Kimecu no jaiba

• Japonsko 鬼滅の刃 (viac)
Japonsko, (2019–2024), 27 h 12 min (Minutáž: 24–55 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Jošicugu Macuoka, Ai Kakuma, Aoi Júki, Daisuke Namikawa, Hikaru Midorikawa, Hóčú Ócuka, Júki Kadži, Nobuhiko Okamoto (viac)

Již od pradávných časů si lidé vypráví legendy o strašlivých démonech, kteří se ukrývají v lesích a v noci napadají lidská obydlí, zabíjejí jejich obyvatele a živí se jejich krví a masem. Démoni běžné lidi děsí, protože běžné rány se démonovi hned zacelí a jsou schopni nechat si v mžiku narůst třeba i useknutou končetinu. V těchto legendách se však objevují i zabijáci démonů - zkušení válečníci, kteří znají způsoby, jak démony efektivně zabít. Pro mladého chlapce jménem Tanjirou se tyto legendy velice brzy stanou trpkou skutečností...
Již od smrti svého otce se mladý Tanjirou zaměřil vší silou na pomoc své početné rodině. Přestože jejich životy byly poznamenány touto tragédií, společně dokázali najít Tanjirou a jeho rodina trochu toho štěstí. Tento klidný domov je však roztříštěn jednoho dne, když Tanjirou najde většinu své rodiny povražděnou a jediná, kdo přežila, jeho sestra Nezuko, je proměněná v démona. Je však s podivem, že Nezuko i přes svůj stav stále projevuje známky příčetnosti a lidských emocí...
Díky těmto událostem a jednomu nečekanému setkání si Tanjiro stanovil velmi těžký cíl - stát se zabijákem démonů a zjistit od nich, jak přeměnit svoji sestru zpět na člověka. (Jeoffrey)

Hromino

Rád bych dal víc hvězd, tuze rád, ale bohužel. Na souboje je radost pohledět, návrhy postav i kresba jsou poutavé, hudba Kadžiury zní konečně po letech svěže (přibrání ještě jednoho skladatele do holportu byl evidentně výborný tah), a pokud bychom hodnotili jen audiovizuální stránku, tak je to na jasných sedum, tedy vlastně pět. Scénář sice už taková koukačka není, zápletka je prostinká, nepříliš originální, a ačkoli hlavní hrdina je šónenovský tvrdohlavec jak vyšitý, umí překvapivě používat mozek a získat si divákovy sympatie, stejně jako jeho sestra. Tempo vyprávění je nastaveno rozumně, žádné přešlapování na místě se nekoná a seriál si jde jasně za svým – alespoň tedy první polovinu. Do té doby se jedná o povedený, sebevědomý šónen, který na jednu stranu sice dodržuje nepsaná pravidla žánru, ale nebojí se místy přitlačit na pilu a být mnohem temnější a expresivnější, než je zvykem – v tomto ohledu jsem si nejednou vzpomněl na podobně nápaditého Hunter × Hunter. Bohužel od poloviny se tempo vyprávění velmi zpomaluje, přibývají nové postavy s přehnanými charaktery, infantilní humor, hloupá klišé a scenáristické kličky a začíná být jasné, že jakkoli seriál zprvu vypadal, že by za 26 dílů mohl být celý příběh odvyprávěn, tak se nám ve skutečnosti za tu dobu odkryla jen špička ledovce a konce se dočkáme možná až tak za nějakých sto dílů. Je mrzké, že v případě původní mangy při pohledu na stoupající zájem čtenářů vydavatel evidentně zatlačil na autora, aby do té doby rozumně dávkovaný příběh natáhl a udělal jej více přístupný pro mladší diváctvo – těžko si tu náhlou změnu jinak vysvětlit. Pomalé tempo, nové šablonovité postavy, ksichtění, přehánění a stupidní fóry zaplňující klidně i polovinu dílu, nikterak charismatický hlavní záporák a chybějící finále bohužel hodně sráží dobrý dojem, kdy za první polovinu dávám velmi silné 4*, za druhou polovinu jen zklamané 2*, tedy ve výsledku 3*. Na chystané pokračování se sice podívám, ovšem nevkládám v něj příliš velké očekávání. A jen tak mimochodem – vzhledem k tomu, že se má seriál odehrávat v období Taišó (1912–1926), tak bych čekal, že se v seriálu objeví mnohem víc z tamních reálií než jen jedna lokomotiva a tokijská ulička všehovšudy na pár minut… ()

