Kimecu no jaiba - Tanjiro Kamado, Unwavering Resolve Arc

(séria)
Japonsko, 2019, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Kojoharu Gotóge (komiks)

Kamera:

Júiči Terao

Akari Kitó, Nacuki Hanae, Hiro Šimono, Jošicugu Macuoka, Saori Hajami, Manaka Iwami, Daisuke Namikawa, Kóki Mijata, Ajumi Mano, Satoši Hino, Júki Kuwahara (viac)

Japonsko, období Taišó. Mladý kluk Tandžiró žije v horách se svou rodinou a po smrti jeho otce vydělává peníze prodáváním uhlí. Jejich šťastný život však dlouho nevydržel. Tandžiró se při nočním návratu domů nechá přemluvit jedním známým, aby u něj raději přespal a také mu poví o takzvaných „démonech“, kteří přes noci vylézají ven a živí se pojídáním lidí. Když se ráno konečně vrací za svou rodinou, tak nemůže uvěřit vlastním očím, když je spatří v jejich domku vyvražděné a ačkoliv jeho mladší sestra Nezuko tuto děsivou spoušť přežila, tak byla proměněna v démona. Tandžiró, jenž je smutný a naštvaný ze ztráty své rodiny, se rozhodl přidat k tajemnému a samozvanému sboru zabijáků démonů, aby svou rodinu pomstil a také našel způsob, jak svou sestru Nezuko proměnit zpět ve smrtelnou lidskou bytost. (CarnTheNunya)

Jeoffrey

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, co na tom ostatní vidí. Zhruba celou první polovinu to pro mě byl jen průměrný shounen s ukřičeným hlavním hrdinou a poměrně průhledným příběhem a když se k tomu všemu ještě objevil Zenitsu, jehož hlas budí i mrtvé, drásá uši a jehož zbabělá povaha mě štvala víc než třeba Usopp, tak jsem i zvažoval že to prostě dropnu. Během prvních asi deseti dílů mě zaujaly akorát tak dva souboje (ten v prvním dílu a pak ten u zkoušky) a opravdu jsem si dokázal oblíbit asi jen Nezuko. Ta je totiž úžasná už jenom tím, že většinu času mlčí a občas hodí nějaký ten nezapomenutelně vtipný obličej. Navíc pomáhá bráškovi v boji a bojuje i se svým prokletím, takže jí musím obdivovat. O tom, že je neskutečně roztomilá asi nemusím ani začínat... Zkrátka nejde nemít rád Nezuko! Ale pak přišel souboj s dvěma démony a já musel obdivovat jak je tohle zpracované. Potom byl souboj s jistým démonem v domě, který se měnil a místnosti rotovaly a já si najednou všiml té neskutečně propracované práce s kamerou, cit pro každý detail - najednou jsem se bavil. Nejen tím, co se na obrazovce děje, ale hlavně tím, jak je to předváděné. Také jsem začal mít rád hlavního hrdinu. Pochopil jsem, že jeho motivace není tak fádní, jako třeba být nejlepším z nejlepších, nebo zabít je všechny, ale jde mu prostě jen o to pomoct svojí sestře. Také jsem postřehl, že sice má se svými soupeři jistou dávku soucitu, ale pevně ví, co je jeho povinností a že i když démonů na jednu stranu lituje (a jejich příběhy bývají často smutné), přesto si pořád uvědomuje, že jsou to monstra, co na rozdíl od jeho sestry zabíjeli lidi. Tenhle pohled na věc schvaluji. Dalším přírůstkem do týmu byl Inosuke - chlapec s kančí hlavou a sice jsem ho z počátku moc nebral, ale nakonec musím říct, že tuhle anime obdobu Leeroye Jenkinse mám vlastně hodně rád. Co víc, Inosuke se mi do paměti zapsal asi nejvtipnějším momentem z celé série (ta část, kdy utíká před nepřítelem a náhle si uvědomí že je to totálně proti jeho charakteru...). Následoval souboj s pavouky a tady jsem se definitivně přesvědčil o tom, že tohle anime má asi ty nejnádhernější souboje, jaké jsem kdy viděl! Ten mezi Tanjirem a Ruim je po vizuální stránce čirým uměním se smyslem pro napětí, atmosféru, estetiku, barevnost... Zkrátka souboje na takovéhle úrovni s dynamickou kamerou, sledující pohyby postav (nebo třeba i rotující místnosti) a naprosto nádherné záběry z naprosto nečekaných úhlů, to umí kromě Ufotable už asi jenom studio WIT (Attack on Titan a zde třeba bájný Leviho "příchod do baru", nebo jeho útok na skupinu titánů vedenou Opičákem a samozřejmě Vinland Saga). Ta sekvence, kdy Tanjiro provede spolu s Nezuko svůj finální útok, to je prostě něco tak nádherného! Tehdy jsem zvedl hodnocení a začal si užívat každý záběr (třeba u toho dnešního posledního dílu jsem měl opět vizuální orgasmus). Takže Kimecu no jaiba je opravdu vizuálně a hudebně dokonalé, v některých částech i jedno z nejkrásnějších anime, které jsem kdy viděl. Příběhově je to podle mě lepší průměr, i když místy hodně čitelný. Postavy jsou z velké části sympatické (a pak je tu Zenitsu...). No a asi od toho souboje v rotujícím domě mě to začalo bavit. Představení všech Piliřů zdejší organizace na lovení démonů a celá (perfektní) poslední episoda mě dokonce hodně navnadili a těším se na film, co se chystá. Takže ano, jsem chycen, zajímá mě tohle anime a už jenom kvůli některým scénám bych si ho klidně pustil někdy brzy znovu. 8/10 () (menej) (viac)

