Inšpektor Wiliam Wisting z policajného oddelenia v Larviku sa zúčastňuje na neobvyklej operácii. Sériový vrah Tom Kerr, ktorého Wisting dostal za mreže, chce políciu doviesť k pozostatkom jednej zo svojich obetí, a tak ho sprevádza ozbrojený policajný tím. Spútaného Kerra smie sprevádzať aj Wistingova dcéra, novinárka Line, ktorá nakrúca dokumentárny film o tom, ako sa v ľuďoch rodí zlo. Wistingova temná predtucha sa potvrdí, keď sa Kerrovi podarí policajtov premôcť a utiecť do zalesnenej oblasti. Hoci sú dvaja policajti vážne zranení, vedúci operácií Adrian Stiller z Národnej kriminálnej vyšetrovacej služby v Osle zostáva šokujúco pokojný. Predpokladá, že väzeň utiekol aj so sledovacím zariadením, ktoré mu naištaloval bez vedomia svojich kolegov z Larviku. Sebavedomý šéf oddelenia odložených prípadov pritom dúfa, že ho Kerr nedobrovoľne dovedie k svojmu tajnému komplicovi – "tomu druhému", ako neznámeho muža nazýva tlač. Na rozdiel od Wistinga však Stiller podceňuje schopnosti ľstivého zločinca, ktorý sa dokáže svojich prenasledovateľov striasť. (TV JOJ)

*CARNIFEX*

Solídne pokračovanie "zamotaného" prípadu o sériovom vrahovi, ktoré nie je spracované klasickou, severskou "metódou", kedy dážď a hmla robia najväčší efekt. Osobne som spokojný, i keď úvod je rovnako za vlasy pritiahnutý, ako smelé no neuvedomelé plány našeho mentálne retardovaného vojvodcu z Trnavy, ktorého meno sa nevyslovuje. Plusom je krátka stopáž, ktorá prospieva dejovej dynamike, no jedným dychom dodám, strašná škoda, že to nie je temnejšie podané .. ()

laik_60

podstatne kratšie, o to svižnejšie. Dal by som možno aj paeť  bodov, ale záverečné minútky pri ktorých sa Wisting len tak mirnix-dirnix vyslobodil z SK-pásiek, , to Nóri prehnali. Veď si to doma skúste roztrhnúť SKpásku keby jednu ale tri na jednej ruke a tri na druhej, Wisting to dokázal. Nóri ich asi vyrábajú z papiera. :D ()

warrenur

Mierne nadpriemerna epizoda, opat nie prilis "prefrajerena" ako sme zvyknuti z americkej a obcas i britskej produkcie. Realnejsie postavy, ktore sme mohli vidiet i v prvej serii. Zapletka sa toci okolo udajneho pachatela davnych vrazd "rozkuskovania tiel". :) Paradny kratas, odporucam. 70% ()