Zíza

Kamera, animace, akční scény; to všechno má Kimecu no jaiba nadprůměrné. Ani hudba nijak nezaostává za jinými šóneny. Ale tím to hasne. Hlavní hrdina je v podstatě takový skautík – má rád všechny a všechno, je neustále milý a občas z jeho úst vyplyne nějaká ta morální či životní rada, jenomže protože je skautík, nepůsobí to vůbec patřičně. Jeho ségra je chudák jen taková loutka, ze které by si nejraději fandové udělali panenku na hraní. Ale nic víc není. Do toho tam přiskočí další postava, pokakánek Zenicu, který vlastně celou dobu křičí strachy a chvěje se. Občas sice zamává mečem, ale to nenapraví tu škodu, co udělá jeho poseroutkovství. Prasečí hlava je pak jen další stereotyp z postav v žánru šónen. Vzhledem k tomu, jak plytce je podaná minulost všech postav, je všední, tak nedokáže zasáhnout. Nemluvě u démonů, jak chcete sympatizovat s něčím, jehož tragická minulost jen rychle proběhne kolem a její vlastník do pár vteřin umírá? Vlastně to mi na celém seriálu hodně vadilo – postavy bez charakteru, hloubky, jen prostě takové postavičky, které dostaly nějakou základní sadu znaků, jaké by asi měly být, a nic se s tím nedělá. Jsou totálně ploché a to si myslím, že v téhle době, pokud chcete být dobrý šónen, už je prostě překonané. Zůstává tedy pěkný obal, ale obsah nic moc. Skoro jako u čipsů. Slabé 3*. ()

Hitman_47

Po dlouhé době, zase jedno Crème de la Crème shonen anime. Splňuje naprosto všechno, co od tohoto žánru můžete čekat, ať už po stránce dějové, postav a hlavně akce. Tohle je fakt top, co se animace a kresby týče. Fakt se mi už dlouho nestalo, že by mě něco tak moc chytlo a já musel neustále pouštět další díly. ()

Yoshitsune

Jako na jednu stranu chápu, proč tohle anime bylo žhavým kandidátem na anime roku a taky dovedu pochopit, proč se tohle anime může stát nejlepším anime seriálem, za celou dekádu. On ten vztah mezi Tanjirem a Nezuko je fakt silný, asi nejsilnější ze všech anime seriálů, který pracují s tímhle tématem, dej si pozor Dororo. A ano, akce, animace, OP a ED sou fakt vynikající a celá záležitost v lese s pavouky, je prostě libová. Ale Tanjiro je strašný cíťa, Zenitsu zase ultimátní srab a Inosuke je zase totální pako, ale jako dá se na ně zvyknout a časem sem si je celkem oblíbil, byť ke konci Tanjiro to s tím "budu silnější a všechno se naučím" trochu už přeháněl. Pak sou tady zbytečné klišé, démoni sou vlastně chudáci a musí poslouchat Michaela Jacksona, který to dost zachraňuje. A lovci démonů, sou zase zlý zmrdi kteří vyžívají v zabíjení, mučení a až na dvě vyjímky, sou to samí psychopati. Co se týče příběhu a jak je to s jednotlivými postavami, moc odpovědí tady neni, spíš naopak. Takže je škoda, že to končí celé hodně otevřené a co se týče chystaného filmu, tam se taky žádných velkých odpovědí nedočkáme, objeví se démon, démon bude silný, démona zabijí a pak zjistí že démon byl vlastně hodnej. Trochu mi tenhle seriál připomínal Nioh 2 a pavouk co má lidskou hlavu a je výřečný, to si zase tvůrci vypůjčili z Bloodborenu. Jako jo, najde si to svoje fanoušky, ale já mezi ně patřit nebudu. PS: Nezuko je vlastně jediná normální, přestože je démon. ()

Xeelee

Ach jo, začátek vypadal slibně, ale pak do děje vstoupily podivný přepálený charaktery, děj se stal totálně neoriginálním, přímočarým, předvídatelným, plným trapnýho humoru a vaty. Měl jsem problém dokoukat první sezónu do konce. Až v úplném závěru se objevily nějaký zajímavější momenty, ale nemám chuť ve sledování pokračovat, pokud druhá sezóna vůbec bude. A proč proboha ten hlavní záporák vypadá jako Michael Jackson? ()

