Astronaut Zachary Stone (Ken Olandt) se vrací ze své mise v hlubokém kosmu a zjišťuje, že jeho bratr policista byl zavražděn. Jeho vrahové jsou stále na svobodě. Frustrován zdánlivým nedostatkem zájmu nebo pokroku v případu, rozhodne se Zach najít vrahy sám a přivést je před soud. Nastoupí tedy do policejního oddělení města Metroplex jako detektiv. Po prvním neúspěšném pokusu, který téměř skončí jeho smrtí ve Zločinné zóně Metroplexu je Zach osloven F. X. Spinnerem (Larry B. Scott), výzkumným pracovníkem ve firmě Hungerford Industries, který vyvinul prototyp kosmického brnění, které ale kvůli nedostatku financí nebude nikdy použito. Po vraždě zakladatele Hungerford Industries E. B. Hungerforda (Patrick Macnee), blízkého přítele Stoneovy rodiny, Zach přesvědčí Spinnera, aby oblek uzpůsobil k bojovým účelům. Spolu s prototypem motocyklu utvoří základ ilegální jednotky pro boj se zločinem nazvanou "Super Force", které pomáhá i počítač Hungerford. Během druhé série přidává Zach do svého bojového repertoáru i limitované abnormální psychické schopnosti - výsledek zážitku blízko smrti v poslední epizodě první série. Do týmu vstupuje policista Zander Tyler (Musetta Vander) z oddělení paranormálních jevů.
Oblek Super Force vytvořil Robert Short, který je také autorem červeného obleku, který nosil John Wesley Shipp v akčním seriálu FLASH. (Heliooos)

honys

Tak dlouho jsem si díky českému názvu nemohl vzpomenout na název seriálu, který jsem jako malý sledoval nejspíš na Nově, vždy po návratu ze školy. Hlavní hrdina Zach tom kosmickým obleku byl prostě cool. Pro mě jeden z prvních sci-fi seriálů co jsem viděl. Tenkrát jsem to neuvěřitelně „žral“ i když dneska bych to asi hodnotil už trochu jinak. ()

Petsuchos

No ty krávo, asi po 20 letech všeobecně marnýho snažení a hledání jsem tohle včera konečně objevil, zapadlý klenot z opravdu velmi rannýho dětství, ani ten český název mi nepřijde nějak povědomý, ale je to stopro ono :) Juchůů. Dotaz na Douglase z 10.12.2013 "Ahoj, chci se zeptat, jestli bys mi nepomohl identifikovat jeden seriál z dětství 😃 Co sem tak hledal, vypadalo by to na mladýho Robocopa, ale ten to myslím právěže nebyl. Hlavní hrdina měl takový super hero oblek ve svojí skrýši, jmenoval se mylím Zach a měl tam taky pomocníka. A vybavím si děj 2 epizod, v jedný byl takovej šílenej věděc, co byl obepnutej pásem z dynamitu a další byl myslím dvojdíl, jak tam byly takový podívný 2 identicky holky s bílejma vlasama a měl s nima docela problém, aby je přemohl a taky nějaký bubliny tam byly 😃 To je jediný, co si z celýho seriálu pamatuju 😃 A dávali to asi na Nově, ale hrozně dávno 😃" Takže evidentně jsem si pamatoval dobře a i uživateli "Zet" utkvěly ty blondýny :D Pamatoval jsem si i ten hlas toho vypravěče ze znělky a pak i počítače, jen jsem neměl jak identifikovat, co za dabéra to vlastně vůbec je. Až díky přehledu seriálů z devadesátek na youtube jsem to konečně našel, paráda :) Škoda, že není, (aspoň jsem nenašel) celou sérii v češtině. Dneska tak na 3 hvězdy, z čiré nostalgie dávám 5 hvězd. ()

Šimpy

Bože, jak já jsem tohle jako malej žral. Jak píše správně uživatel Pafnuc, kdysi to dávali pod názvem Zrozen ze síly blesku, nevím už přesně, jestli na Nově zpočátku vysílání, ale spolu s Knight riderem nejoblíbenější sci-fi seriál té doby! https://imgway.cz/922i/IMG_20200702_183306.jpg ()