Hvězdná flotila testuje nový superpočítač na USS Enterprise, ten ale získá vlastní mysl. (SkyShowtime)

Lina

Sice jsme technicky někde jinde než v šedesátých letech, ale něco z téhle představy budoucnosti  platí pořád. Vždyť náhrada lidské práce umělou inteligencí začíná být docela aktuální. Daystrom: "Pár menších problémů se dalo čekat. Ale já je jistě napravím!" "Přece nevypnete dítě, když udělá chybu. M5 roste, učí se." Jenže asi je potřeba naučit ho některé důležité věci dřív, než mu půjčíte kosmickou loď. Jinak na zdraví kapitána Dunsela. ()

sirien

Konečně po delší době solidní hard-SF téma, tentokrát velmi Asimovovské (a jako - znalost Asimova by Federaci neškodila; popravdě by možná stačilo znát koncept bezpečného betatestu...) Dokážu si představit, že to možná svého času bylo na 5*, ale tím jak se věci vyvinuly a jak to téma bylo později mnohokrát rozpracované mnohem hloubějc se do toho na těch 5* nějak nezvládám vcítit. I tak a i přes určitou předvídatelnost velmi hezké. (Opět zábavné srovnat jak mimo a zároveň trefné byly dobové představy o počítačích - tentokrát dokonce víc trefné než co jiného, když se srovná tenhle '60s koncept počítače s např. dnešními neurálními sítěmi atp.) ()

darkrobyk

Člověk versus počítač. Zdá se, že posádka lodi Enterprise je ztracena, když nad lodí převezme absolutní kontrolu počítač. Zatímco Spock je fascinován, Kirk se snaží najít způsob, jak by se dalo zabránit zničení lodi. Lidé možná jsou nedokonalí, ale mají něco, co stroje nikdy mít nebudou....doufejme. ()