ScarPoul

Ako raz za čas príde anime, ktoré je nabúchané od začiatku do konca. Už dlho som si tak neužíval celú príbehovú archu, ako tomu bolo v prípade Demon Slayera. Zo začiatku som sa bál, že to bude recipročné a bude to nudiť, ale kupodivu sú si tvorcovia tým, čo chcú povedať, tak strašne istý, že nezaváhajú ani na jeden diel. Akčné scény sú na anime dychberúce, humor je typicky preexponovaný a zároveň to stavia na výbornej myšlienke, kedy zlo infikuje dobro a kedy len dobré emócie majú naozaj šancu pomôcť a ohavné zlo poraziť. Postavičky a celkovo svet je farebný, neustále sa meniaci a plný mytologických presahov, ktoré sa postupne pred divákom rozbaľujú. Myslel som si, že po Ghost in the Shell( prvých dvoch sériach a filmoch) už nič tak lahodné nepríde. Som rád, že som sa mýlil. Dokonca veľmi oceňujem, že posledné diely nie sú o akcií, ale o rozhovoroch. Dodáva to tomu, čomu budú hrdinovia čeliť väčšiu váhu. Za mňa obrovská spokojnosť - 1. séria - 100% Trošku zamrzí že prvých 7 dielov je vlastne prerozprávaný film. Iste je tu nejaké to doplnenie, ale oproti prvej sérií, ktorá celú tu cestu hrdinu posúvala do sviežej a neustále atraktívnej roviny je toto trošku stagnačné. Potom príde 11 dielov z Entertainment Districtu a odrazu sme tam, kde sme skončili. Posledných päť dielov je natoľko epických a prekvapivých čo do zvratov, čo do prevedenia, že som ako fanúšik série chrochkal blahom. Inosuke sa pomaličky ale isto stáva mojou obľúbenou postavou. Mytológia načrtnutá v prvej sérií sa z časti prehlbuje a motívy, nám už dávno vysvetlené sa ešte viac potvrdzujú. Niekoľko milých prekvapení značiacich, že tvorcovia vedia čo robia, je zase raz podporených krásnym vizuálom a dravou, epickou hudbou. Nepriatelia sú stále vynaliezavejší a prakticky to nenudí. Za mňa znova raz spokojnosť. 2.séria - 90% ()

Ajinka126

S tímto anime mám jen jeden problém. Nastavil mi laťku pro jaké koliv další strašně vysoko. Ohromila mě krásná animace, nápad, samotní démoni a jejich promyšlenost a hlavně ten sociální a etický přesah. Každá z postav má osobitý charakter, který se postupně vyvíjí, takže mám důvod se dál dívat. Každý díl byl jako malé osobní dílo, zpověď. Slabší místo byl závěr seriálu. Tam to působilo jako by to nebyl autor. ()

M.i.k.e

kouzlu mangy jsem podlehl teprve nedávno,takže nejsem žádný znalec,nicméně zrovna Lovce Démonů jsem četl a baví mě.Anime podoba je na tom pak dost podobně.Samotná animace je hezká,souboje jsou fajn,místy je to vtipné,místy zase naopak tradičně přepálené,démoni jsou nápadití a jako celek to funguje.Hlavní hrdina je sice takový Mirek Dušín,ale na druhou stranu jeho snaha zachránit svojí mladší sestru,ze které se stal démon je pochopitelná a Nezuko si nejde nezamilovat.Co troch zamrzí je nerovnoměrnost tempa vyprávění.Zatímco ze začátku seriál letí kupředu a první tři sešity odvypráví snad v deseti dílech,pak se najednou zasekne a to na co by stačil jeden díl jsou tu rázem dva.Upřímně doufám,že stejnou cestou nejde i samotná manga (zatím sem četl jen ty tři sešity)...70% ()

Terezinka198

Abych se neopakovala, koukněte na komentář od Jeoffreyho. Ten tak nějak celkově shrnul všechny moje myšlenky :D já jenom vyzdvihnu postavu, která ve finále dostala tak málo místa... aspoň půlku posledního dílu jsem si mohla užívat pohled na Kibutsujiho.. a že se mi na něj dívalo sakra dobře, byť (ČÁSTEČNÝ SPOILER) to byla "ženská" (KONEC SPOILERU). Ani jsem nevěděla, kam dřív koukat, protože kamera se neustále točila a já si její pohyb užívala s velkou radostí. Soundtrack překrásný, OP i ED jsem si hned zamilovala. Těším se na film, který má vyjít někdy příští rok. 8/10 ()

kubka4

Velmi kvalitní shounen anime s krásnou animací od Ufotable a skvělým soundtrackem. Příběh sice není nic převratného, ale zato ani neurazí. Většina postav je zajímavá, přestože si občas přeji, aby Tanjiro cestoval pouze se svou sestrou, protože Zenitsu a Inosuke dovedou být extrémně otravní. Přestože nejsem velký fanoušek ukřičeného shounen stylu, tak si mne toto anime získalo. - 95 % ()

baiskon108

Lákavý dezert, který mi ve výsledku zkazil chuť. Animace soubojů je sice špičková, ale ta otravná jednoduchost postav i děje mi brání si to oblíbít. ()

loki5

Co k tomuhle říct ? Je to šílené, hrozně barevné, každá postava je naprosto blaznivá. Animace skáče od realistické až po barevnou směs ohně, vody a bůhvíčeho jestě. Postavy a děj je chvíli velmi vážný a tragický aby v zápětí vybuchl v nevěřitelné ksichty s řvaním jedné postavy přes druhou. A k tomu jsou tu dynamické úžasné souboje. Postavy mají plot armour tlustší než Růžičková v nejlepších letech. Setkáte se s elitními zabijáky démonu, kteří jsou ale stejně šílení jako hlavní postavy. A stejně je to skvělé. 90% ()

