Wataši, teidži de kaerimasu

• Japonsko わたし、定時で帰ります (viac)

Zíza

Do seriálu jsem se pustila jen z jednoho důvodu – Jošitaka Juriko a Mukai Osamu tu hrají bývalé. Oba dva mám ráda, v poslední době jsem je moc nevídala, takže tenhle seriál pro mě byla jasná volba. Kupodivu mě docela bavil. Jsme v klasickém pracovním prostředí, kde každý má nějaké problémy, ale ty samozřejmě s pomocí toho či té vyřeší. Kromě klasických problémů, se kterými se můžeme setkat v kdejakém seriálu z pracovního prostředí, tady máme nějaké navíc a navíc přístup k řešení těch problémů není deus ex machina, ale hezky lidsky, pojďme si to probrat a nějak už to vyřešíme. K tomu ještě postava Juriko má přítele, takže když do práce nastoupí bývalý, musí nastavit mantinely, protože s tím současným je neuvěřitelně šťastná (což mě hrozně žralo, protože jsem chtěla, aby se dala dohromady s Mukaiem). Prostě máme tu spoustu postav, některé mají zásadní roli, některé jsem jen na ozvláštnění, některé aby sem tam vykoukly, ale pořád to nepůsobí násilně. Je to vlastně poměrně zajímavý vhled do života pracující ženy, která si v Japonsku řekne, že chce domů chodit včas, tj. odbyla pátá? Ciao! Přesčasy nedělám, protože nemusím. Pro někoho normálka, ale jsme v Japonsku a hlavní hrdinka je žena! Tohle prostě promlouvá k mnoha Japoncům a svým způsobem je to kontroverzní. Jejím opakem je pak Mukai, který hraje hrdinu, jež je v práci od nevidím do nevidím a v podstatě žije prací, ničím jiným. Mezi nimi oscilují jejich kolegové a myslím si, že má smysl se s nimi všemi seznámit. Bylo to fajn. Není třeba to zhltnout hned najednou, ale díl dva za týden je akurátní. Povedené. ()