Lupin Tretí je zlodej džentlmen a vnuk samotného Arséna Lupina. S verným priateľom Jigenom Daisukom, samurajom Ishikawom Goemonom XIII. a tajomnou Fujiko Mine, pri ktorej si nikdy nie je istý, či je s ním alebo proti nemu, kradnú tie najvzácnejšie predmety alebo peniaze po celom Japonsku. V pätách majú vždy detektíva Zenigatu, odhodlaného chytiť slávneho zlodeja. Pri svojich dobrodružstvách nielen že musí byť Lupin vždy v strehu práve kvôli detektívovi, ale aj kvôli početným nepriateľom a konkurentom. (Dexter1)

Bernhardiner

Tenhle seriál jsem zhlédl díky výbornému Mijazakiho filmu. Seriál však na tento film ztrácí v každém ohledu, i když nemůžu říct, že bych litoval ztraceného času. Animace je sice zastaralá a dnešního diváka težko může něčím zaujmout, během některých dílů se ale budete smíchy válet na břiše a budete obdivovat nekonečnou fantazii tvůrců. Kvalita dílů je ale značně kolísavá, některé díly jsou totiž silně uspávající. Navíc na mě působí tak trochu amatérským dojmem skutečnost, že seriál o dvaceti třech epizodách má čtyří verze úvodních titulků (navíc se první verze, která byla použita pouze v prvních třech dílech, se z nějakého důvodu objevila v díle devátém) a že tvůrci v posledních dílech odstranili upoutávku na následující díl. 75% ()

Dexter1

Zlodej džentlman s dobrodružstvami Ripa Korbyho a nepriateľmi vystrihnutými akoby z Jamesa Bonda. Lupin Sansei je seriál s niektorými časťami geniálnymi, s niektorými ohromne nudnými no celkovo sviežo nadpriemernými. Aj keď sa neustále opakuje koncept Nepriateľ-Lúpež-Naháňačka tak Lupin dokáže pobaviť aj na 23-krát. Celkovo dávam seriálu 4*, kvôli zopár nudným častiam. Lupinove univerzum idem rozhodne sledovať ďalej. ()

Zíza

Má to šťávu. Úplně z toho cítíte konec šedesátek, začátek sedmdesátek, kdy ještě tvůrci nebyli bržděni určitými překážkami jako dnes, na druhou stranu pro někoho bude naopak velkým mínusem, že jsou to zrovna tyto léta, protože absolutně nedocení animaci. V podstatě jsem se každý díl těšila, ani ne tak na to, co budou krást a jak to dopadne, ale na Lupinův způsob, jak se z dané šlamastiky, do které stoprocentně zabředne, bude chtít dostat. Někdy to bylo lepší, někdy horší, ale výsledný dojem je takový, že Lupin je kvítko, jeho banda jakbysmet a kdyby nebylo Zenigaty, tak by to tak nefungovalo. Seriál plný skopičin. Lehký, naprosto nekomplikovaný jako mnohá díla dnes, protože tuhle akční jednoduchost jsme odhodili. Škoda. Nejprve jsem nevěřila, že mě bude Lupin víc bavit už jen kvůli své jednoduchosti, ale nakonec mám chuť se s ním vídat dál. ()

Arkanoid

Lupin III., potomok Arsenea Lupina, je asi najinteligentnejším zločincom, ktorý je predstavený v seriáli. Rozvahu stráca pri Fujiko, svojej femme fatale, ktorá s ním dokáže poriadne zametať. Kvôli jej nejasným úmyslom, vystavovaniu sa riziku a zradám jej neverí Lupinov najlepší priateľ, partner v zločine, rozvážny ostrostrelec Jigen. Lupinova nemesis, policajný inšpektor, je v prvej epizóde skôr na smiech. Ide o seinen a starší seriál, tak sa dočkáme fackania žien a strhávania šiat z nich. Občasný humor sa miesi s vážnosťou a brutálnym zaobchádzaním so súpermi. Zápletky sa podobajú bondovkám alebo starším kriminálnym filmom. Za prvých 5 epizód vravím, že Cowboy Bebop sa inšpiroval len povrchne, trochu dizajnom oblečenia hlavných hrdinov a ich charakterovým zložením, ktoré však Cowboy Bebop nenecháva stále bez rozvoja a uvedomení, ale so schopnosťami čeliť svojej minulosti a posunúť sa ďalej. Niekedy je seriál zábavný, ale inokedy sú vtipy na škodu, lebo postavy nemôžeme brať vážne v dramatických situáciách. Postavy pripomínajú bandu egomaniakov, ktorí sa náhodne stretli, zoskupili a vďaka milosrdnosti scenáristov a ich scenáristickým barličkám sa náhodou nepozabíjali. Ďalším výrazným negatívom je Lupin III, ktorý je napísaný ako najlepší zločinec všetkých dôb a zároveň chlap, ktorý je stále zaľúbený/pobláznený do ženy, ktorá ho niekoľkokrát kvôli vlastnej túžbe po peniazoch zradila, čím si jeho inteligencia píli pod sebou konár. Tým akýkoľvek realizmus končí a Lupin sansei sa stáva len oddychovou záležitosťou pre tých, ktorí nechcú chápať realitu. ()

(mOnkey)

I když za tím stojí sám velký Mijazaki, jsou první seriálová dobrodružství kolem Rupana a jeho party poněkud bezzubá. Díly mají střídavou úroveň a vzhledem k tomu, že na sebe nijak nenavazují, závisí kvalita opravdu jen na tom, jak se scénárista vyspal a jak promyšlený příběh byl schopen vyplodit. Ale lhal bych, kdybych tvrdil, že to není (aspoň zčásti) zábavné. Mimoto charaktery mám opravdu rád a již nakoukané z několika filmů. I tak si ale myslím, že potenciál tohoto universa byl plně využit až s následujícími filmy (druhý a třetí seriál jsem zatím neviděl), především v pozdějším Mijazakiho díle Rupan sansei: Kariosutoro no shiro. 70% ()

• Postava Lupina III je podle jejího tvůrce Kazuhiko Katōa vnuk Arsène Lupina, fiktivní postavy stvořené spisovatelem Mauricem Leblancem. Toto označení ale použil bez autorizace nositelů práv Leblancových románů. Kvůli nevyřešeným právním sporům mezi japonskými tvůrci a vlastníky práv k románům seriál ve Francii vyšel pod názvem Edgar, le détective cambrioleur. (KlonyIlony)