Je hezká, milá, hodná a věčně usměvavá. Ale také je svým způsobem výstřední. Yukishiro Nanako totiž nemluví. Když chce s ostatními komunikovat, používá buďto jednoduchá gesta, nebo své odpovědi píše formou Senryu poezie, tedy v 5-7-5 slabikách. Někomu to nevadí vůbec, někomu to snad i vadí, všichni to ale jsou ochotni tolerovat. I učitelé. Pro ni je ale hlavní, aby to nevadilo především Busujima Eijimu – chlapci s věčně potlučeným obličejem, který je všemi považován za delikventa a do kterého je Nanako zakoukaná až po uši. Naštěstí tu ale je literární klub, jehož jsou oba členy. Díky němu se totiž mohou sblížit a prohloubit tak (nejen) jejich momentální přátelství. (EMIA)

cesmine

Milé, neurážlivé anime s rozkošnou hlavní hrdinkou, které mi zase jednou potvrdilo, že méně je někdy více. Nanako je prostě sluníčko seriálu i přesto, že nemluví. Básničky a hlavně její mimika to dokonale vynahrazují - její výrazy jsou fakt perfektní. Nápad se senryuu se mi moc líbil a potěšilo mě, že si s anglickými titulky dali tu práci, aby ty slabiky vždycky fakt seděly. Ach, to je potrava pro moji OCD duši. Tím, že mají díly jen 12 minut, je seriál trochu povrchní a dovídáme se velmi málo o pohnutkách hlavních protagonistů a ještě míň známe backround vedlejších postav (přitom v některých bych viděla docela potenciál něčeho zajímavého, ale neva), je to jen simple oddechovka, která nezabere moc času a přes fajn premisu není nakonec ve většině případů moc originální. Takže sice mě nenadchla tak, abych dala plný počet hvězdiček, ale rozhodně je pro mě nad průměrem. Vrcholem seriálu je dvanáctý díl, který se vážně povedl a zanechal tak ve mně moc příjemný celkový dojem. ()