Wisting

• Nórsko Wisting
Nórsko, (2019–2022), 13 h 4 min (Minutáž: 42–46 min, Alternatívna 4x90 min)

Predloha:

Jørn Lier Horst (kniha)

Sven Nordin, Thea Green Lundberg, Lars Berge, Ulrikke Hansen Døvigen, Gard B. Eidsvold, Irina Eidsvold Tøien, Heidi Goldmann, Thorbjørn Jans, Mads Ousdal (viac)

William Wisting (Sven Nordin), detektív z oddelenia vrážd v nórskom Larviku, bojuje s dvoma najťažšími prípadmi svojej kariéry. Jeho pátranie po americkom sériovom vrahovi, ktorý sa po dvadsiatich rokoch objavil v Nórsku, sa skríži s predvianočnou reportážou jeho dcéry, novinárky Line (Thea Green Lundbergová), ktorá sa tak nevedomky ocitne v obrovskom nebezpečenstve. (TV JOJ)

warrenur

Dve zaujimave rovnocenne dejove linie vo forme policajnych pripadov, kde kazdemu venuju polovicu serie. Pomerne zaujimave charaktery, i ked obcas nie moc presvedcive. Zvlast tie z rad policajneho oddelenia. Sice napriec celou seriou bolo par nelogickosti, ale serial ma udrzal v zaujati. Som vsak zvyknuty na kvalitnejsie skandinavske atmosfericke kusky, tak tento je len miernym nadpriemerom - 65%. Napriek tomu odporucam. Urcite vas zabavi. ()

petikacka

První 3 díly strašná nuda...4 díl se najednou rozjel a 5. díl to ukončil...6-ým dílem začínáme znovu a opět nuda...Ještě mě čekají poslední 3 díly, tak uvidím...Tak nic no...pořád jak na houpačce...Wisting vypadá jak z hororu a je nesympatický...Zatím nejhorší krimi jaké jsem, kdy viděla...Za mě slabých 65% ()

Morholt

Celkem solidní krimi, které sice postrádá klasický severský rukopis, ale to tady působí docela osvěžujícím dojmem. Samotná série obsahuje dva příběhy a upřímně řečeno ani jeden z nich není nějak převratný. Ale na druhou stranu vyprávění má švih a příliš hluchých míst jsem tu také nenašel, takže i vzdor některým nelogičnostem jsem se dokázal v pohodě bavit. Za pozitivum považují skutečnost, že hlavní hrdina netrpí depresemi, alkoholismem, postižením a já nevím čím vším a ani si neschovává nějakého letitého kostlivce ve skříní. Prostě normální chlápek s odrostlými dětmi, které mu občas dělají potíže. A to se na poli seriálovém zase tak často nevidí. Asi největší kámen úrazu je v castingu. Hlavní hrdina je taková prkennější verze Noaha Emmericha a s přivřenýma očima se ještě dal překousnout, což platí hlavně pro první polovinu série, kdy mu sekundovala Carrie-Anne Moss. Ovšem jeho seriálová dcerunka, což byla vlastně druhá hlavní postava, to bylo dílo. Její postava byla totiž úplná kráva a jako by toho nebylo málo, její představitelka sympatiemi také dvakrát neoplývá. Každopádně dá se to a pokud nebude na co, rád se kouknu i na další řadu. 70% ()

Cervenak

Mierne rozpaky. Knihy patria k tomu najlepšiemu v žánri "severská detektívka". Seriál začne výborne, ale potom sa ukáže, že sezóna pozostáva z dvoch 5-dielnych prípadov (prvý podľa knihy Jaskynný muž, druhý podľa poľovných psov). Prvý je po všetkých stránkach výborný, druhý uťahaný a akýsi prázdny. Napriek tomu sa teším na pokračovanie, hlavný predstaviteľ je výborný. ()

dalia

Velmi dobrá severská detektivka, nebo vlastně hned dvě detektivky, navzájem částečně dějově propojené. Obzvlášť druhý případ byl výborný. Hlavní představitel je velmi přesvědčivý, hraje sympaticky civilně a dobře se pro roli Wistinga hodí. Na další sérii se těším. 2. série také výborná, příběh si drží kvalitu. ()

• Wisting měl rozpočet 110 milionů NOK (11,4 milionu EUR). Tato částka zahrnovala grant ve výši 1 milionu EUR od společnosti Creative Europe a grant ve výši 26,05 milionu NOK (2,7 milionu EUR) od Norského filmového institutu. Díky tomu je show nejdražším dramatem, jaké kdy v Norsku vzniklo. (Trajektt)