Fruits Basket

• Japonsko フルーツバスケット (viac)
Japonsko, (2019–2021), 25 h 37 min (Minutáž: 24–25 min)

Predloha:

Nacuki Takaja (komiks)

Manaka Iwami, Júma Učida, Nobunaga Šimazaki, Júiči Nakamura, Maaja Sakamoto, Acumi Tanezaki, Kazujuki Okicu, Makoto Furukawa, Megumi Han, Rie Kugimija (viac)

Když dívce Tohru zemřela maminka během srážky s autem, rozhodla se, že bude žít u svého dědečka. Renovace jeho domu si však vyžádala, aby si dívka velice brzy hledala nové přístřeší. Její kamarádky a spolužačky ze střední školy mají však příliš malý dům, anebo velké množství sourozenců, a tak se dívka, která nechtěla dědečkovi přidělávat další starosti tím, že si není schopná najít přechodné ubytování, rozhodla pro bydlení ve stanu. Svůj nový domov si však postavila na soukromých pozemcích klanu Soma a velice brzy narazila na zdejší majitele. K jejímu překvapení je jedním z nich i její spolužák a idol celé školy Yuki. Když dojde jedné noci k sesuvu půdy a dívčin stan je zničen, tak jí Yukiho starší bratranec a hlava domácnosti Shigure nabídne, aby se dívka nastěhovala k nim. Pánská domácnost totiž nutně potřebuje ženskou ruku. Úklid ani vaření nejsou Shigureho ani Yukiho silnou stránkou, ale Tohru v obojím exceluje. Ubytování dívky je však pro celou Somovu domácnost dvojsečnou zbraní, a to díky tajemství, které tento klan před ostatními ukrývá. Každý člen je totiž od narození posedlý jedním ze zvířat z čínského horoskopu, a pokud dotyčného obejme příslušník opačného pohlaví, pak se v toto zvíře i na nějaký čas promění... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa TruthPreveal k tomuto seriálu (4)

Fruits Basket (2019)

Sice jsem psal recenze ke všem třem sériím zvlášť ,tak ještě to tady taknějak srhnu. Fruits Basket je úžasný romance anime se špetkou fantasy, a kterému vlasntě nic nechybí. Tohle anime má všechno, co by mělo mít. Má skvělé postavy, a ikdyž se jich zdá na první pohled moc, tak každá je svým způsobem jedinečná a rozhodně si je nemůžete mezi sebou popléct a rozhodně vás ani jedna nebude nudit. Skvělý příběh, který vás vtáhne a nepustí a hlavně, dostanete opravdu PŘÍBĚH co dává smysl, a né nějakou slátaninu. Dále co tohle anime má a co musím nejvíc na tomhle anime pochválit, tak jsou backstory jednotlivých charakterů, protože každá backstory byla dlouhá tak akorát a nebylo to zbytečně natahované nebo nudné. A hlavně se dala vždycky do pasáže, kde se to hodilo. Psal bych dál, vím i o čem, ale už to nedokážu asi popsat slovy. Zkrátka kdo se chce podívat na dobrý anime s dobrým příběhem a skvělými postavami a taky hlavně s anime co vám něco do života dá, tak tohle anime je přesně ta volba. Nejlepší romance anime co jsem viděl. Jediný co mě na tom anime celé štve je to, že má konec. 5 hvězd 10/10 *Ještě musím pochválit skvělé OP a ED a soundtrack obecně. ()

Season 1 (2019) (S01)

