Ed a jeho posádka zmenia plánované miesto pristátia Apolla 15 po tom, ako objavia na Mesiaci ľad. (Apple TV+)

GejmronCZ

Tak ale ve chvíli, kdy zazněla Moonage Daydream, kterou jsem jako první slyšel v prvních Strážcích, tak jsem reálně dostal radost. HellYeah! Hezkej díl. Jen to zajímavé se opravdu děje s posádkou. Ostatní mi nepřišlo nic, co by se muselo točit. Klidně to mohlo bejt o pár minut kratší bez těhle scén. Každopádně konec je supr. ()

zelvopyr

Možná i 5*. Vzásadě mi vadilo šustění papírem u těch, co zůstali na Zemi. Hlavní děj se odehrával okolo Měsíce, takže postavy, co se nevyskytovaly tam, dostaly pár replik nebo se aspoň mihly, aby jako že byly furt v ději. Je zde pár milých legrácek doby, hlavně okolo Nixona apod., ale nevím, nedostalo mě to tolik. Manželky těch na Měsíci (jo, myslím i Wayna) to drobet přeháněly se sny. Btw. hlavní role amerických hrdinů (podle pořadí na IMDB) - švéd, novozélanďan, jihoafričanka... první američanka na měsíci je z Londýna... jo, to je ten globalizační efekt, máme tam feminismus, černé, lgbt, ilegální imigranty, teď čekám co tam bude za další progresivistické legrácky :) ()

Kaka

Jednoduché, přímočaré, vizuálně dechberoucí, faktograficky věrné skutečnosti. Vesmírné porno. Jediné co to trochu ředí a kazí strhující zážitek jsou scény které se odehrávají "doma". Jsou pro průběžný vývoj postav důležité, ale trochu drolí intenzitu brilantního dramatu u Shackletonu. ()

liuk

Mám pocit, že jim ty komplikovanější epizody moc psát nejdou, a tak naprosto vyčnívá tato, která je naprosto jednoduše o jedné té výpravě na Měsíc a všeho kolem toho. A je to zpracováno úplně excelentně s krásnými vizuálními triky. Byl jsem na šťopkách, je tam deep fake s Nixonem, a když si vás epizoda takhle obtočí kolem prstu, tak vás ani nenaštve klišé se Ziggy Stardustem. Navíc i pasáže na Zemi jsou skvělé, zvlášť mám hrozně rád, když se někdo uvede jako naprosto vedlejší postava, aby pak dostal možnost zazářit jak Wayne. ()

warrenur

Od prvej epizody sa mi paci ten insight k vonkajsim tlakom z vrchu, ktore tam vzdy naordinuje najaky prezidentom vyslany pajac. Zial, to tak je to v demokraciach s volbami a kandidaturou. Na vlastnej kozi sme zazili my, a i cesky kolegovia a kolegynky, ako sa serie na "covidove opatrenia", ked sa blizia volby. Vnimal som tu dost silnu paralelu. "It's like Listerine"...:) Kazdopadne, fajn pozitivna atmosfera a mnoho nadeji vlozenych do astronautov, ktorych tam "dosadili" v zaujimavom zlozeni. Chvilku som mal pri starte pocit, ze by sa hodil George-Martinovskyk zvrat, a odpilit tak zo dve hlavne postavy. :) That was mean from me....I know. ;) 85% Nadnesene a blahosklonne pathviezdie z mojej strany. ()