Absurdná tragikomédia zo života jednej zvedenej no nie opustenej vizážistky. Vizážistka Kika prichádza do vily amerického spisovateľa Nicolasa, aby na poslednú cestu upravila jeho nevlastného syna Ramona. Ramon však nie je skutočne mŕtvy, akoby zázrakom ožije a s Kikou začnú spolu žiť. Ich šťastiu by nič nestálo v ceste, nebyť viacerých problémov, s ktorými sa musia vysporiadať: Kikina aféra s Nicolasom, záhadná smrť Ramonovej matky a Ramonova bývalá psychologička a televízna hviezda Andrea Dorezaná... (RTVS)

kinej

Komedie to není špatná, ale názorně ukazuje, že Almodóvar je silnější ve vážnější sféře. V Kika jsou postavy zkarikované až moc na to, aby je člověk chápal. A tak je tento film lehce bizarní, místy vtipná podívaná. Nachází se zde asi nejvtipnější znásilnění v dějinách filmu, což ani moc nepřekvapí, protože postoj Almodóvara k erotickým scénám je hodně ojedinělý. Tyto pasáže působí opravdově a dodávají jeho filmům další rozměr. A Kika je toho názorným důkazem. ()

Piškotka

Filmu se nedá nic vytknout. Napínavý, ztřeštěný, vášnivý, milující, nenávidějící, upřímný, freudovský,...Samotná Kika zde sehrála vedlejší roli v milosteném trojúhelníku. Hlavní otěže drželi nevlastní otec a syn. Futuristická psycholožka a nadržený a kajícný pornoherec doplňovali zvrácenost našeho žití a potvrzovali, že všude kolem nás je něco jako Velký bratr. Herci skvělí. ()

Anderton

V jednej scéne vidíme na stene plagát filmu Peeping Tom a nie je tam iba tak náhodou. Kika je absolútny chaos, ale premyslený a s fungujúcou vnútornou logikou. Čo nefunguje, je tempo filmu. I keď je absolútne šialený a tým pádom by mal ubehnúť ako voda, opak je pravdou. Subjektívny čas je tu podstatne dlhší, ako striedmych 100 minút stopáže. To však môže byť iba môj problém, alebo problém momentálnej nálady. Mozaika postáv, ktoré nie sú ako z reality, ale svojim expresívnym správaním vyjadrujú mnohé z vecí, ktoré v sebe držíme a nedáme navonok najavo. Almodovarove postavy takýmto ostychom netrpia a keď chcú napríklad zabiť, tak zabijú....70%. ()

Rockerman

Je to už můj čtrnáctý zářez do Almodóvarovy filmografie a opět jsem spokojený. Ve všech předešlých filmech, které jsem viděl je něco bláznivého a neuvěřitelného, ale myslím, že Kika je z nich nejbláznivější. Neuvěřitelný propletenec lidí a vztahů mezi nimi, kdy se každý zná s každým a jeden druhému lže nebo jej podvádí anebo vraždí, a to vše s notnou dávkou humoru. A třešinkou na dortu těchto lidí je titulní postava. Kika tu svou nevymáchanou "hubu" nezavře ani když je znásilňována (?). Trochu mě zaskočila scéna, kdy bratr Kikiny služebné utíká z vězení, pak finguje přepadení své sestry a znásilňuje ženu, která spí ve vedlejším pokoji. Po osmnácti letech Almodóvar "vykrade" sám sebe, protože tato scéna je prakticky identická se scénou z loňského hitu "Kůže kterou nosím". Že by mistrovi docházely nápady? Doufám, že ne! ()

Vesecký

Takový trochu odlehčený Almodóvar, trochu černá komedie o jednom spisovateli - hromadném vrahovi, jedné vizážistce, která ho tam ráda měla a taky superhrdinovi pornofilmů, který na útěku z vězení čtyřikrát znásilní Kiku, vše je nafilmováno a předvedeno v jedné skutečně Reality show. Scéna toho znásilnění ve mně vyvolala skutečně nezadržitelný smích, bylo to po komediální stránce vyvrcholení díla, ale řada dalších hlášek volala po vysokém hodnocení. Ale na pět hvězdiček to tentokrát nebylo, i když to byl skutečně asi Almodóvarův film, u něhož jsem se skutečně nejvíc pobavil. ()

• Film sa natáčal v Madride a objavujú sa v ňom rôzne známe madridské budovy: Círculo de Bellas Artes, Torre Picasso, Torre Europa či stanica Atocha. (Arsenal83)