Krátko pred Vianocami nájdu neďaleko Larviku v Nórsku mŕtvolu neznámeho muža. Pitevná správa vydesí policajného komisára Williama Wistinga. Na tele obete sa našli odtlačky prstov amerického sériového vraha, ktorý pred dvadsiatimi rokmi doslova zmizol z povrchu zemského. Aby neslávne známeho Diaľničného vraha nevyplašili, policajná šéfka Andrea Vettiová nariadi maximálnu diskrétnosť. Wisting dokonca nesmie povedať ani svojej dcére, novinárke Line, prečo je na policajnej stanici také veľké napätie. Aby odvrátil pozornosť reportérky od utajovaného prípadu, Wisting jej navrhne spracovať iný kriminálny prípad vhodný na publikovanie v predvianočnom období - dojemný príbeh o smrti osamelého suseda, ktorého našli mumifikovaného v kresle pred televízorom. (TV JOJ)

warrenur

Klasicky "lahky" rozbeh, zoznamovacka s miestnymi v malom mestecku a prichod FBI "na scenu a vonku je veterno a "kosa". Carrie-Anne potesila. Som zvedavy, ci bude tahunom serialu alebo sa ostatne charaktery nenechaju zatienit. Uz tusim, ako to asi bude s dcerkou-reporterkou, dufam, ze to nebude len otravny prvok. Kazdopadne zapletka sa moze uberat roznymi smermi, snad sa teda tento skandinavsky kusok niecim odlisi od tych ostatnych, ktore sme videli. ()