Raichu.Cz

Řeknu jedno... Demom Slayeru jsem se hodně vyhýbal a to z důvodu že se z toho dělalo hodně memeček a vtipů až jsem si říkal že tohle dopadne špatně jako Konosuba a Kaguya sama Love is War... NE! Nic takového se tu nestalo! To co jsem viděl je za mě uchvatný  a převeliký důkaz toho že tohle anime má v sobě opravdu skvělou hloubku. Už od prvního dílu jsem začal mít mraz po zádech a doslova jsem hned začal fandit Tanjirovy aby zachránil aspoň svou sestru. To co ale tenhle seriál přináší jsou i nečekané pohráváním s našemi emocemi kdy cítíme negativitu, potom se to ale změní na pozitivitu, pak ale zase na negativitu a zase na pozitivitu a tak dále a tak dále. Postava Tanjiro za mě dost velkej sympaťák ale co si dle mého zaslouží pozornost je její mladší sestra Nezuko jelikož to kolik dodává roztomilosti ale i vážnosti a toho s čím právě bojuje a čemu musí odolat to je doslova na kapání slz a hlavně přání aby se mezi Tanjirou a Nezuko nepřetrhlo rodinné pouto. Takže ano Nezuko je v mém žebříčku nejoblíbenějších postav na druhém místě tak snad se bude cítit s Tokisaki Kurumi kterou mám na prvním místě dobře. Bohužel u ostatních hlavních postav je trochu chaos, Zenitsu za mě působí trapně, Inosuke zase naopak působí celkem dokonale. Po grafické stránce to má velmi skvělý vizuál a zato taky 3D grafika ze které jsem ani nebyl naštvanej... velmi cením! Jestli se tomuto seriálu vyhýbate protože si o tom myslíte že to je přecpanými vtipama tak ne! To o co přicházíte je něco co vám dokáže hodně otevřít oči... Za mě zasloužených 100% ()

JamesConnorG

Perfektní a originální první série, která dokázala započnout strhující a neuvěřitelný příběh chlapce Tanjira, který během oné jedné noci ztratí celou svoji rodinu a jeho úkolem je vrátit svoji demoní sestru zpátky člověkem. Série ukazuje nejen zajímavý příběh či zápletky, ale i emocionální chvíle, které budete prožívat spolu s postavami příběhu. Moc krásně ztvárněné anime. 90% ()

Scanerior

Neskutečně kvalitní a zajímavý příběh, který mě spolu s Death Note - Zápisník smrti (seriál) (2006) přesvědčil o tom, že jsem anime asi trochu podcenil a poměrně jsem anime seriály obecně přehlížel. Tento seriál respektive jeho první série předvádí neskutečné kvality a to v mnoha ohledech. První důvod a stejně jako v jiných seriálech důležitý klíč k úspěchu jsou zajímavé postavy, z nichž některé z nich si oblíbí snad každý, já osobně mám aktuálně nejraději Tomioka, Tanjira a Nezuko. Druhým důvodem proč je seriál tak skvělý je samotný příběh respektive už jen samotná zápletka je velice dobrá, nicméně obvykle několikadílné boje jsou naprosto brilantní a jsou zde zakomponovány opravdu pěkné zvraty, highlightem je pak boj v lese, slabší příběhové úseky jsou naopak v bodě, kdy hrdinové odpočívají, ačkoliv to jsou také relativně OK pasáže. V seriálu mi také úplně neseděla nějaká "modernější" technika, která mi tolik nesedí do celkového stylu seriálu. Neodpustím si nezmínit také perfektní intro, které skvěle sedí k písničce, která je dokonalá. Také bych chtěl dodat jednu věc a to, že jsem s asi až do poloviny sezóny myslel, že seriál je cca z roku 2009 a ne 2019, o to milejší překvapení pro mne bylo, že i v dnešní době dokáže udělat, tak kvalitní seriál, jelikož zlatá éra podobných seriálů byla podle mě právě přibližně v období kolem roku 2009. Závěrem chci jen říci, že tento seriál vřele doporučuji a doufám, že další sezóny budou také podobně kvalitní. ()

Starletka

Původní komentář z 07.04.2019: Sledováno v rámci Anime-Planet Lottery Game Spring 2019 Průměrný shounen, který může nabídnout leda zajímavé zasazení, ale jinak naprosto ničím nevyvstává z řady. Zase je tady uřvaný protagonista, u kterého se vám snaží vnutit, jak je strašně hodný a slabý, ale přitom všechny vždycky porazí a přelstí bez jakýchkoliv problémů (prostě úplný Midoriya). Zase jsou tady prázdné souboje s předvídatelnými výsledky, sáhodlouhé montáže tréningu, příběh o pomstě... Prostě všechny shounen klišé. Ale aspoň to hezky vypadá a má to pěkný soundtrack. A komické vložky ve vážných momentech jsou ... řekněme zvláštní. Na jednu stranu se tam vůbec nehodí, na stranu druhou aspoň při soubojích neusnu. Mít to 12 epizod, nejspíš to se zaťatými zuby dohledím, ale 26? Zas tolik volného času teď už nemám a můj level masochismu se očividně taky snížil. Tedy za mě drop po 6. epizodě a 6/10 ()