Dve tváre Istanbulu

• Česko Láska a nenávist Istanbulu (viac)
TV spot
Turecko, (2019–2020), 94 h 13 min (Minutáž: 119–165 min)

Fikret Kuşkan, Deniz Uğur, Mine Tugay, Mehmet Ozan Dolunay, Simay Barlas, Bahar Şahin, Sera Kutlubey, İdris Nebi Taşkan, Ayşen Sezerel, Gamze Demirbilek (viac)

Seher je hrdá, tak trochu konzervatívna matka, ktorá si potrpí na tradície. Žije so svojimi dvomi dcérami, synom a svokrou v malom mestečku Antakya na juhovýchode Turecka. Deti sú pre ňu všetkým, miluje ich a slepo im dôveruje. Majú však úplne rozdielne životy, sny a ambície, ktoré Seher zatiaľ nepozná. Život Seherinej rodiny sa dramaticky zmení, keď sa jej svokra dohodne poza jej chrbát na predaji jednej z jej dcér zámožnému mužovi z jej rodného mesta, Agahovi Karaçayovi. Agah je bohatý muž, ktorý sa veľmi dávno presťahoval z Antakye do Istanbulu. Má krásnu manželku, jedného syna a jednu dcéru, spoločne žijú vo veľkolepom sídle v Istanbule aj s jeho hendikepovaným synovcom, ktorý je odkázaný na neustálu starostlivosť. Aby zabezpečil budúcnosť svojho synovca, rozhodol sa nájsť mu nevestu zo svojho rodného mesta. S pomocou svojej slúžky preto uzavrel dohodu so Seherinou svokrou Neriman. Neriman však sleduje hlavne svoje vlastné záujmy. Zatají, že má ísť o manželstvo s ochrnutým synovcom a snaží sa Seher všemožne presvedčiť, aby sa ako rodina presťahovali do Istanbulu. Po tom, čo zhorí ich dom, je však Seher aj s celou rodinou k tomu kroku donútená. Agah ich víta vo svojej usadlosti bez toho, aby poznal Nerimanine prekrútené sľuby o manželstve a toto stretnutie bude osudovou skúškou pre každého člena oboch rodín. Karaçayov pôsobivý a luxusný život zakrýva staré a nebezpečné tajomstvo, ktoré otrasie obomi rodinami v základoch už v okamihu, keď Seher vkročí do Agahovho sídla. A ich životy už nikdy nebudú také, ako predtým... (TV Doma)

TV spot

Kri-kri

Tento seriál řadím k těm lepším, co jsem z turecké provenience viděl. Místy trochu připomíná Vyměněné osudy, zejm. ohledně té sesterské rivality a nesnášenlivosti a touze jedné ze sester po bohatství a životu v přepychu. Seriál tak trochu popírá i známou tradici tureckých seriálů, kdy postupně umírají hlavní postavy. Zde téměř po celou dobu nikdo nezemře, až těsně před koncem dojde k úmrtí hned několika hlavních postav velmi brzy po sobě. Dost mi lezla na nervy naivní matka Seher, jak často pomáhala Seniz v plnění jejich intrik, aniž by cokoliv tušila. Líbila se mi velice pomalu a postupně vznikající láska mezi závislačkou na sociálních sítích Damlou a Civanem. Ceren byla postava, u které se scénáristé nedokázali rozhodnout, zda má být vychytralou nebo úplně blbou, dost se to u ní měnilo. Jednou dokážala přechytračit Seniz ohledně jedu, kterým měla otrávit Nedima a nakonec otrávila ji, v ten moment se zdálo, že jí to docela pálí, jenže když později zjistila, že Seniz není ochrnutá a dokonce když jí ve spánku napadla a málem udusila, měla se jí raději co nejvíc vyhýbat, namísto toho ji i ve svůj svatební den šla provokovat, což se jí stalo osudným. Ale zas nebýt toho, diváci by přišli o vcelku originální dvojnásobné úmrtí pádem z balkónu. Úplně zbytečná mi přišla Cemrina kamarádka zpěvačka, co se objevovala v několik posledních dílech, absolutně nijak nezasáhla do děje, tvořila jen zbytečnou vatu. A vlastně ani nebyl dořešen únos Cemre objednaný Seniz v den, kdy chtěla Cenkovi a Nedimovi prozradit, že jsou bratři, zametlo se to pod koberec tím, že vinu na sebe vzal bývalý zaměstnanec Karaçayových. Hodnotím průměrně 3 * a 50%. ()

Danikaa

Zaujalo ma to od začiatku. V každom dieli sa niečo dialo a tri hviezdy som dala len kvôli koncu. Tých úmrtí tam bolo predsa len trošku veľa. Posledné diely boli naozaj na zaplakanie. Na seriál sa dobre pozeralo, opäť hlavne vďaka výkonom hercov. Cenk v podaní Ozana Dolunaya, ale aj jeho otec Fikret Kuşkan nemali chybu. ()