Reklama

Reklama

Slnečný cirkus - Dralion

(divadelný záznam)
  • Česko Cirque du Soleil: Dralion (viac)
Dokumentárny / Hudobný / Rodinný / Poetický
Kanada / USA, 2001, 89 min

Obsahy(1)

Záznam najznámejších predstavení Slnečného cirkusu. Milióny divákov po celom svete už videli predstavenia cirkusu Dralión z kanadského Montreálu. Medzi najúspešnejšie projekty patril Dralión. Je ohromujúcim spojením starovekej čínskej tradície a moderného avantgardného umenia. Prechádza z minulosti do budúcnosti. Je oslavou života a vychádza zo štyroch prírodných živlov vody, vzduchu, ohňa a zeme. Živlov, ktoré odpradávna udržiavali poriadok v prírode. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (19)

kishi_SO 

všetky recenzie používateľa

umenie akrobacie cinskych artistov je pravdu povediac mimo mojho chapania. Ako je mozne skakat cez obruce hlavou hore, dole, na bok, za zadkom? :D Podla mna slabsie vystupenie v porovnani s Alegriou. Hudba sa mi moc nepacila, ale za to medzi vystupenia klaunov pobavili snad viac ako samotne vystupenie. Za posledne vystupenie parodujuce hlavny program 5*. Celkovo 4* ()

Yarwen 

všetky recenzie používateľa

Z pěti doposud viděných Slunečních cirkusů řadím Dralion na bramborové místo, ale stále se jedná o nadprůměrný divácký zážitek. Líbily se mi výškové kreace ("modří" milenci na stuhách stejně jako dvě modré dvojice akrobatů), slabší byla zelená čínská děvčata vyskakující na sebe sama, kde bylo zřejmé, že si musely vypomáhat zavěšením, které je dostávalo do kýžených pozic. Nicméně kostýmy jako vždy vynikající (například ten brouk, ze kterého vyskočí eskamotér s míčky), zpěv výborný a též u klaunů jsem se párkrát zasmál. ()

Reklama

Gemini 

všetky recenzie používateľa

"Božstva" čtyř elementů a z nich vycházející nespočet kultur naší planety v prezentaci Cirque Du Soleil. Z hlediska "filmového záznamu a jeho režie" jsem trochu na rozpacích, a mám za to, že špičkové a novátorské výstupy obdivuhodného quebeckého souboru by si zasloužily trochu technicky propracovanější prezentaci obrazového záznamu než nevyhnutelně občas mimo to nejdůležitější byvší záběry s občasnou silně rušivou zpomalovačkou, bez které bychom si některých obvzláště náročných prvků nemuseli pořádně všimnout. Ale co se týká obsahu, je Dralion tradičně technicky dokonalá plejáda jevištních mistrů svého oboru, propojená tentokrát lehce mystickou linkou, a prokládaná skvělými hudebními klauniádami, které se tradičně zvrhnou v ukázku velkého cirkusového kumštu - a na závěr v parodii všeho, co bylo v předcházejícím programu k vidění. Nejlepším číslem pro mě je sólo žongléra kombinujícího "normální" žonglování s moderním výrazovým tancem. Naživo to musí být neskutečné... na obrazovce díky těm režijním nedotaženostem to zkrátka není ono. Ani Yoko. 80% ()

mm13 

všetky recenzie používateľa

Škoda, že práve Dralion som videl ako prvý. Odvtedy som skúsil ešte zo 2-3 Soleil predstavenia a už to nebolo ono... Pohlcujúce, definitívne. Total roller coaster, než sa otrasiete z jedného vystúpenia (žonglér!), už do vás búši ďalšie (čínske akrobatky) a keď už to vyzerá že fajn, pauza, tak sa nestíhate diviť, koľko vtipu sa dá vtesnať do napohľad nenápadného klaunovského čísla a ako ho jeho protagonisti dokážu vygradovať (čo vygradovať, vypointovať!). Podčiarknuté, sčítané - cirkusový zázrak, plný mágie! Neváhajte (alebo radšej váhajte a najprv skúste niečo iné z nepochybne kvalitných shows Cirque du Soleil, aby ste nedopadli ako ja...). ()

ripo 

všetky recenzie používateľa

Neznášam cirkusy ! Smrdí tam, producírujú sa tam lenivé zvery, ktoré s divočinou nemajú nič spoločné, artistov cítiť za pivom a potom a pod šapitó je neznesiteľný puch .... To všetko nemám rád na cirkusoch.... Le Cirque de Soleil je však niečo iné .... Nádherná hudobná produkcia podčiarknurá svetelnými efektami robí pozadie pre artistické čísla umelcov. Je to balet, symfonická hudba a pantomíma dokopy. Je to vizuálna báseň .... ()

Galéria (8)

Reklama

Reklama