Star Trek - Série 3

(séria)
USA, (1968–1969), 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan, Walter Koenig, Nichelle Nichols, George Takei, Majel Barrett, Ron Soble, Rex Holman, Sam Gilman (viac)

DocBrown

Třetí série se pomalu neměla ani vysílat, Star Trek chtěli stáhnou na základě nějakých pochybných průzkumů. Nakonec se podařilo Star Trek zachránit, ovšem s ještě více ořezaným rozpočtem a vysílání bylo přesunuto do večerních hodin. To Roddenberryho tak rozlobilo, že se ze seriálu částečně stáhl. Bohužel je to na kvalitě velmi vidět. Téměř v každém ohledu je tahle série horší než první a druhá. Jediná věc byla netknuta, a to Trek-girls, které jsou tu snad ještě hezčí než v první a druhé sérii dohromady. Jejich počet je snad vyšší než počet epizod. Scotty vypadá, jako kdyby od první série zestárl tak o 10 let. ()

sirien

Tyhle 3* dávám bolestivě, chtěl jsem dát 4... ale prostě to na ně už nemá. Pořád tu jsou excelentní díly - ale je jich míň. Naopak se objeví pár vysloveně špatných. Průměr série je dojeem o hvězdičku (fakticky o půl, ale...) níž, než předchozí série. Scénáristům a tvůrcům obecně jakoby místy docházel dech, jak co do námětů tak co do provedení - v téhle sérii teprve Kirk dostojí své pověsti macho sex-magneta, obvykle dost křečovitě a i zbytečně a zvýšený počet sexy Kirk-girls jakoby se snažil zakrýt slábnoucí obsah. Nicméně pořád musím nechat, že seriál končí velmi se ctí a možná že dobře, že právě tak. ()

VanTom

Pokles úrovně ve 3. sezóně těžko nevidět. Hlavně v její 1. třetině se většina zápletek ocitla na štíru s dosavadní trekovskou fyzikou či pravidly (pravda, v té době sotva vágně definovanými); o logice nemluvě, tam se strašně moc promítala doba vzniku z dnešního pohledu. Nemálo výtečných epizod se urodilo, cirka na roveň s těmi pitomými, proto s hvězdičkami musím o jednu níže než minule, aby vyšla rovnováha. ()

majo25

Tretia séria je síce o niečo slabšia ako 2. séria, ale aj v nej sa dá nájsť dostatok kvalitných epizód, a aj pár topkových, z ktorých by som spomenul Spockův mozek, Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe, V mžiku oka a Vetřelec v mém těle. Škoda, že tvorcovia nepokračovali ďalšími sériami. ()

malyLibor

Musím na rovinu přiznat, že mně se tato třetí série TOS líbila ze všech tří nejvíc, přestože je na ni vidět snížený rozpočet. Jediné, co mi vadilo, byl příšerný dabing Scottyho, který tu v češtině nemluví jako Skot, ale jako nějaký retard. Ale to je pro mne jediná chybička na kráse. A musím se připojit i k všeobecné chvále trek girls, které tu byly snad ještě hezčí než v předchozích sériích. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "The Cloud Minders" bola vysielaná ako dvadsiata prvá, preto je niekedy označená ako S03E21. (koba)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Requiem for Methuselah" bola vysielaná ako devätnásta, preto je niekedy označená ako S03E19. (koba)
  • Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Day of the Dove" bola vysielaná ako siedma, preto je niekedy označená ako S03E07. (koba)