Kimecu no jaiba

• Japonsko 鬼滅の刃 (viac)
Japonsko, (2019–2024), 27 h 12 min (Minutáž: 24–55 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Jošicugu Macuoka, Ai Kakuma, Aoi Júki, Daisuke Namikawa, Hikaru Midorikawa, Hóčú Ócuka, Júki Kadži, Nobuhiko Okamoto (viac)

Již od pradávných časů si lidé vypráví legendy o strašlivých démonech, kteří se ukrývají v lesích a v noci napadají lidská obydlí, zabíjejí jejich obyvatele a živí se jejich krví a masem. Démoni běžné lidi děsí, protože běžné rány se démonovi hned zacelí a jsou schopni nechat si v mžiku narůst třeba i useknutou končetinu. V těchto legendách se však objevují i zabijáci démonů - zkušení válečníci, kteří znají způsoby, jak démony efektivně zabít. Pro mladého chlapce jménem Tanjirou se tyto legendy velice brzy stanou trpkou skutečností...
Již od smrti svého otce se mladý Tanjirou zaměřil vší silou na pomoc své početné rodině. Přestože jejich životy byly poznamenány touto tragédií, společně dokázali najít Tanjirou a jeho rodina trochu toho štěstí. Tento klidný domov je však roztříštěn jednoho dne, když Tanjirou najde většinu své rodiny povražděnou a jediná, kdo přežila, jeho sestra Nezuko, je proměněná v démona. Je však s podivem, že Nezuko i přes svůj stav stále projevuje známky příčetnosti a lidských emocí...
Díky těmto událostem a jednomu nečekanému setkání si Tanjiro stanovil velmi těžký cíl - stát se zabijákem démonů a zjistit od nich, jak přeměnit svoji sestru zpět na člověka. (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Nikolas__ k tomuto seriálu (15)

Tanjiro Kamado, Unwavering Resolve Arc (2019) (S01)

Prvních 10 epizod se do toho musíte trochu dostávat - za nějakou totální pecku považuji z těch deseti asi dvě. Ale od 11té to začne být zábavnější, díky tomu že se taktéž objeví Zenitsu a Inosuke. Bohužel hlavní hrdina mi těžce nesedl, a ke konci díly zase rapidně ztratí na kvalitě. Až poslední epizoda byla celkem dost dobrá hlavně díky perfektní scéně s Muzanem. Celkově je nakonec první série skvělá, možná něco kolem 88%, a má to vážně nádhernou animaci. ()

Zankoku (2019) (S01E01)

Skvělý úvod do seriálu, a solidní podívaná. Moc se mi vzhledově nezamlouvá hlavní hrdina, ale jinak vše v pořádku. ()

Iku-shu Urokodaki Sakonji (2019) (S01E02)

Tak s druhou epizodu nadšení vcelku opadlo, kdybych měl možnost, trošku bych seriál příběhově pozměnil. Každopádně pořád je to dobré. ()

Sabito to Makomo (2019) (S01E03)

Přibližně na úrovni předchozí epizody. On tento seriál vyniká především kvůli skvostné animaci. ()

Saishū Senbetsu (2019) (S01E04)

Lepší než předchozí dva díly, není to nějak extra napínavé, ale bylo to vážně fajn. ()

Onore no Hagane (2019) (S01E05)

Nevím, nějak mě v tom seriálu pár věcí brzdí k tomu abych si to zatím více užíval. ()

Nisemono no Kizuna (2019) (S01E18)

Jedna z věcí co mi na Démon Slayer vadí nejvíce je to, jak se tu jeden souboj dokáže roztáhnout třeba na TŘI díly. To není tak úplně přesně příklad tohoto dílu, ale stejně bych to v tomto ohledu upravil.. Každopádně od epizody co se objeví Zenitsu a ten týpek s hlavou divočáka, mi seriál přijde o něco lepší. ()

Hinokami (2019) (S01E19)

Nejlepší díl první série. ()

Chūgō Kaigi (2019) (S01E23)

Vážně hodně dobrá byla jen jedna scéna na konci. Smutné. ()

Aratameru Ninmu (2019) (S01E26)

První polovina dílu s Muzanem vyloženě excelentní, poté je díl skoro až průměrný, ale zase na nádraží to bylo celkem fajn. Jako závěr série nic moc, ale lepší než předchozí tři díly. ()

Mugen rešša hen / Júkaku hen (2021) (S02)

Mugen Train Arc (čili prvních 7 epizod), byl úžasný. Pak následují asi dvě skvělé epizody, a následuji skoro 7 nic moc epizod. Potom až poslední dvě byli zase top. Myslel jsem že to bude lepší než první série, ale nakonec, bohužel. Kolem 82% ()

Júkaku sen'njú (2021) (S02E09)

S Demon Slayerem mám jeden výrazný problém, i přesto že se mi tento díl upřímně dost líbil. Nesnáším hlavního hrdinu. Je to vážně špatně napsaná postava, vzhledově skoro tragická.. ()

Dohade ni Ikuze!! (2022) (S02E12)

Jakž takž alespoň průměrná epizoda, myslel jsem že druhá série bude mnohem lepší než ta první, ale teď se to nějak pokazilo. ()

Džógen no oni o taošitara (2022) (S02E16)

V první polovině je díl dle mého docela na nic, v té druhé se ale rozhodně zlepšil. ()

Zettai Akiramenai (2022) (S02E17)

Spoiler: Návrat Inosukeho byl jako špatný vtip (hlavně jeho odůvodnění proč přežil).  A pár věcí tu epizodu trošku sráželo m, každopádně to byla asi po šesti i dílech zase úžasná epizoda. ()