Ossan's Love: Love or Dead

• Japonsko Gekijo-ban ossanzu rabu (viac)

tomeš

Tak tohle bylo překvapení. V letadle se nedá vyhnout tomu, aby člověk občas neviděl, co sledujou lidi kolem. Díky tomu, že jsem se vracel z Tokia, bylo v nabídce hafo japonskejch filmů. Moc jim nedám, ale někdo přede mnou sledoval nějakou japonskou crazy komedii... Zaujalo mě to ve chvíli, když jsem si všimnul (čemuž jsem nejdřív nevěřil), že tam jde o vztah mezi muži! Ha, takhle nečekaně jsem objevil svět (překvapivě) úspěšnýho japonskýho seriálu Ossan's Love o milostným trojúhelníku mezi realitním agentem Harutou, jeho nastávající a jeho šéfem. Japonskejch gay filmů jsem moc neviděl, když už tak nějaký anime (viz trošku jeblí Super Lovers), byť ne že by neexistovaly. Na tomhle filmovým pokračování seriálu mě ale zaujalo to, že jsou ty gay vztahy jednak zasazený do mainstreamový akční komedie, a jednak nejde o teenagery, ale o vztah mladíka (+-30) a jeho šéfa (+-60). Což je z hlediska japonskýho diváka fascinující jak věkovym rozdílem, tak vztahem podřízený-nadřízený. Teda ale aby bylo jasno, hlavní dějová linka se točí kolem něčeho zcela jinýho (realitní projekt), než kolem vztahů. Což je vlastně sympatický. Nicméně komu nesedí japonský prdlý komedie a neviděl aspoň nějaký díly seriálu (což byl můj případ), tak filmařsky z Ossanovy lásky odvařenej nebude. Ale to, že takovejhle japonskej film vůbec existuje (podlě me průlomová věc svým mainstreamovym dosahem a úspěchem), to je pecka. ()