Akira777

Někdo tady píše, že tohle je kopie Re:Zero, bohužel předloha pro tohle anime vznikla již v roce 1996 jako Hentai, takže není spíše Re:Zero kopie tohoto? Jinak v celku zajímavé anime, které bohužel ztrácí chvílama na kvalitě, upřímně mě více asi bavil ten svět Fantasy než to co bylo v tom "normálním" světě. Přesto, že třeba postava Mio mě prakticky bavila ten kluk co za ní dolízal až tolik ne. Ale nejvíc jsem si oblíbil postavu Amanda. ()

DaweForeman

Když bych to měl nějak způsobem popsat, tak postavené na hlavu to vystihuje nejvíc. Hlavní hrdina, i když je hrozně cool v některých situacích, dokáže kontrastovat a zachovávat se zase v jiných situacích naprosto stupidně nebo jednat na základě špatného rozhodnutí, i když ví, jak dopadne. Dále tu máme mix několika různých úrovní žárnů od sci-fi po fantasy, thriller, drama, katastrofický atd. Takže jeden velký kolotoč všeho možného a nic pořádně propracovaného. Příběh je svým způsobem sled jedné tragédie vedle druhé, onen prosto mimo čas a prostor je naprosto špatně uchopen a nevysvětlen řádně a závěrečné docvaknutí jednotlivých souvislostí může trochu překvapivě působit, ale není to příliš nic zásadního a má krátké trvání, takže žádný údiv nad propracovaností se moc nekoná. Je tu hodně tajemství, ale u všech se člověk dočká odhalení. Na druhou stránku tomu musím uznat, že z toho nevzniknul až příliš velký paskvil, kdy to mělo svá odpodstatnění a autoři se nebály šáhnout do tvrdších tématik a neudělali z toho pohádku. Po animační stránce je to průměrné a po hudební je to celkem zajímavé. ()

Jeoffrey

Když hlavní hrdina, přezdívaný chodící libido, který trousí co díl jednu vtipnou poznámku se sexuálním podtextem za druhou, motá se kolem něj hromada žen všech věkových kategorií a třídní učitelku dokonce prý přesvědčil, že je moderní chodit v sexy oblečku Domina 2000, dostane do ruky obraceč času (nebo spíš přepínač s možností uložit si pozici), tak se začnou dít věci... Po pravdě to zní jak návod na "kvalitní" hentai a některé situace i mnohá interakce hlavního hrdiny s jakoukoli ženou má (dle mého) silně erotický podtext, takže to háčko bych z toho dokázal zrežírovat během pár vteřin. Ale ono to není háčko, ani nějak silně erotický seriál, spíš je tam jenom hodně scén, které v někom, kdo viděl hodně hentaie, vyvolají divné asociace. Asi jako v seriálu Přátelé, když Joey koukal moc dlouho na porno a pak byl překvapený, že ta holka co mu veze pizzu nechce sex... Takže co to vlastně je? Když si odmyslím to výše zmíněné, tak mi zbude vlastně jen něco, co vzdáleně připomíná Steins;Gate (minimálně ten 4. a 5. díl), ale není to ani z poloviny tak zajímavé, napínavé, či zábavné. Zdejší rádoby vědecké "mambo jumbo" jim ani moc nevěřím a nemůžu se prostě pořád zbavit pocitu, že jim všem jde stejně jen o to jedno... Končím, než mi z toho hrábne a jdu si pustit nějaký "seriál" s uspokojivějším průběhem. Drop po 6. dílu a 3,14.../10 - protože π. ()

sh3riff

horší kopie RE:ZERO .. hrdina sice neumírá, vrací se v čase, ale i když už 100x zažije jedno a to samé, pořád u toho fňuká jak malá holka .. vtipy nic moc, logika nic moc a z isekai toho moc nečekejte, je to spíš ke konci, nic moc se tam neřeší .. navíc do dalšího světa šel zachránit umírající kamarádku, ale místo toho si tam našel holku, udělal si dítě a na x let se na ni vyprdl .. navíc se ještě nechá zmlátit, ukrást si stroj času .. ach můj bože .. ()

Ryuuhei

Cestování časem/dimenzemi v anime je hodně velká rarita, proto jsem byl nadšený, že se objevil další kousek pracující s tímto tématem a navíc i takový, který vychází ze staré vizuální novely, jež inspirovala třeba slavný Steins;Gate. Sérii neupřu, že byla od začátku do konce zajímavá a dokázala člověka udržet u obrazovky. Bohužel vše padalo na zpracování, které bylo zejména v poslední části až příliš uspěchané a nedávalo pořádný prostor vývoji charakterů, vztahů mezi nimi a později tedy emocím, které zkrátka nefungovaly, jak měly. Stejně tak bylo na hraně jakékoliv vysvětlení fungování světa a prvků v něm - dobrá, docházelo na zajímavé vědecké vysvětlivky, ale za celých 26 epizod jsem se třeba nedozvěděl, jak přesně fungovalo reflekční zařízení, kterým se bylo možné vracet do určitého bodu v čase, jen tedy v jiné dimenzi. Proč tam byla řada zázračných kamenů a proč jednou hrdina stiskl ten a podruhé onen? (Odpovědí jsou úložné pozice ze strany čtenáře VN...) Co se týče postav, hlavní hrdina mě trochu štval svými neustálými úchylnými narážkami i v situacích, kdy se to nehodilo (třeba v případě jeho rodinných příslušníků). Z dívek měla nejzajímavější příběh víceméně jen Kanna, jejíž původ mě celkem mile překvapil, ale zbytek se plácal v průměrnosti a byl tu jen proto, aby vlastně jen trochu kopl děj kupředu - na nějaká opravdová pouta s hlavním hrdinou už nezbyl čas. Ve výsledku jde určitě o zajímavé anime, které ale troskotá na nepříliš dobrém zpracování a dějové uspěchanosti. Předloha podle všeho skýtá hromadu skvělých nápadů s ještě lepší myšlenkou, které zde naťuknuty jsou, ale aby se dočkaly úctyhodné prezentace, zřejmě by série musela být nejméně na 50 epizod. Slabší 3*, velice zkousnutelný kousek, pro obdivovatele cestování časem balzám na duši, ale jinak spíš průměr. ()