Když zuří válka, Kirk a Spock bojují s Klingony, aby osvobodili Organii. (SkyShowtime)

majo25

Prvé stretnutie s barbarskými Klingónmi; keď ich vizáž je skôr úsmevná - trochu botoxu na tvár, chlpatejšie obočie a to je tak všetko. Ich veliteľ je dokonca inteligentnejší a rečníckejší ako Kirk. Kirk sa, naopak, chová ako arogantný barbar, ktorý chce za každú cenu násilný konflikt...až ho nespoznávame. Našťastie všetko riešia mierumilovní domorodci, ktorí sú viac, ako sa zdajú. ()

DocBrown

Líbí se mi, jak tu lidstvo (resp. Kirk) není vykresleno jako idealisticky mírumilovné, jak známe z TNG. A Kirk chce svojí válku skoro za každou cenu a snad by se proti zdánlivě natvrdlým Organianům spojil i s Klingony. Ti se ve Star Treku vyskytují vůbec poprvé a jejich velitel Kor se pro úspěch objevil v DS9 ještě třikrát (+1 v TAS). Organiané už zde věděli, že jednou bude lidstvo s Klingony přáteli. Basil Poledouris tu údajně hraje jednoho Klingona. ()

ledzepfan

Ha, tenhle díl si se mnou teda pohrál :D V první půlce jsem to proklínal a poprvé cítil z Kirka jako zástupce federace aroganci která v kontrastu s tupými organiany nepříjemně vystupovala na povrch.. Rychle jsem ale vytušil, že ve Star Treku to takhle jednoduché nebývá a, že je něco špatně/jinak.. A taky, že jo :) ....Nakonec teda hodně solidní epizoda. ()

sepp

Historické první setkání diváka s Klingony - i když zde z kostýmního hlediska vypadají pouze jako nějací Mongolové, čili velmi úsměvně. A ano, Kirk skoro až k nepoznání. ()

darkrobyk

Střet posádky  Enterprise a Klingonů na neznámé planetě hrozí válkou. Tedy zdá se, že válku si přejí všichni, a Kirk odhalí svoji temnou stranu. Jenže tak jednoduché to nebude. Obyvatelstvo planety se jeví jako lhostejné a nečinné k veškerému dění, což přivádí oba znepřátelené kapitány k nepříčetnosti. Zatímco Kirk jimi pohrdá, tak klingonský kapitán se rozhodne zmasakrovat je třeba všechny.... na lidi i Klingony však čeká velké překvapení. Na Star Treku je dobře vidět, jak studená válka svírala svět a jak měli tvůrci potřebu se k možnosti otevřené války neustále vyjadřovat. Dodatek: místo obvyklé šťabajzny je zde starý dědek... ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Errand of Mercy" bola vysielaná ako dvadsiata šiesta, preto je niekedy označená ako S01E26. (koba)