Fruits Basket

• Japonsko フルーツバスケット (viac)
Japonsko, (2019–2021), 25 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Nacuki Takaja (komiks)

Manaka Iwami, Júma Učida, Nobunaga Šimazaki, Júiči Nakamura, Maaja Sakamoto, Acumi Tanezaki, Kazujuki Okicu, Makoto Furukawa, Megumi Han, Rie Kugimija (viac)

Když dívce Tohru zemřela maminka během srážky s autem, rozhodla se, že bude žít u svého dědečka. Renovace jeho domu si však vyžádala, aby si dívka velice brzy hledala nové přístřeší. Její kamarádky a spolužačky ze střední školy mají však příliš malý dům, anebo velké množství sourozenců, a tak se dívka, která nechtěla dědečkovi přidělávat další starosti tím, že si není schopná najít přechodné ubytování, rozhodla pro bydlení ve stanu. Svůj nový domov si však postavila na soukromých pozemcích klanu Soma a velice brzy narazila na zdejší majitele. K jejímu překvapení je jedním z nich i její spolužák a idol celé školy Yuki. Když dojde jedné noci k sesuvu půdy a dívčin stan je zničen, tak jí Yukiho starší bratranec a hlava domácnosti Shigure nabídne, aby se dívka nastěhovala k nim. Pánská domácnost totiž nutně potřebuje ženskou ruku. Úklid ani vaření nejsou Shigureho ani Yukiho silnou stránkou, ale Tohru v obojím exceluje. Ubytování dívky je však pro celou Somovu domácnost dvojsečnou zbraní, a to díky tajemství, které tento klan před ostatními ukrývá. Každý člen je totiž od narození posedlý jedním ze zvířat z čínského horoskopu, a pokud dotyčného obejme příslušník opačného pohlaví, pak se v toto zvíře i na nějaký čas promění... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa sans.sourire k tomuto seriálu (12)

Fruits Basket (2019)

Fruits Basket (Zenpen) se řadí mezi jedny z nejlepších a nejkvalitnějších anime, ba vlastně i seriálů, které jsem kdy viděl. Každý díl obsahuje výbornou atmosféru, která postupně graduje, vy epizodu sledujete a následně vyléváte své pocity z těla ven v podobě slaných slz. Nevinný, jemný a čistý příběh, jež se vyvíjí ve velmi smutný, dojemný či temný, snad nikdy nechybí. Vše doplňují krásné metafory nebo metonymie. Zamiloval jsem se. Ke všem postavám jsem si velice rychle vybudoval citový vztah - ať už zpočátku záporný nebo kladný, s postavou jsem si její příběh prožil. Dokonalý příběh, scénář, zpracování doplňuje báječná a patřičná emotivní hudba, která funguje jako pohon vašich slz. Fruits Basket léčí srdce, probouzí ve vás pravého člověka, donutí vás si vážit života a najít si svůj smysl, naději. Děkuji. Děkuji moc. Konečně se ve mně probudilo moje pravé já. Již dlouho jsem se ze všeho nevyplakal jako při sledování této adaptace. Ani po dvaceti pěti epizodách se mi neomrzela, proto se nemůžu dočkat pokračování. Mistrovské dílo. Nemám slov. ()

Itte Kimasu (2019) (S01E01)

Prostě klenot této sezóny. Tento díl mi jasně ukázal, že Fruits Basket se řadí mezi jeden z typ§ mých nejoblíbenějších anime. Milé, vtipné, vkusné, nostalgické, dojemné, smutné, zkrátka nádherné a dokonalé. To vše dokážu říct o tomto báječném anime už jenom ze znělky, kterou jsem shledal jako nejlepší z této sezóny, a první epizdoy. Fruits Basket se již od tohoto dílu zařadilo mezi moje oblíbené. Skoro mne i rozbrečelo, již v prvním díle. Krása. ()

Mina-san ga dóbucu nan desu! (2019) (S01E02)

Jsem jediný, kdo cítí slzy ve svých očích? Myslím si, že ne. Toto anime je prostě nádherné a dokonalé. Tolik pocitů, emocí, zážitků a prostě... Pořádně se ani nedokážu vyjádřit. ()

Daihinmin o jarimašó (2019) (S01E03)

Rozkošné a nádherné, mé oči opět vlhké. Radost, smutek, dojetí, nostalgie nechybí. Zkrátka krása. ()

Nani doši no kata na no desu ka? (2019) (S01E04)

Musím se zase opakovat. Dokonalé, nádherné, krásné, veselé, smutné, dojemné - zkrátka Fruits Basket, jedno z mých nejoblíbenějších anime jara 2019! ()

Kančigai o šite imašita (2019) (S01E05)

Je to tak kouzelné. Už jen u znělky mám slzy na krajíčku. Já to tak miluji. Obdivuji, kolik a jak silné pocity ve mně dokáže Fruits Basket vyvolat. Udělalo to ze mě ještě většího člověka. Děkuji. ()

Haru ni Narimasu ne (2019) (S01E07)

Pláču. I mé slzy si Fruits Basket zapamatují. Já nezapomenu. Tuto krásu. Opravdu nejlepší anime této sezóny. ()

Itte raššai (2019) (S01E08)

Milé, veselé, radostné, dojemné, emotivní, nostalgické, smutné - prostě nádherné, krásné, překrásné, dokonalé. Nejlepší. Nemůžu se dočkat dalších epizod. Opět jsem cítil mé slzy v očích. Tak uvolňující pocit. Jedno z nejlepších anime vůbec. ()

Datte Valentine da mon (2019) (S01E10)

Proč mám opět slzy v očích? Proč je to tak dokonalé? Smích, radost, dojetí, smutek, nostalgie - zase vše cítím. Krása. ()

Tottemo suteki na ojado desu (2019) (S01E11)

Krása, skvost a dokonalost. Dojetí, smích, nostalgie - nemám více, co říct. ()