Konce a začátky

• USA Endings, Beginnings (viac)

Daphne se po nedávném zdrcujícím rozchodu cítí v životě ztracena. Žije v sestřině domě, kde se pravidelně stává svědkem hádek mezi svou sestrou a švagrem, což jen dále umocňuje rostoucí zoufalství kdysi idealistické ženy nad dlouhodobými milostnými vztahy. Posléze však na večírku potká Franka a Jacka. Oba ji nesmírně přitahují, i když velmi odlišnými způsoby - jeden je svobodomyslný mizera, druhý je decentní, inteligentní a citlivý muž. Daphne, která se nedokáže rozhodnout mezi těmito dvěma extrémními protiklady, se oddává skutečnosti, že ji každý z nich vnímá úplně jinak. Osud však zasáhne znovu a Daphne je brzy nucena si uvědomit, že pokud získáme všechno najednou, často nakonec nezůstane nic. (HBO Europe)

Arsenal83

Woodley začínajú dávať čoraz častejšie roly zanedbaných, depresívnych žien. Veď vlastne v seriály Sedmilhářky to bolo trocha o tom istom ako tu. Dobrá hudba, zvuk, melódie, to sa mi v tomto filme páčilo. Ale bolo to to jediné. Akože ženská si nevie vybrať medzi dvomi chlapmi a čo má byť? Celý film je len o tridsiatničke, čo stále nevie, čo od života chce. Takže cieľové publikum je jasné - zúfalé ženy. No a prečo tam zobrali našu milú Shailene? Ja som ju zhruba pred 3-4 rokmi mal za predstaviteľku silnej nastupujúcej generácie. Žiaľ, dnes už začína zapadať do šedivého priemeru prostitútok schovávajúcich sa za údajný art. Za pár šupiek totiž ukáže čokoľvek, len nie poctivé herectvo. Okrem odhalenej hrude tam od nej prišiel ešte jeden pokus o spev a to bola vyslovene katastrofa. ()

Marze

Pekne plynouci sitcim a vztahove drama s televiznim nadechem a klisatosti. Bylo to napsano nekym s osobni zkusenosti a bolesti. Nejistota vztahu, honba za udalostmi. Kdyz vydrzite az do konce, budete radi, ze jste tak udelali. Navede vas to k pozitivnimu zaveru a nalozi bremeno premysleni, mozna myslenkove vychyli. ()

Hortensia

Já jsem tvůrci už po několikáté celkem chtěla fandit, nebo tedy jeho metodě. Ale jednak mi přijde, že ty improvizace dobře nefungují, asi je to celé příliš obrazově líbívé. Zejména ale to vždycky dopadne jako prach obyčejný "moral tale". Nevím, proč tedy točit o současných vztazích, když film nakonec vždycky "objeví", že hlavní ženská postava se prostě má prostě usadit se svým jedním chlapem a mateřství, je to co konečně naplní její zmatený život. ()

sedm.1

Stejně jako u každého předchozí snímku Drakea Doremuse i pro tento platí, že se jedná o velice osobitou filmařinu, a stejně tak pro něj platí, že se zabývá tématem křehkých a nejednoduchých vztahů. Stejně tak pro něj ale bohužel platí i to, že forma zde opět zvítězila nad obsahem, tudíž film nabízí mnoho přesvědčivých emocí, silných okamžiků, podmanivých záběrů a celkově stylově opravdu výrazné zpracování, ovšem co se samotné zápletky, respektive jejího vývoje týče, tak se též opět nejedná o kdovíjakou hitparádu, spíš jen takový lehký průměr, který nedokáže překvapit, vyloženě zaujmout, natož snad strhnout. Prostě se jen jedna ženská nedokáže rozhodnout mezi dvěma mužskýma, kteří jak k životu, tak k ženám přistupují odlišným způsobem, a tak píchá s oběma. Toť vše a nic nezachrání ani závěr, jenž je nepřekvapující a navíc i dost chladný. Doremus zde navíc tentokrát upřednostnil před duchovním vnímáním lásky ve vztazích lásku fyzickou, což vnímám trochu jako krok ke komercializaci jeho tvorby, každopádně to tím ale především ztratilo dost z kouzla, kterým disponovaly jeho předešlé snímky. Zmiňovaný krok k cestě k širšímu publiku pak potvrzuje i poměrně hvězdné obsazení, bohužel ani jeden ze tří ústředních herců není úplně nejpřesvědčivější, za což ovšem nemalou měrou mohou i jejich na tohoto tvůrce až nezvykle ploché a nevýrazné postavy, jenž se ztrácí především v tuctovosti a charakterové nenáročnosti. Konce a začátky zkrátka patří v tvorbě Drakea Doremuse zatím k tomu nejslabšímu, co natočil, čímž ovšem nechci celý ten film srážet úplně na hubu, jelikož v rámci žánru patří pořád k tomu jistě zajímavějšímu, co vůbec vzniká. ()

JJaannee

Hmm.. Tak přemýšlím, co k tomu filmu napsat. Mám smíšené pocity, je trochu depresivní, utahaný, nezajímavý, plný nevěry, řekla bych. Připomíná mi Sedmilhářky, tou atmosférou. Možná, protože hlavní postava opět hraje utrápenou a nevyrovnanou osobu. Možná, protože na to koukám v 11 dopoledne a třeba na to téma nemám náladu. Některé části filmu mě fakt nudí, přemýšlím, že to přepnu, ale říkám si, že se z toho ještě něco vyklube a na konci zjišťuji, že je film "vo ho*ně" a byla to ztráta času. Dávám jednu hvězdičku, třeba to časem přehodnotím. Nevím. ()