For All Mankind - Season 3

(séria)
USA, 2022, 10 h 8 min (Minutáž: 47–82 min)

Joel Kinnaman, Shantel VanSanten, Jodi Balfour, Krys Marshall, Edi Gathegi, Cynthy Wu, Casey W. Johnson, Coral Peña, Wrenn Schmidt, Sonya Walger (viac)

Kaka

S radostí budu vzpomínat na jedničku, která měla skvělý vesmír a suprové, plastické a přirozeně se vyvíjející postavy. Dvojka a trojka už jsou jen art-popové konstrukty s prvky hotelu paradise, který tedy na rozdíl od pustého ostrova ukazuje krásy pustého Měsíce a posléze Marsu. To je podstatně sympatičtější kulisa, leč originálnímu nápadu první série je další vývoj na hony vzdálen ve většině dílů následujících. ()

Lacike

Tretia séria sa kvalitatívna vrátila prakticky späť na úroveň prvej série. Síce seriál stratil na dokumentárnej atmosfére, pretože sa neustále odkláňa alternatívny vývoj dejín od známych skutočností a zároveň je to stále viac sci-fi, keďže vo vesmírnom programe tu sú značne napred, a to už aj oproti dnešným časom. Ale oproti minulej sérii sa oveľa lepšie podarilo vybalansovať telenoveloidné vzťahy a aj niektoré nudnejšie vzťahové epizódy mali pre dej v tejto sérii význam. Dokonca som si obľúbil aj dve otravné postavy (mexická ilegálka, vietnamská dcéra), ktoré ma doteraz štvali, keďže konečne dostali v deji nejaký zmysel. Štvali ma len synovia zo Stevensovej famílie, ktorí idú v stopách rodičov a zakaždým sú iba zdrojom problémov a tentoraz si to neodskáču na životoch oni ale ľudia okolo nich. Parchanti. Pekný vývoj mala Margo a jej ruský kamarát a vyústenie ich osudov je ironicky zábavné. Trochu tvrdý mi pripadal vývoj u niektorých ženských postáv. Skoro to vyzerá, že Moore sa v tom vyžíva a niektoré z nich mi budú chýbať.  Aspoňže Ellen snáď konečne našla v súkromí šťastie. Trochu sklamala technická stránka. V minulých sériách bola na TV pomery dych vyrážajúca. Tentoraz bola len ok. Nie je to tragédia ako píšu niektorí ale už neohúri. Hlavná línia o troch stranách, ktoré sa snažia dobyť Mars bola dobre vygradovaná od začiatku do konca. Tentoraz bude čakanie na ďalšiu sériu utrpením. Hneď by som si pustil ďalšie diely. Takže táto séria je za silné 4*. 8/10. ()

ledzepfan

Třetí série už nedokáže tak efektivně diváka překvapovat (člověk už tak nějak tuší kdy přijde "nečekaný" zvrat).. Nedokáže gay motivy (které, nutno uznat, vplétá do příběhu od samého začátku a nejde tak o nějak násilně prvoplánovou, moderní agendu) "prodat" tak citlivě a nenásilně jako dokázala v první sérii pracovat s woman power.. Některé zápletky už místy působí trošku zbytečně ohýbané přes koleno... Stále to má ale to tvrdé, průkopnické jádro, zajímavé charaktery a silné momenty. ()

Helo

Co se týče telenoveloidnosti, vesmírování a politiky je to rozhodně vyváženější než předchozí série. Pořád to ale nedosáhlo zpátky kvality první série, protože ani tady už jsme se toho nastavování zrcadel moc nedočkali. Dvě vesmírný scény navíc působí jako dost silně inspirovaný Gravitací a Marťanem a CGI mi tu přišlo nejhorší, což je nejvíc vidět ve scénách, který vůbec full CGI bejt nemusely, ale nepochopitelně byly. Pro fanoušky scifi a hlavně tý realističtější je to pořád ale prakticky povinnost. ()

M.i.k.e

oproti předchozím řadám má ta třetí trochu víc vaty a klidně bych ubral na zbytečném řečnění, ale když dojde na vesmír opět to stojí za to a úroveň v tomhle ohledu nijak neklesla. Tvůrci se opět nebojí nechat zemřít nějakou z postav a některé ztráty jsou i celkem emotivní. Jsem celkem zvědavý, zda bude další série a pokud ano tak o čem bude. Konec je přeci jen otevřený a finální scéna se skokem o víc jak deset let lehce matoucí...75% ()

Cheeter

Na jednu stranu tu byl výborný impuls s dobýváním Marsu a pokračováním vesmírných závodů s překvapivým vítězem. Ale celkově to nebylo zas takové, jak jsem očekával. Stává se z toho tak trochu jiná telenovela, dobývání vesmíru šlo trochu stranou. ()

kenkaku

Zase hop o deset let (ten sestřih na začátku řady byl fenomenální mix fikce a reality). Bohužel série ztratila na roztomilosti a tempu (už to prostě není ono a první řadu nic nemůže překonat). Navíc seriál krutě nezvládá to “zestaršování” herců. Prostě jsem se nudil víc než v předchozích řadách a zábavnost (v konfrontaci historie vs “what if”) je nenávratně pryč. Hodně mi hnul žluči závěr a vykrádání Marťana. ()

