Richard a Priscilla Parkerovi jsou šťastný manželský pár, mají dceru, dům a vydělávají tak, že si mohou dopřát vše, co potřebují ke spokojenému životu. Ovšem z jejich vztahu se lety jaksi vytratila romantika. Když jim jejich noví sousedé, Kay a Eddy Otisovi navrhnou, že si na jednu noc vymění navzájem partnery, všichni s tím souhlasí. Avšak Kay je po noci lásky s Richardem nalezena ve své posteli mrtvá... (oficiálny text distribútora)

Trammbo

Plejáda naprosto zhovadilých logických děr a postav pohybujících se chováním na hraně demence. Celý tenhle paskvil držel nad vodou pouze kompetentně slizký Spacey, příjemnej Whitaker, jehož postava byla ale zoufale nevyužita, a pomerně solidní kamera. Idylický konec, kdy postavy jakoby mávnutím kouzelného proutku zapomenou na všechny své fatální neshody působí jako parodie sebe sama. 2/10 ()

ink flo

První půlka je taková hitchcockovina (s klasickým námětem šmírování za oknem) o dvou párech, které koketují s myšlenkou vyměnit si na jednu noc partnerky. Druhá půlka trochu ztrashovatí do thrilleru s několika solidními logickými dírami. Lehce nad průměrem to drží hlavně dobrý obsazení - Kevin Kline, který tu má stejný "štramácký" knírek jako v "I love you to death", Forest Whitaker a hlavně slizkej záporák Kevin Spacey (u téhle role se opravdu nemůžete ubránit myšlenkám na to, proč byl cancelnutej a někde vzadu to tam vidět :-) ()

Lacike

V 70tych rokoch natocil Alan J. Pakula filmy, ktore sa stali klasikami, ale to co natacal v 90tych rokoch bolo uz dost ubohe. Vrcholom je tato trapna fraska, ktora sa tvari ako napinavy thriller, ale po cely film ma naplo iba z toho ako hlupo sa postavy spravaju. Este tak prva polhodina, kym nastane sokujuci zvrat, celkom funguje. Ale od zvratu, kedy sa ma chudak chlapik branit imbecilnej konspiracii proti nemu a patra po dôkazoch svojej neviny, je otrasna. Strieda sa nuda so stavmi znechutenia nad tym aku chujovinu tvorcovia vymysleli. Scenar je proste strasna zlatanina a Pakula svojou nudnou reziou filmu nedodal ani stipku napätia. Najtrapnejsie je beckovo hlupe finale s uzi. Uz som len cakal, ze hlavny hrdina proti zaporakovi vytiahne raketomet. Pôvodne som dal 2* za solidny civilny uvod, ale po zvrate sa z toho filmu stane taka strasna sracka, ze ma to uplne znechutilo. Sklame aj herecke obsadenie. Je sice hviezdne ale za zmienku stoji len Kevin Kline. Spacey, Whitaker a spol. predvedu len nudny podpriemer. 2/10. ()

PogoJoe

Výměna manželek po americku. Opět výborný Kevin Spacey a jeho proměna z nadšeného souseda, co ví, jak žít a umí si to vychutnat do chladnokrevného padoucha, kterým opravdu je (v tomto filmu, samozřejmě). Slušně natočený detektivní thriller s kvalitním scénářem, který mě zaujal. Ke konci už trochu klasika, ale čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

Fr

,,O NIC NEJDE, PROSTĚ SE JEN TAK V NOCI VYMĚNÍME, JAKOBY V POLOSPÁNKU SE PŘITULÍME A UDĚLÁME TO“..... /// Tak to prostě je. Z manželství se vždycky něco vytrácí. A hry (životy) těch druhejch se zdají bejt zajímavější. Původně o nic nešlo, ale teď Richard plave v pěknejch sračkách. Jelikož manželka jedná velkoryse (a rychle), celej život je najednou v hajzlu. Není už pozdě na to ptát se ,,KDO JE EDDY?“ Rozjíždí se pátračka (že by vrchní strážmistr Arazím zbledl závistí) a film, kterýmu ,,šéfuje“ K.Spacey začíná ,,bavit“. Sice se tu chování podřizuje napětí ( – ne jako v těch levnejch hororech, jen proč to dělat jednoduše, když to jde složitě), ale Pakula tyhle dramatický situace zvládal. Přesto mi to finále připadá staromódní...........a tak tam stojí a čumí a říkají si: ,,to jsme ale hlupáci, že jsme naletěli.“ ...,,Máš mě ráda?“ ,,To víš že jo ty jeden hlupáčku, kterej naletíš na každej ďábelskej pojistnej podvod“. ,,Dej mi hubana a zapomenem na všechno“.PS:.. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že je s pracháčema nebezpečný měnit si ženy. (Je to s houmelesákama bezpečnější?....NEPIŠTE MI!). 2.) Jsem (rádoby) zpěvačka, kterou manžel nechal pojistit na 1a půl mega (doláčů). 3.) Jsem pojišťovák a nechápu, proč mi lidi nevěřej. 4.) Jsem manželka, která ať se děje cokoliv, vždycky bude s tím pravým. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()