JamesConnorG

Jedno z mých nejoblíbenějších anime, bez pochyby. Kimecu no jaiba vypráví strhujíci a dojemný příběh o klukovi Tanjirovi, který přijde o svou rodinu a snaží se přeměnit svoji sestru z démona znova na člověka. Příběh je krásný a originální. Postavy tu jsou super a sympatické, především Tanjiro, Zenitsu, Inosuke a Rengoku. Vedlejší postavy tu jsou taktéž sympatické a taktéž zajímavé. Animace je úžasná a krásná. Anime doprovází dojemná a krásná hudba, kterou si hned zamilujete. Anime doporučuji všem, jak anime fanouškům, tak i pro ty, co anime nesledují. Úžasné anime! 100% ()

LyBerion

Naprostá špička moderního anime. Každý souboj se tváří jako by byl vyvrcholením celovečeráku se svou propracovanou animací a nabušeným audiem. I když se příběhově může zdát tuctově, tak si jej po pár dílech naprosto zamilujete a budete sourozencům fandit. ()

Angelos

Audiovizuální porno, tím se dá tenhle seriál jednoduše shrnout. 😂 Opening i ending na jedničku. Příběh je relativně slušnej. V druhé půlce se do děje přidávají 2 postavy, které mohou být pro někoho dost otravné. Děj se taky zpomalí a tak vám brzy bude jasné, že tohle nebude končit 26 dílem.. Já jsem ale byl spokojenej a seriál mě rozhodně navnadil na film, který má být tuším příští rok. Za mě 4.5/5 ()

ing.man

Po třech dílech jsem udělal částečný drop. Možná se k tomu vrátím, ale aspoň jsem si ověřil, že už vím, které žánry anime mám rád a které nemá cenu koukat. ()

darthvader77

Dalo by se to shodit jako obyčejný klasický shounén, ale ta vizuální stránka to prostě dalece překonává. Techniky, hudba, animace naprostá fantazie. To samo o sobě je hodno pěti hvězdiček. Forma jasně vítězí nad obsahem, ale v případě toho, co předvedl ufotable nelze jinak. Scénaristicky je to samozřejmě takové nemastné neslané, ale třeba já osobně jsem si vychutnal hlavně Ruiho, který byl překvapivě zatraceně dobrým záporákem. Muzan Kibutsuji na druhou stranu působí jako přesná kopie Orochimara tady je jednoznačně kritika na místě. Každopádně počkám dokud neskončí manga jestli je to hodno dalšího zkoumání. Každopádně ta animace a hudba je natolik umělecké dílo, že prostě tentokrát by mi přišlo jako svatokrádež jít pod pět. Jakkoliv souhlasím, že příběhově to odpovídá zhruba třem hvězdičkám. ()

kirmakX6on

zpracováním velmi podobné jako Black Clover nebo My Hero Academia. Z těchto třech mě nicméně Black Cover bavilo nejvíc, protože zde byl vyváženější mix akce / bojů, ale i příběhu. A přestože Demon Slayer začíná velmi zajímavě, třetí a čtvrtá série (z nepochopitelných důvodů je na ČSFD čtvrtá série zatím vedena jako třetí) jsou obě v podstatě jen dvě roztáhlé bitky s téměř nulovým dějem mimo ně. Zvlášť pro toho, kdo má tendenci se dívat na série v celku, je to jednak unavující a jednak pak anime působí ploše - přestože je nabité akcí, jakoby se nic nedělo, nic nevyvíjelo. Ač se to ze začátku nezdálo, vzniká z toho jednorozměrné anime... ()

Scanerior

Naprostá skvělý anime seriál, jenž má řadu zajímavých postav, propracovaný příběh a epické a do detailu promyšlené bojové scény. Úvodní intra epizod mají vynikající písničky a klipy openingů jsou též dobré. Základní zápletka slouží výborně jako motivace hlavního hrdiny a příběh funguje jako dobře promazaný stroj s tím, že si vždy najde krom akčních bojových scén i chvíli na odpočinek a dotváření příběhu. Opravdu jsem netušil, že mě dokáže tento seriál tolik nadchnout, a pokud nebudu zbytečně kritizovat nějaké věci, tak se jedná o perfektní seriál. ()