winetach

Toto je pre mňa na úrovni série Votrelec v zmysle, že tomu odpustím veľmi veľa. Napriek naivite, telenovelosti,  cheesy dialógov, občasného gýču to je pre mňa jeden z top seriálov a asi TOP 1 seriál o ktorom nik nehovorí. Tretia séria pokračuje v nastolenej kvalite, predchádzajúcich častí, alternatívna história ide stále svojim smerom, ku každej postave si viete vytvoriť vzťah, či už pozitívny (kozmonaut Poletov),  prefackaniahodný (..však Danny) alebo zastavenoprdný (Margo). Pár krát som sa prichytil pri tom, že kričím na obrazovku, že nech to, či ono konkrétna postava urobí. Postupným budovaním charakterov je o to ťažšie, keď niektoré postavy náhle umrú. Klasické ForrAllMankindovské zvraty tu stále sú a sú stále prekvapivé. Už sa teším na 4. sériu z rokov dvetisícich. ()

ESW

Absolutně to nejlepší, co se mezi seriály v poslední době rodí! Zasloužilo by si to nepochybně větší pozornost, a to nejen od space lovers a fanoušků Expanse. Především taky od NASA (věřím, že Elon to sleduje bedlivě). Joel Kinnaman je bůh (just sayin)! ()

curfew77

Pořád totéž, stejné chyby, stejné známky. I když už mě ta občasná nelogičnost ve scénáři i jednání postav stupňující se směrem k poslední epizodě fakt unavovalo. Bez spoilerů si bohužel konkrétně postěžovat nejde, ale finále je zase v mnoha ohledech naprosto dementní. Vyvažují to nicméně klady, třeba celá linka kolem Margo, už tradičně famózní Shantel VanSanten a další silné momenty. Přesto jsem se ale přistihl, že se místy nudím, a proto u třetí sezóny sundávám na 70 %. ()

1Vojta1

Po velmi nadprůměrné první a lehce nadprůměrné druhé sérii přichází výtvor, který si vytahuje chyby a přešlapy z předchozích sérií a opakuje je v mnohem větším měřítku. Vychází z toho tak vyložené Béčko plné klišé a neschopných postav, které budeme muset snášet až do překvapivě dobře dotaženého konce. ()

PeterMC

S tretou seriou som zacal mat problem, kedze serial povazujem za uplne TOP - 1. a 2. seria su to najlepsie co sa da vidiet ever. Aj ked tu vzdy platilo, ze na to prave, aby sa dej rozbehol, treba par casti pockat. Naozaj som si myslel ze 3-tia seria nedojde tam kam predosle serie, no na moje velke prekvapenie posledne dva diely (dvojdiel) to opat vystrelili tam, kam cely serial patri. OK spojlerorvo: je mi luto ako dopadla Margo - zvlast k dnesnym udalostiam ... Kinnamana som nikdy nemusel, ale tu nasiel postavu, ktora mu presne sedi, takze vitaj medzi hercami :) ... Karen ... ach Karen, od velmi neprijemnej zeny az sem - velmi silny a zaujimavy pribeh zeny ktora v zivote presla naozaj tazku cestu az kym sa pevne postavila na vlastne nohy ... a este teda gaypride ... silny zaujimavy emocny pribeh o zakazanej laske. Vzdy nieco take v pribehoch nechyba, tak preco aj tu nie. Nakoniec to bolo spracovane naozaj tak, ze keby kazdy druhy serial tym nebol presiteny, tak prave tu by to fungovalo a vlastne aj fungovalo. A Elon Jobs do pribehu urcite patril. Tesim sa na 4-tu seriu. ()

smarkus

Tak kvalita išla dole..telenovela. Pomalý dej s nelogickými rozhodnutiami hlavných postáv vybraných ultra korektne. Každá rasa si tam našla to "svoje". Ak niekto tvrdí ze homolinka, ktorá otravuje 1/3 série, je nenásilne podaná tak slepý alebo sprostý. V ktorom vesmíre je normálne, že pristanem na mesiacu a zrazu cíti veľkú potrebu riešiť ze má rád klobásy... Agitka, nič viac. Seriál sa kurví "modernými" problémami a telenoveloidnou zápletkou. Karen :( ()

michalkop odpad!

Přehnaná snaha o originalitu a dramatizaci. Teď budu spoilerovat jako blázen, tak se připravte. Záměrně vložený sesuv půdy, kvůli naprosto školácké chybě posádky, kdy na psychopatovi v nejkritičtější chvíli nechají obsluhu vrtáku? Sevorokorejec, co přistane na Marsu bez jakéhokoliv povšimnutí ostatních? Dramatizace v podobě amatérského odpálení bomby před NASA? Vždyť ty postavy poslední půlku série jednají jak po lobotomii! Nebo lesba, co se bez povšimnutí ostatních stane až prezidentkou xenofobních USA? Äpfle, proč musíš všude cpát menšiny a rasy? Je to fakt potřeba a USA je v takovém rozpadu? Nemělo by záležet na barvě nebo sexuální orientaci, ale na schopnostech... EDIT: To jsem psal před posledními třemi minutami desáté série. A je to ještě větší ptákovina, jak jsem si myslel. Sergej v US a Margo místo toho aby zdechla při výbuchu bomby, se ukazuje v Moskvě. Fuj, to je fakt vztahový hnůj jako nakousnuté pomalu hnijící jabko. ()