Modrý Magmel

• Japonsko Gundžó no Magmell (viac)

Uplynulo pár desetiletí od nenadálého zrodu nového kontinentu. Dobrodruzi, kteří chtějí poznat tenhle neprobádaný svět, spoléhají na služby mladého záchranáře. (Netflix)

Yoshitsune

Béčkovější verze Jigokuraku, akorát s tím rozdílem, že se zde tvůrcům nepodařilo podojit potenciál ostrova, tak jak tomu je u právě Jigokuraku. Problém tady je v tom, že seriál hodně natahuje každou epizodu a než se Inyo, dostane na ostrov, tak to dlouho trvá a samotný děj na ostrově, je většinou velice rychle vyřešen, čest osmé epizodě. No a v poslední třech epizodách, ostrov už vůbec nefiguruje a nemluvě o tom, že ono psychouše mohli také lépe využít, mohli na to využít pátou a devátou epizodu. Jako špatný to vyloženě neni, líbil se mi vztah mezi Inyo a Zero a některé epizody, šestá, osmá byli dobrý a finále poslední epizody, bylo i docela slušný, ale jen to celé mělo větší potenciál. PS: Ale hej, zase sem po dlouhé době, dostal poslouchatelný opening a ending, né že by to nějak ovlivnilo hodnocení, ale docela sem na ně těšil. ()

Jeoffrey

Když jsem na začátku četl jen anglický obsah, tak jsem měl velká očekávání - vždyť tohle bude něco jako animovaný Monster Hunter: World ! Tedy jsem čekal napínavé výpravy do nitra neprobádaného kontinentu, vystižení té úžasné atmosféry, kdy objevujete každou chvíli něco nového a nečekaného. Vždyť zbrusu nový kontinent s nebezpečnou faunou a flórou nabízí pro šikovného scénáristu nevyčerpatelné možnosti. A další z mých očekávání byly souboje s velkými a rozmanitými monstry! O to víc mrzí, že Gunjou no Magmell má z toho co jsem popsal opravdu minimum. Je to z velké části episodické, výprav do neznáma je méně než bych čekal a rozhodně to není ani z poloviny tak originální a překvapivé, jak bych si přál. Souboje nejsou dramatické a třeba ten poslední s chlápkem co se proměnil v něco jako růžová žvýkačka a všude metal "tentákle" už byl jen k smíchu. On celý závěrečný (třídílný) a zároveň jediný příběhový arc byl tím, co mi definitivně zkazilo jakýkoli slušný dojem. Z Magmelu, který mohl být největším tahákem celého anime, tu nebylo vidět skoro nic, místo toho to autoři zkoušeli hrát na city, ale moc se jim to nepovedlo a když SPOILER nakonec nastoupil klasický "plot armor" pro všechny vedlejší postavy KONEC SPOILERU tak jsem byl zase jednou neskutečně zklamaný a i docela otrávený. Kdyby to celé bylo alespoň zabalené do nějakého pěkného a barevného kabátku, ale ani po stránce animace to není žádná hitparáda... Další velké zklamání jarní sezóny. 4,1/10 ()