Po dlóóóuhé době jsem se konečně podíval na nějaké anime, takže vůbec teď nevím jak mám napsat recenzi :D. Bylo to pěkné. Prostě milé, barevné, vtipné, ale zároveň ani na temnou stránku nenechalo tohle anime dopustit (dost mi připomínalo Kamisama kiss). Já se na tohle anime podíval hlavně proto, že final season je č.2 jako TOP ANIME of all time co se týče hodnocení na anime-planet. Nejdřív jsem si myslel že tohle bude nějaké obyčejné drama a že na tom nebude nic speciálního, ale spletl jsem se. Drama tam je, ale komediální stránka a dobrá nálada bych řekl rozhodně převládá. Líbily se mi moc hlavní postavy a celá rodina Somů. Každý z nich má jiné vlastnosti a jinou osobnost, a každý je svým způspbem zajímavý. Jediné co mi na postavách vadilo, tak asi ta... jak bych to řekl přímočarost. Zkrátka postavy se chovaly pořád stejně a držely se svých daných vlastností, takže jejich reakce byly často předvídatelné (obzvlášť u Tohru). Nicméně to nijak zvlášť nevadilo. Téměř každá postava má temnou minulost a je super že jsme ji skutečně mohli vidět (samozřejmě né úplně všech postav), protože někdy je minulost postav úplně opominuta jak to v některých anime bývá. Tohru - hlavní hrdinka je super. Pomáhá ostatním jak jen může, je milá, hodná a ikdyž někomu mohla přijít svým chováním otravná, mně určitě ne. Kdykoli se v anime setkáme s životní otázkou, či problémem, Tohru dokáže vždy svou laskavostí a pozitivním myšlením na všechny otázky přijít. Upřímně, taky by se mi v životě hodil člověk jako Tohru. Upřímně teď momentálně procházím "těžším" obdobím v životě a tohle anime mi vcelku pomohlo a přimělo mě k pozitivnějšímu myšlení. No, co na to říct. Na to jak jsem od toho neměl moc velká očekávání (navzdory vysokému hodnocení), tak mě tohle anime moc bavilo a rozhodně se podívám na druhou i poslední sérii. První sérii dávám 5 hvězd a silných 8/10. ()

Season 2 (2020) (S02)

Bomba! Tohle byla prostě jízda emocí. Jak to napsal Jeoffrey, strach, smutek, hněv, radost - to všechno tam je. A je to i krásně vybalancovaný. Já nevím moc co mám napsat. Oproti první sérii se nic nemění, jen to, že se příběh posouvá dál, a to se taky má dít no ne? Moc se mi líbí ta různorodost postav. Jsou tam postavy všeho druhu ale nikdo tam prostě není navíc a všichni jsou úžasní a jedineční! Skvělá hudba, skvělé postavy, skvělá animace, skvělé hluboké dialogy, ALE HLAVNĚ, KRÁSNÝ SKVĚLÝ PŘÍBĚH. Vše dává smysl, vše je krásně vysvětleno, backstory je tam TAK AKORÁT. Prostě co víc k tomu říct? Mně se to tak líbilo že já prostě nemůžu najít nic co by tomuhle anime chybělo nebo co by tam bylo špatně.  Druhá série se mi líbila natolik že nejspíš změním hodnocení u první série k lepšímu. Emoce se stupňují čím dál víc a víc, takže už taknějak očekávám že na konci celého anime budu brečet jak želva a upřímně nechci aby to někdy skončilo :(. Výborný, skvělý, nevím co k tomu dodat. 5 hvězd a úplně jasných 10/10!! ()

The Final (2021) (S03)

Jsem hrozně smutnej že už je konec. Na konci se všichni už loučí a jdou si každý svou cestou a ukazují jak těžké, smutné, ale zároveň krásné loučení je. Přesně jak se cítily postavy při loučení, tak jsem se cítil já při loučení s tímhle anime. Čekal jsem že budu plakat, ale nestalo se (ale na krajíčku jsem měl). K poslední sérii mám bohužel pár výtek. Nevím jak ostatním, ale mně přišelo vše taknějak uspěchané a mám pocit že pár (i důležitých) věcí nebylo vysvětleno. Upřímně nechci jmenovat přesně co, protože je toho víc a nejspíš bych tím pak shazoval to, že jsem tomu dal vysoké hodnocení. A navíc mám k tomuhle anime takové "pouto" že ani nechci jmenovat že je s ním něco špatně. Každopádně navzdory tomu že k tomu výtky mám, tak jsem každou epizodu doslova hltal jednu za druhou a tak moc mě romance anime nikdy nebavilo. Poslední romance anime co by se mohlo (opakuji MOHLO) rovnat tomuhle, je Toradora a to už jsem viděl před čtyřmi roky. Teď si taknějak uvědomuji že tahle recenze je vlastně k ničemu, protože vůbec nemluvím o tomhle anime, ale spíš jen o mých pocitech, ale zase na druhou stranu, nevím co bych k tomu měl říct. Mohl bych napsat úplně to stejné co jsem psal ke druhé sérii a vyšlo by to víceméně nastejno. I když bych téhle sérii nejradši dal ""jen"" 9/10, tak  jak jsem zmiňoval, tohle anime jsem si natolik oblíbil, že mu dávám 5 hvězd a 10/10, ale s tím, že druhá série se mi líbila víc. ()