Jeden z typických spaghetti westernů poloviny šedesátých let. Tlupa Gordona Watche (Fernando Sancho) vyloupí banku v městečku Blackstone Hills a jeden z členů gangu zabije místní zpěvačku Dolores. Pistolník Arizona Colt (Giuliano Gemma) slíbí jejímu otci a sestře Jane, že za odměnu dostane vraha. (Mariin)

Martin741

Nikdy som nemal rad Giuliano gemmu /Ringo se vraci, I Bastardi, jeden stribrny Dolar/, vzdy sami tak nejak plietol s Merlim. Kazdopadne jeden z tych westernov, kde je zatuchlina priam zazrata. Este ako jo, v 60s, ked vrcholila westernova inflacia, tak mohl o isto o dobry western. Dnes uz tu je nielen zatuchlina, ale film behom plynucich rokov brutalne zostarol - dnes uz posobi nepatricne . 25 % ()

kkarx

V žánru by měla být především komedie, protože je to jeden z těch nejvtipnějších odlehčených westernů bez toho, aby to spadalo do fackovacích šaškáren. Člověk ale na ten až komixový styl musí přistoupit a nebrat to nijak vážně. Arizona Colt v podání Gemmy trollí o stošest, pak je tu ještě strašně sympatickej ochlasta "Whiskey", kterého hraje Roberto Carnardiel jako jeho "sidekick" (tohle je vlastně jeho nejlepší role ve SW), dále Fernando Sancho, kterého nelze brát vážně snad v žádné jeho roli bandity a vždy je to s ním spíš takového pomrkávání po divákovi, že si to užívá a též komediálně talentovaný Pazzafini. Třešničkou na dortu je krásná Francouzka Corinne Marchand. Konec by mohl být klasicky sladkej, ale tohle má možná i větší kouzlo a v člověku to tak nějak nechává rozporuplné pocity a chuť se na to podívat znova. ()

Mariin

Typický produkt z období rozkvětu spaghetti westernu (v roce 1966 natočili Italové 46 westernů!). Příběh rozhodně nenudí, i když je plný naivních i konvenčních prvků (např. mnohokrát obehrané partie pokeru, střílení do prchajících, mazaný hrdina, kterému jde také o peníze atd.). Silnou stránkou tohoto filmu, který lavíruje mírně nad průměrem, jsou výrazné postavy pistolníka Arizony v podání Giulianiho Gemmy a mexikánského bandity Gordona v podání Fernanda Sancha, dále dobrá kamera často využívající skalnatou krajinu španělské Almérie a v neposlední řadě i celkem chytlavý westernový soundtrack F. de Masiho. Tessariho westerny s G. Gemmou (a Morriconeho hudbou) jsou však podstatně lepší, nicméně milovníka žánru toto Lupovo dílo určitě neurazí. ()

odpadlik123

Gemma jako tradiční hrdý pistolník s koltem a srdcem na pravém (nikoliv na levém) místě. Jak nám úžasný De Masiho song objasňuje, nikdo ho nemá rád, je to osamělý muž bez citů a společníkem je mu jen jeho zbraň. Což je vlastně nejlepší popis. Nemůže totiž čekat, že by s ním někdo (až na odvážného Camardiela coby Whiskey) vydržel. Hrdinný pistolník, jenž na začátku sedí ve vězení (ani nechci vědět, za co) a poté, co se dostává ven, se projevuje dle mého jako dost hnusný desperát. Podvádí v kartách (aby upoutal pozornost), střílí (či jim krade oblečení) členy Fernandovy bandy, přičemž od začátku touží svést podezřelou hrdinku i přes její nesouhlas a co hlavně, je kladný hrdina. Ta má sice krásnou sestru - Rosalbu, nicméně pistolník je bez vkusu. Na své cestě za spravedlností (a hlavně za penězi a onou ženou) naráží na mnoho sympatických osob, Nello Pazzafini v poměrně velké a zajímavé roli, který se vše snaží s ulízlým Coltem řešit mírově (!) či Sancho coby obávaný vůdce bandy psychicky lpící na svých hodinkách. Frajer Colt je však natolik nad věcí, že i poté, co zůstává krásně rozstřílen sám svému osudu, jeho jedinou starostí je, aby zásilka byla doručena v pořádku a on za ni mohl inkasovat, jen co ho zase dají dohromady. Přes postavu šíleného kněze až po zrzavého kluka se zakázaným vstupem do saloonu, veškerý ansámbl je sympatický, ovšem až na ústřední duo Gemma & jeho vyvolená, která ho vlastně od začátku chce, i když o tom neví. A napučený Gemma je myslím extra v tomto filmu prototypem amerického novodobého hrdiny. --------------------- EDIT po letech: Ale pozor! V době, kdy jsem toto psala a film viděla, byl k sehnání ve verzi, která, jak jsem později zjišťovala, byla sestříhána asi o čtvrt hodiny. A je zatěžko tomu uvěřit, ale v těch patnácti minutách se stříhalo skutečně brutální násilí. Z odstupu dalších 250 špaget se pořád jedná o jednu z těch nejbrutálnějších. A je to sic neuvěřitelné, přec snahou střihačů muselo být !pokladnění záporné bandy!! Všechny ty vraždy nevinných jste nám vyšmikali, co? Je to možný, že jste jednou stranili záporákům? Ve mnou zde popisované verzi je pak takový bandita (Gordo Watch) víc nablblo, protože se někam vřítí, pak se zase vyřítí, leč tady a v originále je, mezi tím řícením, pěkně chladnokrevný. Trocha vystříhaného duševního pnutí naopak přihrává pár nepodstatných pozitivních bodíků hlavnímu hrdinovi, ač na mém názoru na něj se mnoho nemění. Píši to sem proto, aby se další diváci nenechali ochudit, a s podivem, že jednou někdo měl snahu pomoct trochu těm na druhé straně barikády a superherovi zavařit. ()

špaček421

Další typická Gemmovka, kde je Gemma přesně za toho pistolníka, co nemám rád. Film sám o sobě je sice lepší, než první díl Ringa, ale problém má stejný - celková kýčovitost, uvozená už úvodním songem, se tluče s tentokrát opravdu brutálním násilím. Nicméně aspoň sem sedí jako hlavní záporák Fernando Sancho, narozdíl od Pistole pro Ringa, kde mi přišel na hlavouna slabej. Kupodivu ve výrazné roli se objeví další špageťáckej ksicht Nello Pazzafini, hrající obvykle role "přijdu, zamračím se a hrdina mě zastřelí". Zápletka skoro jako z pohádky "najdu vraha a dostanu 500 dolarů a na 1 noc vaší dceru" mě nudila, stejně jako mě rozčilovala představitelka oné dcery Corinne Marchand. Zato Rosalba Neri jako její sestra byla jako vždycky krásná, škoda, že ve filmu moc nebyla. Ale aspoň je to jeden z mála filmů, kde sidekick hlavního hrdiny (Roberto Camardiel) není otravnej, naopak si ho člověk celkem oblíbí. Shrnuto - Gemma má pár lepších filmů, ale i horších. For Rodriguez: 98 minut má zkrácená verze. ()