalších věcí ideálních pro děti. Ne, tohle opravdu není animák pro mladší 15 let. Ale jinak je to, aspoň zpočátku, nemalá zábava. Nejlíp by se to dalo porovnat s první řadou Smolíkových, jen místo S. M. Lomoze tu máme Lum a další ufony, hlavní hrdina Ataru je spíš obdobou Pepy než Ládínka, a matka nelituje že si nevzala Pištu Hufnágla, ale že vůbec má nějaké dítě. Poté ale tvůrce napadlo tohle dílko kapku zvážnit, místo půldílů dělat celé dvacetiminutové díly, a milostný trojúhelník Lum - Ataru - Shinobu až na několik výjimek poslat do kytek. A výsledkem bylo, že kvalita šla rychle dolů. Ta necelá první série si zaslouží minimálně 4 hvězdičky, dál je to na 3 a často ještě na míň. ()